Ne zaman doğuracağım :(

annekuss

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2024
11
2
25
14 gün önce nişan geldi bazen geceleri ağrım oluyor 40+2 deyim regliye göre artık doğurmak istiyorum neler yapabilirim daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu. Nişan doğum belirtisi değil midr ?

Son düzenleme:
14 gün önce nişan geldi bazen geceleri ağrım alıyor 40+2 deyim regliye göre artık doğurmak istiyorum neler yapabilirim daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu. Nişan doğum belirtisi değil midr ?
Ben hiç nişan görmedim. Doğuracağım güne kadar da hiç belirti olmadı. 40+ 3 de bi anda geldi 😅 o 2 3 gün içinde sguati bi tık artırmıştm ondan miydi vakti miydi bilmiyorum artık.

Jelibon gibi hafif kanlı uzun bir şeydi
Allah allah 2 hafta baya uzun. Benim sancilarimin basladigi gun 10 binden fazla adim atmistim yokus cikmistim. Eve geldikten birkac saat sonra sancilar baslamisti. 24 saat sonra dogurdum ama olsun… sizin simdi hic yerinizde durmamaniz gerekiyor

14 gün önce nişan geldi bazen geceleri ağrım alıyor 40+2 deyim regliye göre artık doğurmak istiyorum neler yapabilirim daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu. Nişan doğum belirtisi değil midr ?
Bebekler en iyi kendileri biliyorlar aslında ne zaman geleceklerini... 43. haftaya kadar gelebiliyor aslında.. daha yeni arkadasim 42. Haftasında normal doğum yaptı. Sağlıklı olduğu sürece sorun değil.
Dr. Semra Özer in videolarını tavsiye ederim bu konuyla ilgili...

Benim nişanım geldikten iki gün sonra sancılarım başlamıştı.

Bu video da geçen miles circuit isimli bir hareket var onu da yapmıştım.

Ben neler yaptım
Her gün 10bin adım yürüdüm
Merdiven indim çıktım bacaklarimi açarak.
Kurbağa yürüyüşü diyorlar ( yerleri sildim)
Her gün bir ananas ve hurma yemiştim 7 tane.
Ananas çok iyi bu konuda.
Cinsel ilişki de öneriliyor.

hamileliğim çok aktif geçti hatta her gün en az 10 bin adım attım aylarca ama artık yerimden kalkamıyorum son iki haftadır çok ağırlaştım. Bütün tuşlara bastım ahududu yaprağı çayı hurma ananas squat plates ama yok

hamileliğim çok aktif geçti hatta her gün en az 10 bin afım attım aylarca ama artık yerimden kalkamıyorum son iki haftadır çok ağırlaştım. Bütün tuşlara baştım agududu yaprağı çayı hurma ananas squat plates ama yok
Ben hiç nişan görmedim. Doğuracağım güne kadar da hiç belirti olmadı. 40+ 3 de bi anda geldi 😅 o 2 3 gün içinde sguati bi tık artırmıştm ondan miydi vakti miydi bilmiyorum artık.
Allah allah 2 hafta baya uzun. Benim sancilarimin basladigi gun 10 binden fazla adim atmistim yokus cikmistim. Eve geldikten birkac saat sonra sancilar baslamisti. 24 saat sonra dogurdum ama olsun… sizin simdi hic yerinizde durmamaniz gerekiyor

14 gün önce nişan geldi bazen geceleri ağrım oluyor 40+2 deyim regliye göre artık doğurmak istiyorum neler yapabilirim daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu. Nişan doğum belirtisi değil midr ?
41 de suni ile doğurmuş ve doğum esnasında doktora göre beklesek 42 de anca gelecek bir bebeğim vardı. Keyfine bağlı istediğini yap fark etmiyor. Suyun iyiyse ve kalp atışı normalse panik olma..
Nişan gelir ağır ağır açılır. Suyun patlamamış açılma olmamış nasıl doğsun.

Ben neler neler yaptım bana mısın demedi ama hastaneye suniye gittiğimde 3 cm açıklık vardı hiç anlamadım açılmayı

Şöyle söyleyim acı eşiğini bilmem ama 6-7 açılana kadar aman aman öyle bir şey hissetmiyorsun olay 8 ve sonrasında

Dün ufak bir sızıntı şeklinde su geldi zannettik turnusol koydular sorun yoktu açılmam 1cm miş beneğin de gelişimi durmuş geçen hafta 3300 bu hafta 3380 bekliyorum hareketlerini takip ediyorum. Yalnız açılmaya bakan ebe çok sert davrandı kanamam oldu bir süre ama normalmiş.

Benim doktorum 40dan sonra beklemeyi önermem riskler artıyor genelde kakalarini yapıyorlar demişti. Kilosu normal doğum için riskli seviyeye geldiği için de 39da suni sancı ile doğum yaptım. Benimde nişanım gelmişti aslında aynı sizin gibi 2 hafta önce falan ama başka belirtim yoktu. Sağlıkla gelsin.

Benim doktorum 40dan sonra beklemeyi önermem riskler artıyor genelde kakalarini yapıyorlar demişti. Kilosu normal doğum için riskli seviyeye geldiği için de 39da suni sancı ile doğum yaptım. Benimde nişanım gelmişti aslında aynı sizin gibi 2 hafta önce falan ama başka belirtim yoktu. Sağlıkla gelsin.
Belli bir açıklığa gelince mi suni sancı veriliyor acaba

Belli bir açıklığa gelince mi suni sancı veriliyor acaba
Hayır benim sadece 1 cm acikligim vardı,onunla alakası yok. Daha fazla beklemek istemedik o yüzden suni sancı ile başlatıldı. Daha çok bekleseydik bebek 4 kiloyu geçecekti ve farklı riskleri olacaktı.

Hayır benim sadece 1 cm acikligim vardı,onunla alakası yok. Daha fazla beklemek istemedik o yüzden suni sancı ile başlatıldı. Daha çok bekleseydik bebek 4 kiloyu geçecekti ve farklı riskleri olacaktı.
Su sancıdan sonra açılmanız nasıl ilerledi

Su sancıdan sonra açılmanız nasıl ilerledi
Sabah 8de en düşük dozdan vermeye başladılar serumu. Giderek arttirdilar ama bir ara dinlendirelim seni diyerek kistilar. En son 13.30 gibi 8 santime ulaşmıştı açılma ve 13.57de doğum yaptım

X