Nasıl sevmek bu,Eşim Eşyaları alıp Marmarise gidiyor..

kardelen1800

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2008
72
21
Öncedende 2 konu açmıştım..Okuyanlar bilirler..
Arkadaşlar inanın çok yalnızım hala karasızım olmayacağını bile bile..
Annemlere geldiğim 2 ay oldu,9aylık evliyken eşyalarımız ayrıldı yuvamız dağıldı.Dengesiz kişiliksiz eşim yüzünden.Seni seviyorum ayrılmayalım diyo.Ama sadace benimle muhattab oluyor daha ben aileme 1 hafta küsken sırf ben dedim diye hemen kendi eşyalarını ayırdı bana ait olan kıyafetleri beraber aldığımız şeyleri bile almışlar ki ben altınlarımı kayınvalideme vermiştim emanet olarak vs..okadar güvendim ve malcanlısı değildim yanii.Madem ayrılmak istemiyorsun bi çabala değilmi aile büyüklerini sok araya yolları eskit.Bende diyeyimki ya bu çocuk gerçekten beni seviyormuş diyeyim.Saçma kavgayla başlayıp kavgayla süren evliğimiz oldu saçma bi ayrılığımız olacak.Ama ben sadece şunun kanaatindeyim bu adamla benim sonum yoktu zaten...
Hala hata üzerine hata yapıyor burda eskdeki 4 yıllık çalıştığı fabrikadan çıkmışlisemezunu sonrada marmarise gitmiş ailesi ile tekrar gelmiş ben cep nomu kapatmıştım evi aradı benim nerede açlıştığımı öğrenmiş (okulu) 15 gün sonra gidcekmiş tekrar buralardan ve hala barışalım diyor bana işsiz güçsüz Dengesiz konuşmalar ve ben yumuşak konuşunca umut besliyo bu seferde sert konuşuncada beni kinleştirme şuan sen benim nikahlımsın gibi tehtitler ediyo annemde korkuyr ağlıyor seni alıp kaçıracak diye
Zaten onu kesinlikle istemiyor ailem..
Ama ben hala karmakarışığım acaba sonradan pişman olurmuyum diyorum..
Kendimle savaşıyorum resmen bu dengesizi seviyormuyum yoksa alışkanlıkmı yoksa sırf ilk evelendiğim adammı diye bukadar karasızım kendimi hiç anlayamıyorum.
Neyse Davayı ben açıcam yoksa o açmıyor..
Hep beynim filmi başa sarıyor sanki hep en başa dnüyorum evlilik için acele ettim Cahillikmi yoksa nasipmi bilmiyorum ama ona inandım keşkelerim çok fazla.
Keşke acele etmeseydim bukadar...Sanki duyu organlarım durmuştu ozaman azım dilimkitlendi herşeye evet dedim sanki.Ama sevdirmişti kendisi bana ve aileme ama hepsi yapmacıkmıştı
Ya kızlar neden böyleyim ben hala neden göremiyorum gerçekleri çok karasızım ya .ok üzülüyorum senağlama korkuyorumda rezillik çıkartacak diye çalıltığımyeride öğrenmiş Allah sonumuzu hayır etsin
Belki çok erken 2.bi evliliği düşünmek için ama daha 22 yaşındayım illa olacak 2.bi insanla tekrar aynı şeyleri yaşamak offf beynimi karınçalaştırıyor.Böyle başladı beöylemi gider diyorum o insanda kötü çıkar diye korkuyorum..
Ne yapayım nasıl düşünüp kendimi bu düşüncelerden kurtarayım?
Böyle yaparak ailemide üzüyorum özellikle annemi.
Bana lütfen yardım edin.Akıl verin
.

canım zararın neresinden dönülse kardır demiş büyüklerimiz, neden bu hale geldiniz bilmiyorum ama annenin ve senin gözyaşlarına değmez, belki alışkanlıktan belki de dediğin gibi ilk evliliğin olduğu için, bence bir de çok genç olduğun için kafan karışıyor olabilir, çok iyi düşünmen gerekiyor...bu insanın artılarını ve eksilerini tart, eksileri fazlaysa mantığını kullanarak unutmaya çalış.

canim benim cok üzüldüm yasit sayiliriz seninle ve benim yasamaktan korktugum herseyi sen yasamissin bile...
esim dengesiz diyorsun, ayrilmamak icin hic bir caba sarf etmiyor diyorsun ee daha ne diye hala aklini onunla bulandiriyorsun...
bence o kadar cok soruyla bogusuyorsunki su an neyin dogru neyin yanlis oldugunu göremiyorsun...
en iyisi profesyonel yardim alman hem böylelikle ayrilik dönemini daha cabuk atlatirsin...
22 yasindasin önünde yasanacak o kadar güzel yillar var neden aci cekmeye bile bile lades diyesin...
senin icin verilecek en dogru karar neyse onu en kisa zamanda vermeni dilerim...

güzelim madem baştan biliyordun bu adamla sonum olmayacak diyordun da neden evlendin?
evlilik bu kadar kolay mı be güzelim?
daha 22 yaşındasın...
okumuş, kendini yetiştirmişsin...
neden işi gücü olmayan biriyle evlendin be kuzum?
hadi bu kararları görerek, bilerek vermişsin, hadi seni es geçtim,
annenle babana çok üzüldüm yaa...
onları üzmeye hiçbir evladın hakkı yok...
ne deyim?
allah ım yardımcın olsun...
ama eğer ki ayrılırsan, sakın olaki ikinci evliliğe acele etme...
sakın...

canim bence bir an önce karar ver.ve senin için doğru olan ayrilmak..bak yaşinda genç..çabuk atlatirsin..böyle hergün üzüleceğine birkere üzülürsün .hakkinda hayirlisi olsun canim..

İnanın bu soruları ben kendime defalarca sordum ve her sorduğumda gözümden hep yaş aktı AHH VAHH diyorum hergün ama oldu işte bi kere evlendiim daha kendini tanımayan bi insanla ruh halimkarmakarışık kararım : ayrılmak ama bunda emin değilim için neden ilkgözağrım olduğu iin ençokta.İşte insan duygusaloluyor Kalbi temiz diye velnedim ama başka sorunlarçıktı kafamız uyuşmadı..
Öyle bi ruh hali varki üzerimde şuan
1.özgüvenim çok az
2.Karamsarım
3.Geleceğimden endişeliyim
4.Yaşamak bana çok anlamsız geliyor hiç hevesim kalmadı Sanki koca eskişehirde yapayalnızım
Kendimikaranlık biçukurun içinde hissediyorum..
Kpss sınavıan gişricem 1 hafta sonra ona bile çalışamadım.Allak bullakım
.

Boşver be güzelim olmuş bir kere... Unutma gecenin en karanlık olduğu an aynı zamanda gün doğumuna en yakın andır... Önce Bu adamı başından at, sonra da yoluna devam et...:lepi:

canım benim biliyorsun bende senle aynı kaderi paylaşanlardanım aileni dinle seni çok ii anlıyorum mantığın duyguların kalbin hepsi birbirine baskı yapıyor ne doğru ne yanlış bilemiyorsun çok doğal çünkü yaşananlar gerçek ve zor ama ailen sana göre daha mantıklı karar ver onları dinle bir sonunun olmayacağını biliyorsan zaten çocuğun yokken ayrıl çocuk olunca emin ol çok daha zor olur bende karanlığımın ardındaki güneşi bekliyorum aynı senin gibi Allah yardımcımız olsun vardır her şerde bir hayır bizim bunlrı yaşamamız gerekiyormuş yaşadık eğerki o seni gerçekten seviyorsa senden vazgeçmemek için elinden geleni yapar sevmiyorsada zaten bırak gitsin daha gençsin inşallah karşına çok daha iyi bir insan çıkar ama biraz zaman canım

güzelim anladığım kadarıyla sende depresyon belirtisi var.şu an zaten doğru karar veremezsin.bi yardım al.anladığım kadarıyla uyuşmayan bi çiftsiniz.iyi düşün , onunla devam edersen artıları ne olur eksileri ne olur bunu iyi hesapla....bakılacak olursa eksileri daha fazla.haytın her günü bizim için bi nimet.bunu iyi değerlendir.daha çok gençsin.doğru karar ver ve kararından vazgeçme.arkanada asla bakma.umarım hayat senin için hep iyi şeyler sunar...............................

Devam etme kararı alırsan, görünen o ki hayatından, kendinden ve bir çok şeyden ödün vererek evliliğini yürüteceksin.... ve bir an gelip, geriye baktığında gözlerinden süzülen yine bir damla yaş olacak....

Hayatının en güzel çağlarındasın... ilk göz ağrın diye bu hayatı sana zehir etmesine izin vermemelisin....

Daha çok keşkelerin olmasın diye istersen bir kez daha deneyebilirsin... En azından ben elimden geleni yaptım dersin ve yoluna için rahat bir şekilde devam edersin.... Ama yok... asla denemek istemiyorum tekrar diyorsan da... kendini fazla harap etmeden ne yapılması gerekiyorsa başla yapmaya...

Bu dünyaya bir kez daha gelmeyeceğini, ve yaşadığın her an'ın değerini bilerek yaşa..... Ve asla kimsenin hayatını zehretmesine izin verme...

Allah kolaylıklar versin.....

su cok acık ortada EŞİNİ SEVMİYOSUN o zmana ne bekliyorsun yani tek sorun ikararsızlığın.lise mezunu işsiz diyorsun tutarsız dengesiz diyorsun ..tehditkar biri diyorsun...:1shok:ayrıl bence..bi de daha bu bitmeden evleneceğin ikinci kişiyi düşünmesen iyi olur zaten yeterince acele etmişsiz yaş 22.bak iyi mi oldu kafanı dinle nasi pher sey neden kötü olsun ki sonu :a015:

ahhh be cnm 22 yaşıdasın daha aceeleen neydii

dogruyu yanlışı pek ayırt edemeyecek bi yaş cok erken

bide eşinin nekdr tutarsız dengesiz oldugunu görmüssün onlardamı azcık gözünü açmadı

o yaşlarda insanın kafası 100 karış havada oluyor bilirim...aama cok acele etmissin evlenmek icin

bundan sonra senin icin hayırlısı neyse o olsun

İçinde bulunduğun karamsar hava oldukça normal..İnsan sevgilisinden ayrılınca bile böle düşünür..Kendine güveni azalır kabuğuna çekilir vs vs..Ki senin ki her kimle olursa olsun bir evlilik..Hata yaptın,yapmadın tartışılır belki ama nolursa olsun sevdin ki, inandın ki evlendin..Olanla ölene çare yok..Geçti gitti artık geçmişe dönüp kendini sorgulaman,gözyaşı dökmen çok anlamsız..Gözyaşlarınla ya da pişmanlığında geçmişi değiştirebilir misin?Tabi ki hayır..Ne yapman gerektiğine gelince..Sakın erteleme hemen boşan..Biliyorsun ilk kez yaparsan hata ama aynı şeyi ikinci kere yaparsan ahmaklık (sözüm meclisten dışarı) olur..Bu işi hemen bitir,asla erteleme..Olay çıkar okulumu öğrenmiş vs diye de düşünme dağ başı değil bura..Hem ben eminim ailen arkanda oldukça asla sana zarar veremeyecektir..Sakın üzülme güzel arkadaşım..Herşey biz insanlar için..Ayrıca hiç bişi için geç değil..22 çok güzel bir yaş hayatının tadını çıkar:1hug:

cnm merhaba daha çok gençsin o yüzden bu karamsarlığın beni çok üzdü allahın izniyle sen bu işi bitir.çünkü geri dönersen bu sefer belkide çocuk yapacaksın ve ayrılman daha güçleşecek.eğer varsa bir kıvılcım boşandıktan sonra bişeyler paylaşmış bir çift olarak daha sağlıklı düşünebilir emin olarak yeniden başlayabilirsiniz.ailen yanında ne mutlu sana.insanların karakterleri pek oynamaz yerinden sabittir.duygularında yanıldığını düşünmüyorum eşin sorunlu biri seni mutlu etme kapasitesi çok düşük gibi göründü bana.kesin kararını verdikten sonra yada boşanırsan o zaman bu karamsarlığın kalmayacak ve hayata yeniden tertemiz bir syfayla başlayacaksın emin ola.s.

Düşünüyorum tekrar denesem diye ama nasıl?Eşyalarımız ayrıldı aielm istemiyo kesinlikle bidaha bu kapıya gelme diyo arkadşlarım dahil herkes kapınız açmayız diyolarlar oda işten çıktı iş bulşması çok zor üniveriste mezunları bile işsiz bende çok para almıyorum evide yok nedüşünüyo bilmiyorum ama akrabalarının çoğunun orda olduğu Marmarise yerleşmeyi düşünoyrlar sanırım.Çalışırken bişey yok hiç aklıma gelmiyor ama evdeyken delircek gibi oluyorum.Taa şimdiden 9 gün bayram tatili var onu napıcam diye düşünüyorum evden dışarı çıkmayı düşünmüyorum bayramda çünkü herkes evli benim eşim yanbındmda yok :1no2:
Bisürü soru ananemin elini öpmeye gitmeyi bile düşünmüyorum..O 9 gün nasıl geçer ya artık kurcalar dururm.Karmakarışık duygular içindeyim 3 ay oldu hala srüncemede dava açılacak hiç gidesim yok avukata Saçma bi drumdayım kimse ben gibi ayrılmamıştır sanırım..Nerden buldum bu dengesizi ya..Off uzun süre yaşamak istemiyorum keşke acı çekmeden ölsem hiç umudum hevesim yok ölesine zaman geçiriyorum BOMBOŞ ve GEREKSİZ..Yalnızım arkadaş çevremde yokbi sizler varsınız..İYİKİ VARSINIZ :teselli:

EVET SORUNLU & DENGESİZ
Ve ben hala ACABA diyorum?
Sanırım yaşım dolayısıyla böyle tutarsız düşünüyorum..
Belki arkadaş çevrem akrabalarım çok olsaydı daha çabuk atlatırdım ama derdimi anlatacak annemden başka kimse yok çalıştığım yerdede öle cana yakın arkadaşlık kuracağım kimseler yok herkesin burnu kaft dağında gibi zaten beni bekar biliyorlar..
EVET DAVA AÇMAM GEREKLİ
Bu şekilde daha dengesiz hareketler yapabilir neyi bekliyorum onuda bilmiyorum ama kocaman bi boşluktayım..Saçmalık içindeyim tek benim sanki diyorum böle velenen ve böle ayrılan...Umarım yaşım büyüdükçe iyikide kurtulmuşum bundan derim..
SAĞOLUN KIZLAR SİZE ANLATINCA RAHATLIYORUM.

Öncelikle merhaba canım ...
Sorunlu bi evliliğin ve sorunlu bi eşin var anladığım kadarıyla...
Devam etmek ve etmemek arasında haklı olarak kararsızsın.Bizler burda elimizden geldiğince sana bi nebze de olsa yardım etme isteği içerisindeyiz.

İlk önce düşün....Devam ettiğini...
Gene tartışmalarınız aynı şekilde sürecek mi.Yoksa eskiye tamamen bi sünger çekip,biraz daha olgun bi şekilde sürdürebilcekmisiniz? Hatalarınızı tekrarlamak yerine onlardan ders alarak ileriye bakabilcekmisiniz?

Sonra gene düşün...devam etmiyor ve boşanıyorsun...
Mutlu olabilcekmisin.İçinde vicdanını rahatsız edecek birşeyler olacak mı? Bi şans daha verseydim diyecekmisin?
Yoksa zaten pişmanım yeterince,boşandığıma dua bile edeceğim mi diyeceksin canım...

Hayat senin hayatın.
Ama ben derim ki boşan...
Ama en doğru kararı gene bizlerden önce sen vereceksin.
Umarım mutlu olursun.
Bak ailen de arkanda...
Sorumsuz bi kişiymiş zaten...Zararın neresinden dönersen kardır.
Yaşın daha çok genç..İkinci bi evliliği şimdiden aklınagetirip daha çok bunaltma kendini.
Zamana ihtiyacın var açılan yaralarını kapatmak için.
Bu zamanı önce kendine ver...Kafan bi rahata ulaşsın...
İkinci evliliğim böyle mi olacak,hep mutsuz mu olacağım dersen öyle olursun.
Pozitif düşün ki pozitif olsun herşey güzelim..
Mutlu olacaksın...Herşeyden önce bunu insan olarak hakedenlerdensin...
Ve unutma yalnızlık Allah'a mahsus...

:1hug:

Siz şu an sağlıklı düşünemiyorsunuz
Ama yine de pişman olacağınız şeyi yapmanızı tavsiye etmem
Kararınızı netleştirin
Ailen her zaman seni daha fazla düşünür
Ama yine de hayat senin..
Eşin çok sorumsuzmuş gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…