Ne Yapmalıyım?

dinmeyenhasret

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2009
5
0
Arkadaşlar mart ayının 1' inde adet gördüm 5' inde bitti. Dün gece de yani 11' e bağlayan gece cinsel ilişki yaşadım. Tam boşalma olmamasına karşın ön sıvıdan hamile kalırım diye korkuyorum. Bu zaman aralığı ne kadar risk taşır? Yumurtlamam olmuşmudur ve eğer yumurtlamanın olduğunu ve ön sıvıda sperm bulunduğunu varsayarsak, hamile kalmamak için ne ya da neler yapabilirim. Yani döllenmeyi önlemek ya da sonlandırmak için.. Çok önemli yardımcı olursanız sevinirim. Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bosalma oldumu olmadimi nasil yani tam bosalma olmadi anlayamadim

eger hic bosalma olmadiysa sirf o sividan bahsediyorsan
evet hamile kalma riski vardir ama cok nadir bisey yani binde bir olacak sey

doğum kontrol yöntemlerinden haberiniz yok sanırsam..
riskli bir dönemde birlikte olmuşsunuz ama burdan kimse jinekolojik muayene yapar gibi yumurtamışın ya da yumurtlamamışın diyemez.

şu saatten sonra tek yapabileceğiniz ertesi gün hapı almak.
ama doğum konrol yöntemlerini bilmediğinizi farzederk uyarmak istiyorum; bu hap bir kontrol yöntemi değildir. sürekli kullanılamaz..

Boşalma olmadı sadece o sıvıdan endişeliyim. Küçük te olsa riski olduğunu biliyorum. Bu riski ortadan kaldırmak için yapabileceğim bir şey var mı? Bir sonraki adet günümü korkuyla beklemek istemiyorum

burda onu anlatmayım şimdi.
burada jinekoloji bölümünden ya da internetten arama motorlarından ertesi günü hapı diye aratırsan çıkar karşına..

Son düzenleme:
bir yakınına sorsan burda nasıl bilgi verilebilirki hem tek bi o kadar şeyden hamile kalınmaz

oldukça riskli bi dönemde ilişki yaşamıssın,yapabileceğin tek şey ertesi gün hapı kullanmak,eczaneye gidip söylersen verirler zaten,umarım sonuç istediğin gibi olur.

ılk iş dün eczaneden ertesi gün hapı almak oldu, şimdi beklemekten ve dua etmekten başka çare yok. Yorumlarınız ve yardımlarınızdan ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Allah herkese evlat nasip etsin ama uygun zamanda inş. Hamilelikten sonra aldıramayacağım için, oluşmadan önce ne yapabilirimin sıkıntısıydı yaşadığım. Bir kez daha teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…