Ne yapacağımı bilmiyorummmmm

nazlxixm28

BANA GÜNEŞ GİBİ GEL :) :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
290
1
KIZLAR MERHABALAR COĞUNUZ BİLİYOSUNUZ BEN ASILAMAYLA GEBE KALMISTIM VE BEBEĞİMİ ERKEN DOĞUMLA KAYBETTİM VE 3 AY OLDU KAYBEDELİ
FAKAT BEN NERDEN NASIL BASLAYACAĞIMI BİLMİYORUM KORKUYORUM SÖYLE ANLATAYIM ASLINDA
BEN TEKRAR AYNI SEYLERİ YASAMAKTAN KORKUYORUM AMA YİNE GEBE KALMAK İSTİYORUM ANNE OLMAK İSTİYORUM
DOĞUMDAN SONRA YAPILAN TÜM TETKİKLERDE BENDE VE BEBKTE HİÇÇÇ BİŞEY CIKMADI DR BANA Bİ TAKIM İLAÇLAR VERDİ VE BEN ONLARI KULLANIYORUM
BENİM DURUMUMDA OLUPTA YOL GÖSTERECEK OLAN VARMI BANA İÇİNİZDE
KENDİ DURUMUMU KORKULARIMI ENDİŞELERİMİ KİMSEYLE PAYLASAMIYORUM KİMSE BENİ ANLAMIYO EŞİMLE BİLE KONUSMUYORUM BEBEK KONUSUNU
BEN ASILAMADA YAPTIRMAK İSTEMİYORUM ZATEN BU ASILAMAYIDA YAPTIRMAK İSTEMEİŞTİM AMA SARTLAR BUNU GEREKTİRMİŞTİİİ
DAHA ÖNCE AŞILAMAYLA GEBE KALIPTA SONRASINDA KENDİLİĞİNDEN GEBE KALAN VARMI YADA NE GİBİ TAVSİYELERDE BULUNURSUNUZ BANA BEN ÇOK ÜZÜLÜYORUM
DR GİTMEKTEN BIKTIM ARTIK EŞİMDE HİÇ Bİ SORUN YOK SUAN AMA SORUN BENDE VAR SANIRIM YUMURTLAMA OLUSMUYOO SANIRIM BUĞÜNDE ADET OLDUM
NE YAPICAM NERDEN BASLIYCAM BİLMİYORUM
:1no2:

canım şu konuda herkes aynı şeyi sölücektir.STRESTEN UZAK DUR..herşeyden önce kafan rahat olmalı herşey için ...
ben 2 kimyasal gebelik 1 kürtaj yaşadım..evet çok acı veriyor..ama ağlayıp sızlanmak stres yapmak bişey getirmiyor...önce rahat ol sonra herşeyin güzel geçeceğine inan...

Bilmiyorum ne yapacağımı stresten uzak durmaya calışıyorum tiyatroya sinemaya falan gidiyoruzz evde cok durmuyorum örgü falan örüyorum komsulara oturmaya falan gidiyorum ama sabitleşti kafamda bazı seyler bugünde adet oldum
tekrar asılama yaptırmak istemiyorum

ah canım seni çoooookkk ii anlıyorum....öncelikle bebğini istiyormusun EVET...o zaman bu süreçte yaşadıkların ne olursa olsun bebeğine kavuşacağın zamanı hayal et...o zaman keyfin yerine geliyor inan....şimdi adet olduğun için de sıkıntılısın..istemediğin birşeydi ve oldu bu seni mutsuz ediyor..emin ol 1-2 gün sonra bu geçecek...

her hamilelik aynı olacak diye birşey yokki canım
bende kaybettim bi bebeğimi
ama bundada aynı seyleri düşünürsem 9 ay nasıl gececek
şöyle düşün birde allah ömür verdiyse ne yaparsan yap yaşar ama
allah ömür vermediyse istersen cam saraylarda yaşa bebeğin ölebilir değilmi allaha dua et bol bol yapacak başka bişey yok çünkü biz aciz kullarız sadece

canım yumurtlamanda sorun varsa klomen yada ganophene tedavisi gör
eşinde sorun yoksa aşılama ile uğraşma
sadece yumurtalıklarını uyarıcı ilaç kullan ve düzenli olarak kontrole git
seni seviyorum kuzumŞeniz

ah canım seni çoooookkk ii anlıyorum....öncelikle bebğini istiyormusun EVET...o zaman bu süreçte yaşadıkların ne olursa olsun bebeğine kavuşacağın zamanı hayal et...o zaman keyfin yerine geliyor inan....şimdi adet olduğun için de sıkıntılısın..istemediğin birşeydi ve oldu bu seni mutsuz ediyor..emin ol 1-2 gün sonra bu geçecek...

kafam allak bullak ben sadece sağlıklı hayırlı bi şekilde anne olmak istiyorum

her hamilelik aynı olacak diye birşey yokki canım
bende kaybettim bi bebeğimi
ama bundada aynı seyleri düşünürsem 9 ay nasıl gececek
şöyle düşün birde allah ömür verdiyse ne yaparsan yap yaşar ama
allah ömür vermediyse istersen cam saraylarda yaşa bebeğin ölebilir değilmi allaha dua et bol bol yapacak başka bişey yok çünkü biz aciz kullarız sadece

sanırım suan hamilesin değilmiii kaybından ne kadar zaman sonra tekrar hamile kaldın kendiliğindenmi oldu yoksa tedavimi
allahım kuzunu sana bağışlasın :ecrin_bebek:

canım yumurtlamanda sorun varsa klomen yada ganophene tedavisi gör
eşinde sorun yoksa aşılama ile uğraşma
sadece yumurtalıklarını uyarıcı ilaç kullan ve düzenli olarak kontrole git
seni seviyorum kuzumŞeniz

dıpım dr gitmedim ben 2 aydır ama hani yumurtlama zamanı akıntı olurya o olmadı sanırım yumurta olusmuyo bende gebelikten öncede böyleydi yumurta olusmamıstı ilaçlarla gebelik mümkün oldu asılamnında etkisiyle
beynim o kadar allak bullakki kafamı bi seylere vermeye calılşıyorum ama hiç bişey beni mutlu etmiyo :1no2:

suan okadar yorgun hissediyorumki kendimi örneğin çalışmak istemiyorum evdeyim örgü örmek bana müthiş zevk veriri onuda yapmak istemiyorum bi kaç gündür evde durmak istemiyorum yanlızlıktan kaçıyorum neye nerden başlıycam bilmiyorum
sihirli bir değnek olsa ve biran önce ben bebeğime kavussam ama korkuyorum gebeyken yasadığım seyleri yasamaktan sürekli yatmak zorunda olmkatan eve kapanmaktan tekrardanm riskli bir gebelik gecirmekten kendime bile bi takım seyleri itiraf edemiyorum yüzleşmekten korkuyorum sizler nasıl üstesinden geldiniz

yavrum aşılamanın mantığı erkekde sorun varsa şansını arttırmaktır
bence gerek yok ya iğne tedavisi yada klomen türevi hap tedavisi ile halledebilincek birşey bu
az çok durumunu biliyorum zaten senin
sanırım ufakda olsa depresyon var şuanda sende
haklısın yaşadığın büyük bir acıydı belki ben senin kadar dirayetli olamazsım :teselli:
bence herşey bir yana öncelikle bir psikoloğa gitmelisin
kafan beynin rahatlasın bebişim :1hug:

yavrum aşılamanın mantığı erkekde sorun varsa şansını arttırmaktır
bence gerek yok ya iğne tedavisi yada klomen türevi hap tedavisi ile halledebilincek birşey bu
az çok durumunu biliyorum zaten senin
sanırım ufakda olsa depresyon var şuanda sende
haklısın yaşadığın büyük bir acıydı belki ben senin kadar dirayetli olamazsım :teselli:
bence herşey bir yana öncelikle bir psikoloğa gitmelisin
kafan beynin rahatlasın bebişim :1hug:

canım psikologada gittim ama amaaaaaaa olmuyo
buğün cok kötü oldum adet olmak beni çok kötü yaptı umudum yoktu gebeliğe dair ama adet olmak çok kötü yıktı beni
eşimde vardı ilk zman sorun biliyosun onu cok iyi düzelttik ama ben de basladı bukez ymurtlama olunca anlıyo insan bende anlıyorum kupkuıru geciyo iki adet arası
suan bebk için erken farkındayım psikolgumda kendi dr umda daha toparlanamadın dedi ama ben okadar üzülüyorumki olanlar için
ve işin aslı ben korkuyorumda tekrar aynı olmasından aynı seyleri yasamaktan elimde değil engel olmaıyorum
kimseyle paylasamıyorum bunları çünkü böyle bişeyi yasayan kimse yok cevremde

X