Ne kadarlık hamileyim?

esen55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2008
121
0
41
kızlar benim anlamadığım bişey var. şimdi normalde gebelik adetin ilk gününden itibaren sayılmıyormu. mesela son adet tarihim 1 mayıs. 1 haziranda ben 4 haftalık hamile oluyorum öyle değilmi. ama ben 5 haziranda gitim 3 haftalık hamile olduğum çıktı değerim 585 ti. bu ne kadarlık olduğu değere göremi oluyo son adete göremi?

canim benim bildigimde hamilelik ilk adet tarihinden sayiliyor. Eger 3 haftalik olursan o zaman adetine 1 hafta varmis gibi geliyor bana madem hamilesin o zaman dogru hesaplasin doktorun, bak benimde simdi kafami karistirdi. Ama hamile olsanda henüz bebek 10-14 günlük olmus oluyor belki doktorun muhtemelen döllendigi zamandan itibaren hesaplamistir. Internetti hamile hesaplayicilari var oradan bi baksan kac haftalik oldugu yazar

ordan baktığım zaman 5 haftalık oluyo. bana doktor sölemedi. kağıtta değerimin karşılığındaki aralık 3 haftalık olarak görünüyo. acaba değerim çok mu düşük? yoksa bi sorun mu var. çünkü normal hesaplamalara göre 5 haftalık oluo ve kesemin de görünmesi lazım. ama cumartesi günü doktor keseyi göremedi

yok canim degerin bence gayet güzel. Belki gec döllenme olmustur o yüzden gözükmemistir, kisiden kisiye degisiyor kese görünümü illa hemen ilk hamile kaldigin haftadan sonra gözükecek diye bir kural yok o yüzden kalbini ferah tut fazla endiselenme kendini rahat tut sen suan hamilesin ve fazla kafaya takma. Herseyin vakti zamani var insallah haftaya veya bir kac hafta sonra keseyide görür kalbinide duyarsiniz bebisinizin. Hayirlisi olsun.

teşekkürler ya. valla içim içimi yiyo..böle düşük haberlerini falan okuyorm. moralim çok bozulyo. inşallah öyle bişey olmaz. inşallah Allahım..

bu arada kan tahlilini ne zaman yaptirdin? Eger 1 haziranda yaptirdiysan degerin simdi artmistir, hem anlamiyorum doktorlar ne diye hemen keseye bakiyorlar normal sartlarda zaten cok zor görünen birseydir ancak usta gözler/doktorlar görebilir sonucta noktacik bisey daha. Neden vakti zamanini beklemiyorlar bosua bir sürüde sikinti yaratiyor sizlere

cnm geç döllenme olabilir bende biraz gerıden gelıyorum ama dr. bi sorun olmadıgını söyledı ..

cnmm 1 mayıstan itibaren hesaplarsak 6 haftalık oluyo ki öyle olması lazım
büyük ihtimal geç döllenmedir
benimde 19 nisandı en son
değerim pazartesi günü 49 dan 508 e yükseldi
keseyi göremediler
pazartesi tekrar gidicem inşş gözükürr

canım senin değerin hangi tarihte 49 du ve hangi tarihte 508 e yükseldi?

canım evet adetin ilk gününden ihtibaren bakılıyor ama geç döllenme olabilir ilk kontrolden ihtibaren küçükse normal merak etme

ya şimdi benim anlamadığım şey test sonuçlarıma göre 2 haftalık dedi doktor.ama sat a göre 1 aylık.hangisi doğru??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…