Ne yapıcam ben:(

canım çok üzüldüm durumuna... şuan hiçbişey ikna edemez seni biliyorum ama şunu söyleyebilim nekadar mutluluk varsa acı da var yaşayacaksın ve bitecek bu acı da... herşey ZAMANN...

canım kaç yaşında olduğunuzu bilemiyorum ama ailenizin bu tepkisi nedensiz mi çok merak ettim???

Nedensiz değil tabiki canım onlarda kendilerince haklı benim sormak istediğim size zamanla geçermi bu acı.Yaşamımdaki her şeyi iğneden ipliğe onun üzerine kurmuş biri buından sonra yaşamına hem onsuz hemde onun olmadığı hayallerle nasıl geçirir.zaman ilaç olurmu yaralarıma.

Peki ya sorna bi başkasıyla evlenipde çok mutsuz olursam.Y a dersem o zaman keşke keşke bitmeseydi bu ilişki keşke onunla evlenseydim diyerek keşkelerle dolu bii yaşammı kursam.

İçimdeki bu duyguları nasıl köreltirim ve böyle şeyler hissetmeden nasıl yaşrım off çok karmaşık kafambenneyaptımki:çok üzgünüm:

Canım sen benim bu sorunuma dealarca yorum yazdın tşk ederim.Yorumlarında hep aynı.Haklısında zaten haklı görmesem çeker giderdim aileme karşı çıkıp ama olmuyor tabiki.

Peki şöyle bir soru sorayım senin yazılarını okuyorum sürekli mantıklı şeyler buluyorum yazdıklarında.

Diyelim ayrıldım ailem benim evlenmemi isteyecekler kesinlikle beni bana bırakmıyorlar.Kafam rahat olamıyor hiç bi zaman.İsteyenler oluyor.Onlar için aralarında bi çoğu mantıklı her bakımdan.Sürekli evlilik mevzuları içinde bütün gözler bende neden evlenmiyorum,neyi bekliyorum amacım ne gibisinden.Pki diyelim bir şekilde evlendim bi başkasıyla mutlu olamayacağımıda biliyorum.

Sormak istedğim şuan sevgilimle birlikte olmammı yanlış olan
Daha sonra bi şekilde ayrıldık evlendim diyelim sevmeyerek veya mantık evliliği yaptım ama hiç mutlu değilim hangisi yanlış hangisi doğru..

İki şık var önümde sevgilimle yoluma devam etmek veya ileride başkasıyla bi yuva kurmak bunun dışında yanlız yaşamak bi başkasıyla gezmek dolaşmak gönül eğlenmek gibi birşeyler olmaz bizim kitabımızda.Belli bi düzen olması gerekir.Baskıcı bir ailem yok fakat sözleri beni etkiliyor kırılıyorum

Bak canım sen demişsin baskıcı bir ailem yok diye..
Bırak millet ne derse desin,illa evlenmek zorunda değilsin. Kafanı toplamaya ihtiyacın var,yalnız kalman gerek. Ailen seni anlar baskıcı olmadığına göre. Ondan sonra uygun birini bulup evlenir misin yoksa ömür boyu bekar mı kalırsın o senin bileceğin iş..
Yanlış anlama,bana kızma ama burada en büyük hata senin. Ailenin kabul etmediğini bile bile 5 sene boyunca görüşmek doğru değil. Bak sonunda sen üzüldün,ailen de üzülmüştür,hiç bir suçu olmayan erkek arkadaşın ise herkesten çok üzülmüştür. Aile onaylamayınca sorunlar bir iken bin oluyor maalesef..
O yüzden bu yaptığın hatayı daha da uzatarak mesaj atma ki sevdiğini üzme artık.

zaman herşeye ilaçtır....
ama yıllarını verdiğin bir insanı sevdiğin halde nasıl bırakacaksın....
benim de ailem istemiyordu sevdiğimi ama artık öyle bir sorunum kalmadı....
yani ailenin kararından vazgeçme olasılığı yok mu ?

Keşke sana güzel cümleler yazıp umut verebilsem melisam,
seni en iyi ben anlıyorum inan, ama hiçbişi yazma ona..
Arkana bakmadan onu serbest bırak, inan en dogurusu bu sende benim gibi severek ayrılanların acısına ortak ol

Sizdemi ayrıldınız mahbilem:teselli:Neden evlenecektiniz siz.Se n en zor olanı aşmıştın ailen ikna olmuştu ne olduda olmadı ya:çok üzgünüm:

canim hangisi dogru veya yanlis diye sordun ya
bence sevmedigin biriyle evlenmem yanlis olur
cünkü sevmedigin bir insanla evlenip mutlu olmayacagini bile bile baskasinla evlenmen yanlis olur

Bende böyle düşünüytorum fakat tekrar geri dönmek için içimdeki hislernmi beni yanıltıyor diye size danılıyorum.Hangisi doğru hangisi yanlış anlamak istiyorum.

Bak canım sen demişsin baskıcı bir ailem yok diye..
Bırak millet ne derse desin,illa evlenmek zorunda değilsin. Kafanı toplamaya ihtiyacın var,yalnız kalman gerek. Ailen seni anlar baskıcı olmadığına göre. Ondan sonra uygun birini bulup evlenir misin yoksa ömür boyu bekar mı kalırsın o senin bileceğin iş..
Yanlış anlama,bana kızma ama burada en büyük hata senin. Ailenin kabul etmediğini bile bile 5 sene boyunca görüşmek doğru değil. Bak sonunda sen üzüldün,ailen de üzülmüştür,hiç bir suçu olmayan erkek arkadaşın ise herkesten çok üzülmüştür. Aile onaylamayınca sorunlar bir iken bin oluyor maalesef..
O yüzden bu yaptığın hatayı daha da uzatarak mesaj atma ki sevdiğini üzme artık.

Doğru haklısında bilmiyorum ne yapıcam ama ben onu çok seviyoum.Onsuz yaşyacağıma alıştıramıyorum kendimii:çok üzgünüm:

Doğru haklısında bilmiyorum ne yapıcam ama ben onu çok seviyoum.Onsuz yaşyacağıma alıştıramıyorum kendimii:çok üzgünüm:

İnsan büyük aşk yaşayınca sadece kendisinin tek olduğunu düşünüyor öyle değil mi?
Azıcık etrafına baksan benzer olaylar yaşayan ne kadar çok insan var etrafımızda. Kimileri çok daha büyük sorunlar yaşıyor,kimleri az yaralarla atlatıyor..benneyaptımki
Biiraz da hayırlısını dile bence. Ya evlenip de mutlu olmazsan belki Rabbim senin için bunu uygun görmüştür desen..:sm_confused:
İnan ben sadece bu duygu ve inançla ile ayakta duruyorum yoksa...:1closedeyes:

seviyorsan gerçekten ne bekliyorsun ki sonradan herşeyin çok geç olmasını mı?
gerçekten seviyorsan ve ayrılmak istemiyorsan içinden geldiği gibi davran yeter.

zaten bence çocuk barışmak istiyo, sana böle mesajlar atarak senin hamle yapmanı sağlamaya çalışıyo.. belli ki onunda içine sinmemiş bu ayrılık..

aileler istemiosa çok zor ama.. ailenin neden istemediini biliosundur kesin, senne düşünüosun bu sebepler üzerine? düzeltilebilir şeyler midir mesela, bi de bu tarafından düşün istersen (gerçi belki düşünmüşsündür bilmiorum, bi fikir sadece)..

Şunu anladımki herkesin farklı bir bakış açısı var olaylara ne yazıkki beni tatmin edemediniz kızlar herkesin başka başka bi fikri var yine aydınlanamadım:KK43:(

zaten bence çocuk barışmak istiyo, sana böle mesajlar atarak senin hamle yapmanı sağlamaya çalışıyo.. belli ki onunda içine sinmemiş bu ayrılık..

aileler istemiosa çok zor ama.. ailenin neden istemediini biliosundur kesin, senne düşünüosun bu sebepler üzerine? düzeltilebilir şeyler midir mesela, bi de bu tarafından düşün istersen (gerçi belki düşünmüşsündür bilmiorum, bi fikir sadece)..

O zatenm ayrılmakda istemiyor ben kendi kendime terk ettim onu :1no2:

Beni haklı buluyo o da bazı yerlerde üzülmeme dayanamıyor.Benim gibi bensizde yapamıyor yle sürüp gidiyor işte.

Aileler içindeki sorunlarda ne zaman şözülür bilemiyorum ve ya çözülürmü bundanad emindeğilim

canım oncelıkle gercekten durumuna cok uzuldum Allah yardımcın olsun cok zor

sımdı tatlım onemlı olan aılenın neden ıstemedıgı bıze anlatmak zorunda degılsın ama sebebını sen bılıyorsundur eger asılamayacak bır sorunca ne denırkı ama oyle degılse yazık olur sevgınıze

bır tanıdıgımızın ıkı kızı vardı 2sıde sevdı fakat babası asla ıstemedı ustelık ole aklı basında kızlardı okumus bılgılı ogretmenlerdı yasları da kucuk degıldı neyse babasının ıstememe nedenlerı sapan sacma nedenlerdı neymıs bırının babasını eskıden tanırmıs onla dunur olmak ıstemıyormus dıgerı de bunun gıbı sacma bır sebep sonra ne oldu bılıyormsun babası eger onlarla evlenırsenız evlatlıktan reddederım dedı bırı aılesının bu tutumunu goze aldı ve evlendı belkı 4 yılı gectı evlenelı yuzunu bıle gormedı adam ustelık torunu da oldu hala gorusmuyor ya bak tamam damadın huyunu husunu begenmezsın kızına layık olmagını dusunursun ıckısı vardır duzgun bır ısı yoktur kumar oynar kıyamaz ınsan evladına ama bunlarda ole bı durumda yok nur gıbı cocuk abderstlı namazlı neyse sıldıler gercekten de evlatlıktan reddetıler dıgerı bunu goze alamadı ve kac yıllık sevgılısnden ayrıldı ve aılesının ıstedı adamla evlendı ne derece mutlu bılmemem Allah kımseye yasatmasın onunda bı cocugu oldu ve aıle sankı tek kızı varmıs gıbı davranıyor sıldıler dıgerını torunda bu evlatta soyleyın sımdı hak mı revamı elbette buyuk sozu dınleyecegız fakat aıle neden var ya her kosulda sahıp cıkmak ıcın degıl mı yarın obur gun anne baba bu dunyadan gıttıklerınde ıstmez mı ınsan yanında sevdıgı guvendıgı bırıne yaslasın omzunu durum bu arkadasım sen sebeplerını bıldıgın ıcın kendıne gore karar verırsın Allah yardımcın olsun ınsallah hakkınızda hayırlısıysa ustesınden gelırsınız 5 yıl kısa bır zaman degıl kolay mı baskasına baglanmak Rabbım herseyın hayırlsını nasıp etsın

Şunu anladımki herkesin farklı bir bakış açısı var olaylara ne yazıkki beni tatmin edemediniz kızlar herkesin başka başka bi fikri var yine aydınlanamadım:KK43:(

Tabii ki herkesi farklı fikirleri var..
Ama kendi adıma; "ailem istemiyor,ne yapayım bu ilişkiyi?"diyen gencecik bir kıza ilk sözüm "aileni ikna etmeye çalış,onları üzme" olurdu. Ama sen bunun için çabalamışsın de mi? İkna olmamışlar.. Bunun üzerine;"Evden kaç,sevdiğinle mutlu ol" dememi bekliyorsan ben diyemem,demem. :1no2:
Seni aydınlatmak için hangi cümleyi kurmalıyım bilmiyorum. Allahım yardımcın olsun inşallah. Ama ileride belki beni daha iyi anlayacaksın.:teselli:

"sevipte alamadığım sen" ayy tüylerim diken diken oldu
ama ben bu aşkın sonunu gördüm galiba sebi çok seviyo canım

canım oncelıkle gercekten durumuna cok uzuldum Allah yardımcın olsun cok zor

sımdı tatlım onemlı olan aılenın neden ıstemedıgı bıze anlatmak zorunda degılsın ama sebebını sen bılıyorsundur eger asılamayacak bır sorunca ne denırkı ama oyle degılse yazık olur sevgınıze

bır tanıdıgımızın ıkı kızı vardı 2sıde sevdı fakat babası asla ıstemedı ustelık ole aklı basında kızlardı okumus bılgılı ogretmenlerdı yasları da kucuk degıldı neyse babasının ıstememe nedenlerı sapan sacma nedenlerdı neymıs bırının babasını eskıden tanırmıs onla dunur olmak ıstemıyormus dıgerı de bunun gıbı sacma bır sebep sonra ne oldu bılıyormsun babası eger onlarla evlenırsenız evlatlıktan reddederım dedı bırı aılesının bu tutumunu goze aldı ve evlendı belkı 4 yılı gectı evlenelı yuzunu bıle gormedı adam ustelık torunu da oldu hala gorusmuyor ya bak tamam damadın huyunu husunu begenmezsın kızına layık olmagını dusunursun ıckısı vardır duzgun bır ısı yoktur kumar oynar kıyamaz ınsan evladına ama bunlarda ole bı durumda yok nur gıbı cocuk abderstlı namazlı neyse sıldıler gercekten de evlatlıktan reddetıler dıgerı bunu goze alamadı ve kac yıllık sevgılısnden ayrıldı ve aılesının ıstedı adamla evlendı ne derece mutlu bılmemem Allah kımseye yasatmasın onunda bı cocugu oldu ve aıle sankı tek kızı varmıs gıbı davranıyor sıldıler dıgerını torunda bu evlatta soyleyın sımdı hak mı revamı elbette buyuk sozu dınleyecegız fakat aıle neden var ya her kosulda sahıp cıkmak ıcın degıl mı yarın obur gun anne baba bu dunyadan gıttıklerınde ıstmez mı ınsan yanında sevdıgı guvendıgı bırıne yaslasın omzunu durum bu arkadasım sen sebeplerını bıldıgın ıcın kendıne gore karar verırsın Allah yardımcın olsun ınsallah hakkınızda hayırlısıysa ustesınden gelırsınız 5 yıl kısa bır zaman degıl kolay mı baskasına baglanmak Rabbım herseyın hayırlsını nasıp etsın

Şöyle özetleyeyim size açıklamalı bir şekilde yazmak istemiyorum.Ne onun Ailesi haklı bizim meselemizde nde benim ailem.

Her ikiside eşit derecelerde haksız olan bize oluyor bu yüzden işin içinden çıkamıyoruz:çok üzgünüm:

"sevipte alamadığım sen" ayy tüylerim diken diken oldu
ama ben bu aşkın sonunu gördüm galiba sebi çok seviyo canım

Evet birbirimizi çok seviyoruz herşeyden çok nefes almak zor geliyor onsuz :KK43:

O bana benim ona verdiğim değerden daha çok değer veriyor.

Kndisi ailemden bi çok kişiyle konuştu babamda dahil bu kişilerin içinde bu işin olması için elinden gelenin fazlasını yaptı ama olmadı:KK43:

Ozamanlar küçüktüm karşı çıkmadım çünki evlilik yaşımız henüz gelmemişti vede hazı değildik maddi ve manevi olarak bu yüzden diretemedik biz kenara çekildik.Şu an da karşımıza alıp ane ailemi ne ailesini olması için ikna etsekde evlilik o zaman olmayacaktı beklememiz gerekecektiçEn iyisi bitti demekti ve bizde bittiğini söyleyip gizli saklı görüştük bu zamana kadar şimdiyse yine kabul etmyorlar:KK43:

Tabii ki herkesi farklı fikirleri var..
Ama kendi adıma; "ailem istemiyor,ne yapayım bu ilişkiyi?"diyen gencecik bir kıza ilk sözüm "aileni ikna etmeye çalış,onları üzme" olurdu. Ama sen bunun için çabalamışsın de mi? İkna olmamışlar.. Bunun üzerine;"Evden kaç,sevdiğinle mutlu ol" dememi bekliyorsan ben diyemem,demem. :1no2:
Seni aydınlatmak için hangi cümleyi kurmalıyım bilmiyorum. Allahım yardımcın olsun inşallah. Ama ileride belki beni daha iyi anlayacaksın.:teselli:
[/QUO

Sevmek suçmuki evli birini sevmedim ben veya sevgilisinden ayırıp 2. bi kişi olup birirnin canını yakmadım sadece ve sadece çok sevdim vede sevildim.Bunun neresi suç neresi günah senağlama

Etrafımdaki herkesin yanlışlarını ve doğrularını bi kefeye koyuyorum.Neden diyeceksiniz bu yaptığım şeyin aileme göre bi çok insana göre ailem istemediği için yanlış birşey olduğunu söyledikleri için yanlış olarak isimlendirilmiş ilişkime örnekler arıyorum

Mesela tanıdığım bi çok kişinin hayatını gözlemliyorum kimse mükemmel değil herkesin hayatında bir çok olumsuz hatta ayıplanmanında üstünde kötü huyları var.Bilinmeyen veya bilinen benim ysevgim neden suç oluyor.

Yoksa ben kendimi avutmak ve yoluma sevgilimle devam etmek için bahanelermi arıyorum diye soruyorum kendime bu yüzdende açık açık yazıyorum size.
Ailemle ailesinin arasında ki sorunu yazmka istemiyorum.Çok yoruldum bu konudan çünki hiçbişekilde kimseye bahsetmek istemiyorum artık.Sadece iki tarafında haksız olduklarını söyleyebiliyorum.Bu konumda ne kadar yorum yapabilirsiniz bilmiyorum ama sonuç olarak ailelerin ikiside haksız.Bizim mutlu olmamızı istemiyorlar.

Aileler ne için vardır evlatlarının mutluluğu için değilmi.Bİzin ailelerimiz kendi istdikleri hayatı bize yaşatmak istiyorlar.Haksızlık dğeilmi bu.Ben mutlu olurmuyum sadece annem ve babam mutlu olsun diye birşeyler yaparak.Peki onlar beni mutsuz gördüklerinde mutlu olacaklarmı biliyorumki olmayacaklar.

SOnuç olarak çok kötü bi kaderle karşıkarşıya geldim yukarı tükürsen sakal aşağıya tükürsen bıyık misali oldu bizimkisi.

ailen istemiyorsan dogrudur diyorum.etrafima bakiyorumda ailesine karsi gelipte mutlu olan bir allahin kulu yok.tabiki genelleme yapmamak lazim ama tersini görmedim daha!!!

X