Ne yapabiliriz, nereye başvurabiliriz?

bahark

Rabbim bebeğimsana emanet
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
538
1
40
Merhaba kızlar, benim derdim kapı komşumuzun gürültüsü...Oturduğumuz binada her katta 3 daire var bir tanesi karşımızda, bir tanesi yan tarafımızda. Yan tarafımdaki dairede oturan vatandaşlar gecenin 2 sinde kapı çarpıyorlar, bağrışıyorlar, koltuk çekiyorlar... ve yatak odamızın duvarı onların duvarıyla bitişik olduğu için bıktık artık...Eşim ve ben gayet modern olmamıza rağmen artık dayanamıyoruz duvara vuruyoruz ve eşim yine bu gece 2 de duvara vurarak bağırdı ... bu sefer onlarda vurarak karşılık verdiler...Br değil iki değil insan birazcık dikkat eder, yönetici bile uyarmış ama nafile...Sabahta eşim bu böyle olmayacak anlamıyor bu adamlar hala yüz göz olmadan nasıl hallederiz acaba dedi benimde aklıma sizler geldiniz...Eğer bu konuda tecrübeleri olanlar varsa ne yapmalıyız, yada nereye başvuracaz ne olur bir akıl verin yoksa deli olacaz...Ben pek komşularla muhatap olmayı sevmiyorum, git-gel yapmam yani...Bir kere bile konuştuğum kimse yok konuşmamda zaten çalışıyoruz...Tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim arkadaşlar...Hepinize şimdiden teşekkürler...Sevgilerimle...:uhm:

kat mülkiyeti kanununda diğer malikleri rahatsız etmek yasaklanmıştır madde 18' kat maliklerinin yükümlülüğü olarak diğer kat maliklerini rahatsız etmemek yer almaktadır.Sizin, bu durumda, bağlı bulunduğunuz semt-mahelle karakoluna müracatla kişiyi şikayet etmeniz gerekir. Bu şikayeti Cumhuriyet Başsavcılığına başlıklı, konuyu özetler bir dilekçe ile de yapmanız mümkün ama savcılıktan sizi yine polise havale edeceklerdir. Bu durumda en kısa yol polise müracat etmek gibi gözükse de polisin de hemen hareket ederek şikayet edilen kişiyi orda suçüstü yakalaması şüpheli ve zor bir durum. Gerçi şikayet sonrasında savcının (sevk maddesi yukarda belirttiğim üzere muhtemelen TCK Md.si olacaktır) açacağı davada diğer kat sakinlari ve başka tanıkların şehadeti de şikayet edilen kişinin cezalandırılması için yeterli. Sonuçta bu kişi, bu fiilinden ötürü hapse girmez ama bir daha bu davranışları yapmaması yönünde etkili bir tazyikle karşılaşmış olur. İyi komşular edinmeniz dileği ile...

diger komsularda sikayetciyse imza topla attir kiraciysa tabi ev sahibini attirabilirmisin bilmiyorum olmadi bi avukata basvurun ona sorun...

bence önce bir birey olarak gidip rahatsız olduğunuzu kendilerine saygılı ve yumuşak bir biçimde söylemelisiniz.....
eğer ters cevap verirse eğer kiracıysa en kısa zamanda ev sahibiyle görüşeceğinizi söyleyin...
eğer ev sahibiyse polise dilekçe verip şikayet edeceğinizi belirtin...
eğer hala devam ederse verin dilekçe olsun bitsin....ama baştan inat giderseniz daha çok yaparlar...
ayrıca kimseyle görüşmem diyorsun da neden insanlarla iletişim kurmaya çalışmadığını merak ettim doğrusu...çalışmak bir bahane değildir..
iletişim kurmadan bu iş hallolmaz...

Teşekkür ederim ilgilendiğin ve verdiğin bilgiler için canım...Hemen eşime yazdıklarını söyleyeceğim...Biz ev sahibiyiz fakat onlar kiracımı ev sahibimi emin değilim :KK43: ama büyük ihtimalle ev sahibidirler ... Malesef hala bir binada nasıl oturacaklarını bilmeyen vatandaşlarımız bizleride bu yollara istemeyerek sevk ediyorlar...Eşimde karakola başvuracam dedi sabah ama ben işin içine polis girince olaylar büyür diye sakin olmasını söyledim ve ne yapabilirim diye sizlere danışmak istedim ama sanırım başka çaremiz yok gibi...

diger komsularda sikayetciyse imza topla attir kiraciysa tabi ev sahibini attirabilirmisin bilmiyorum olmadi bi avukata basvurun ona sorun...

Ay hayatım bırak imza toplamayı bir Allahın kuluda çıkıp demiyor ki ya kardeşim bu ne gürültü diye...Bu durumda bile kimseyi attırmak değil amacımız o kadarda kıyamam kimseye ama bu insanlar dediğini hakediyorlar gerçekten

tabiki kimse istemez attirmayi ama duvara vurdugunda vurarak cevap veriyosa o kadar dusunceli birilerine benzemiyorlar...neyse kolay gelsin canim allah sabir versin ne diyim...

bence önce bir birey olarak gidip rahatsız olduğunuzu kendilerine saygılı ve yumuşak bir biçimde söylemelisiniz.....
eğer ters cevap verirse eğer kiracıysa en kısa zamanda ev sahibiyle görüşeceğinizi söyleyin...
eğer ev sahibiyse polise dilekçe verip şikayet edeceğinizi belirtin...
eğer hala devam ederse verin dilekçe olsun bitsin....ama baştan inat giderseniz daha çok yaparlar...
ayrıca kimseyle görüşmem diyorsun da neden insanlarla iletişim kurmaya çalışmadığını merak ettim doğrusu...çalışmak bir bahane değildir..
iletişim kurmadan bu iş hallolmaz...

Doğru söylüyorsun canım, ilk etapta konuşmak daha mantıklı ama işte bende tartışma çıkar diye korkuyorum, kimseyle görüşmem dedim fakat bu binada görüşmem yani karşı komşum gayet hoş karı koca eve girip çıktıklarını bile duymazsın saygılılar bizde onlara karşı öyleyiz onlarlada selam kelamlığımız var tabi diğerleriylede var ...ancak yaş olarak annem babam yaşında çoğu ... ben selamımı tabikide veriyorum fakat annem babam yaşındaki insanlara gidip gelemem ki hayatım...

QUOTE=NaZaR_BoNCuGu;4352361]tabiki kimse istemez attirmayi ama duvara vurdugunda vurarak cevap veriyosa o kadar dusunceli birilerine benzemiyorlar...neyse kolay gelsin canim allah sabir versin ne diyim...[/QUOTE]

Tekrar teşekkür ederim canım ilgin için, sevgilerimle...a.s.

haklısın canım ama bence önce nazik bir şekilde uyarın da sizden günah gitsin...
olmazsa polis devreye girer..
sinirlerinize hakim olursanız tartışma çıkmaz...eşini sen dizginle bence..
yüzgöz olmak zor aynı apartmanda birbirinizin yüzüne bakıyosunuz..
bizim alt komşular öyleydi..dayanamıyoduk ev sahibine tüm apartman şikayet edince attılar hemen...

Bence ilk adim olarak al esini bir aksam üstü bir paktede kurabiye alin gidin o komsularinza oturmaya, güzelce konusun!!a.s

Bakin hepimiz burda komsuyuz, calisiyoruz sabah erken uyanmak zorundayiz cok ses oluyor dikkatli olalim birbirimizi idare edelim deyip iylikle konussun..:nazar:

Eminimki sizin bu olumlu adiminizdan sonra onlarda daha olulmlu ve insansanca yaklasacaklardir.....Esinizin duvara vurmasi hos olmamis, ama usturuplu bir sekilde kapilarina gidip, Komus ne olur biraz sessiz olalim, bakin bizim yatak odamiz o tarafta bütün ses bize geliyor deseydi bence cok daha iyi olurdu...a.s

Umarim düzelir canim, belkide cok güzel bir komsuluk bile olabilir aranizda:kahve:

evet duvarlarin bitisik olmasi cok kötü hersey duyuluyo benimde öyle sorunum var

Bence ilk adim olarak al esini bir aksam üstü bir paktede kurabiye alin gidin o komsularinza oturmaya, güzelce konusun!!a.s

Bakin hepimiz burda komsuyuz, calisiyoruz sabah erken uyanmak zorundayiz cok ses oluyor dikkatli olalim birbirimizi idare edelim deyip iylikle konussun..:nazar:

Eminimki sizin bu olumlu adiminizdan sonra onlarda daha olulmlu ve insansanca yaklasacaklardir.....Esinizin duvara vurmasi hos olmamis, ama usturuplu bir sekilde kapilarina gidip, Komus ne olur biraz sessiz olalim, bakin bizim yatak odamiz o tarafta bütün ses bize geliyor deseydi bence cok daha iyi olurdu...a.s

Umarim düzelir canim, belkide cok güzel bir komsuluk bile olabilir aranizda:kahve:

valla gülsümcüm allah senin gibi komşu versin ne diyeyım...
inşallah iyilikten anlarlar....
ama oyle insanlar varki tatlı bir sözdsen bile anlamıyorlar....

ben hep derim kavgayı bile kavga etmesini bilen insanla yapacaksın diye...

bu seferde elde kurabiyelerle falan...
aaaaaaa ne kadar iyiler diye durum ters tepmez inşallahhhhhhh

valla gülsümcüm allah senin gibi komşu versin ne diyeyım...
inşallah iyilikten anlarlar....
ama oyle insanlar varki tatlı bir sözdsen bile anlamıyorlar....

ben hep derim kavgayı bile kavga etmesini bilen insanla yapacaksın diye...

bu seferde elde kurabiyelerle falan...
aaaaaaa ne kadar iyiler diye durum ters tepmez inşallahhhhhhh

Insanlarsa tepmez canim neden tepsin!!:nazar:

Lakin insan degillerse ona göre muamele yaparsin!

Biz önce insan gibi davranalimda bizden günah gitsin..a.s

Insanlarsa tepmez canim neden tepsin!!:nazar:

Lakin insan degillerse ona göre muamele yaparsin!

Biz önce insan gibi davranalimda bizden günah gitsin..a.s

gülsümcüm haklısın bizden günah gitsin de...

sayın konu sahibi,,,,
siz bence önce gülsümün ve diğer arkadaşların dediği gibi bir konuşun...
baktın insan değiller o zaman benim söylediğim hukuki yollara başvurun....

İlgin için teşekkürler canım, inan ki eşim benden daha sakin daha rahat bir insandır bağırmaz bile evde ben cadılık yaparım süpürgen tamirden gelmiş herhalde diye beni süpürgeli cadı yapar şaka yollu ve onu bile alttan alır böyle bir adam benim kocam...Eğer benim kocam sinirleniyorsa herhalde başkası olsa ne yapardı Allah bilir...Duvara vurdu ama gecenin 2 sinde hatta 2 yide geçiyordu kapısına dayanmak istemedi Sonuçta bütün bina ayağa kalkardı herkes yatıyor yazık günah...Olmazsa bugün akşam gidip konuşulur ne yapalım ...:uhm:Güzel hoş diyorsunda hayatım bunlar kurabiyeden anlarmı acaba yeterki insan gibi dursunlar 100 paket kurabiye yaptıralım yaw... :Saruboceq:

haklısın canım ama bence önce nazik bir şekilde uyarın da sizden günah gitsin...
olmazsa polis devreye girer..
sinirlerinize hakim olursanız tartışma çıkmaz...eşini sen dizginle bence..
yüzgöz olmak zor aynı apartmanda birbirinizin yüzüne bakıyosunuz..
bizim alt komşular öyleydi..dayanamıyoduk ev sahibine tüm apartman şikayet edince attılar hemen...

Evet canım, bakacaz artık bir çaresine bende ne olacak merak ediyorum gerçekten...:sm_confused:

evet duvarlarin bitisik olmasi cok kötü hersey duyuluyo benimde öyle sorunum var

Öyle canım gerçekten, inan ki eşim bana elektrik süpürgesini bile akşam en geç 6 dan sonra açma diyor insanlar rahatsız olur diye...bu kadar düşünüyoruz yani herşeyi...gelde anlat işte bu insanlara bunu:sm_confused:

X