Ne yapmalıyım lütfen fikir verin?

cottoncandyladyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2024
12
1
29
Merhaba, şimdi sizlere bir sorum olacak kıymetli kadınlar.. Benim daha önce bir nedenden dolayı kalma biraz altın birikimim var. Çok fazla 90 bin ₺ çeyrek olarak. Tabi borç harç ödedim 70 bin tl’ye düştü. Bekarım ve zamanında çok çalıştım da yapmam gereken her şeyi yaptım ve istediğim her şeyi aldım. Ben hobilerim ve sevdiğim aktiviteler için her zaman kaliteyi tercih ediyorum. Şimdi almak istediğim bir kulaklık var ve fiyatı 25 bin ₺.. Evet pahallı çünkü çok zamlandı.. Ve daha da zamlanabilir. Çok istiyorum. Bu birikimin birazını bunun için harcamalı mıyım? Siz olsaydınız napardınız. Herkes çok pahallı ve gereksiz olduğunu söylüyor. İhtiyacın yoksa alma diyorlar. Lakin şöyle bunun ihtiyaçla alakası yok. Bu hobiyle alakalı bir durum. Şu an işsizim ve ailemle birlikte yaşıyorum. Lakin önemli değil çalışır yerine koyarım iş bulduğumda. Zaten aslında niyetim de bu yönde. Kulaklığı daha fazla zamlanmadan alıp, birikimi bu yönde kullanıp, daha sonra birikimi yerine koymak istiyorum.. Şöyle bir durumda var. Bu birikim emaneten annemde ve bunu ondan gizli yapmak zorundayım Çünkü oda izin vermez O senin birikimin diyor her zaman sana ait. Lakin gereksiz harcama gözüyle bakar. Ben gerçekten öyle marka takıntısı, özentisi olan biri değilimdir. Gereksiz harcama gerçekten yapmam ve her zaman böyle pahallı şeyler almam. Aslında bu kulaklık ilk çıktığında çok daha uygundu. Zamanla zamlandı ülkemizdeki her şey gibi..Biliyorum gerekli bir ihtiyaç değil, ama kulaklığımda bozuk. Yerine çalışırsam koyarım ama ne zaman koyacağımı da bilmiyorum tabi.. Kafam çok karışık. Kardeşim başka bir şey için o birikimi kullanırsın abla bence alma diyor. Ben belki bir iki kursa gitmek için kullanırım, evlenirsem kullanabilirim. Fakat başka bir şey için kullanmam yani. Bugün araba alacak kadar birikim yapmış olsaydım onuda düşünmedem bozdururdum. Ben istediklerimi alamadıktan sonra birikim olmuş nolur. Ben bu gözle bakan biriyim. Çoğu insan aa altın falan diyorlar. Değerlenir eder bilmem ne. Ama inanın benim umrumda değil yani. Sorun şu ki ne yapacağıma karar veremiyorum.. Siz olsaydınız ne yapardınız?

ben hayatta bi kulaklığa 25bin vermem müzisyen falan değilsem...

28 yaşında kadınsınız neden birikiminiz annenizde ?

Ayrıca bir hobiniz evet olabilir ancak şu an işsizken bu hobiye biriktirdiğiniz üç kuruşun yarısına yakınını harcamak lüks. İşe girdiğimde yerine koyarım diyorsunuz madem işe girdiğinizde alın. Hobilerinize kimse laf etmez zaten özel zevk demeseniz daha ucuzu yok muydu 25 ne derdik ancak iş durumu önemli burda. Şu anda anladığım kadarıyla ailenizin yanında onların desteğindesiniz, başkasından destek görüyorken böyle bir harcama yapmak gereksiz kategorisine giriyor.

28 yaşında kadınım, ama sanırım ailem bana o birikimi vermek için güvenmiyor. Biraz değişik bir ailem var. İş konusuna gelirsek haklısınız belki de gereksiz lüks, lakin ben iş bulup, girip alana kadar 50 bin olur. Malum her şeye sürekli zam geliyor.. Ailemin yanında onların desteğiyleyim evet. İşin kötüsü bir kursa gitmek için harcamak istediğimde de vermediler. Bugün bakarsanız 25 bin ₺ hem iyi para hemde hiçbir şeye yetmiyor..

Para sizin paranız, nasıl harcayacağınız, neyi önceliklendirdiğiniz sizi ilgilendirir ama çok özür dilerim ben dövseler (kibar tabirle) bi kulaklığa o parayı vermem. Diğerlerinden farklı yanı nedir?
Estağfurullah anlıyorum sizi haklısınız :) Diğer kulaklıklardan farkı çok profesyonel. Yani müzik işiyle uğraşanların kullandığı kulaklık diyebilirim. Benim bir kulaklığım vardı ama çöp oldu. Daha uygun fiyatlısı yok mu elbette var. Lakin bu kulaklık gerçekten uzun ömürlü.. Mesela bende gidip bir çantaya dövseler 25 bin ₺ vermem :)) ama bazı zevklerim var böyle maalesef ki.. Aslında dolar kurundan ötürü böyle fiyatı..

Kulaklık epılın galiba bende aynısı var üküyüelli liraya a101den aldım aynı model.

Ben cok severim müzik dinlemeyi. Çok para vermem philips jbl denedim. Inanın ki aynı kalite bu kulaklığımda. Acilen almam gerekti kulaklığım yoktu ve param yoktu. Sadece malzeme kalitesi korkunç. Çıt diyip gidecek gibi ama ses valla çok iyi saşırtıcı derecede.

Bence al gitsin ya bi daha mı gelcez dünyaya amaaan

Bundan başka bir hedefim kalmadı, çalışırken hepsini gerçekleştirdim. Evet apple’ın kulaklığı.. Bende de jbl 500Tune vardı çöp oldu.. Bir zaman sonra bozuluyor. Yani haklısın ses kaliteleri şaşırtıcı derecede iyi olsada malzemeden kıstıkları için kalitesiz oluyor Bende bir daha mı gelicez dünyaya kafasındayım.. Zaten ev alamam, araba alamam, istediğim 1-2 kurs var onada gidemiyorum. Bari zevkime harcayayım dedim. Sonunu düşünmekten artık hayat beni yordu.. Samimi cevabın için çok teşekkür ederim yüzüm güldü

elma sloganlı marka ise kulaklığını alma çok pisleniyor kulagına koydugun kısım hafıf terden bile kirleniyor çok sıkıntılı ama almak istiyorum diyorsanız yapacak bişey yok

Bence işsiz biri gidip 25klik kulaklik almamali. Keyfi luks harcamalara cok ok bir insanimdir ama gelirin oldugu surece. Yine bana gore birikim elzem olmadigi surece dokunulmazdir. Belki is bulunca kulakligin fiyati artacak ama altin da artacak. O yuzden ben olsam senin durumunda almam.

Anlıyorum çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…