Nasıl makyaj yapmalıyım

Karamellikahve

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2013
38
0
Kızlar ben 16 yaşındayım. Kendi çapımda evde makyaj yapıyorum ama pek becerdiğim söylenemez. Özellikle şu sıralar ne zaman dışarı çıksam yaşıtlarımın makyajlarını, elbiselerini görüp imreniyorum. Ben gece bile dışarı çıksam bi şort bi tişört giyerim çoğu zaman. Ama sokaktakileri görseniz düğün var sanarsınız. Belki de turistik bi yerde yaşadığım içindir bilemiyorum ama baya imrendim. Bi çok forum okudum aranızda makyaj konusunda baya tecrübeliler var. Bana da yardımcı olur musunuz? Biraz yüzümü anlatayım. Azcık koca kafa, büyük yüzlüyüm. Yüzümün şeklini anlayamadım kareyle yuvarlak arası ama gülünce inanılmaz ovalleşiyor çözemedim valla :)) Gözlerimin çekik ve büyü olduğunu söylerler ama hafiften yuvarlaklık var ben daha çekik olmasını istiyorum. Gözlerim çukur o yüzden eyeliner falan normal sürünce yakışmıyor ne yapmalıyım??? :KK43:( Gözbebeklerim tuhaf biraz. Normalden daha büyük ve 2 renk. Üstü daha koyu. Altıysa elaya kaçıyor. O yüzden donuk baktığımı söylerler. Kaşlarım gür ve kavislidir. Burnum inanılmaz minik, fındık burun :))) Dudaklarım da çok küçük ve ince. Bu koınuda takıntılıyım dudaklarımın daha çıkık olmasını istiyorum. Buğday tenliyim. Saçlarım dalgalı ve boyatmadığım halde mavi siyah boya rengi varya, işte öyle. Genelde yüzümde şaşkın bi ifade vardır, sağ yanağımda ben var büyük ama rahatsız etmiyor. Genel olarak böyleyim, sizce nasıl makyaj yapmalıyımm, hangi renkleri kullanmalıyım yardımcı olun lütfen???

bence sana en çok yakışacak olan şeffaf rimel ve parlatıcıdır. buğday tenliyim demişsin tenine uygun açık renk bir ruj da olabilir.
cildinden şikayetçiysen hafif bir kompakta pudra da kullanabilirsin tenine uygun renklerde. ama bu yaşta fondötene alışma bana kalırsa.

hem demişsin ya yaşıtlarım her an düğüne gidecek gibi diye, sen doğallığını çıkar ki ortaya onlardan farkın olsun. ve emin ol erkekleri onları çok umursamıyor :KK34:

bence sana en çok yakışacak olan şeffaf rimel ve parlatıcıdır. buğday tenliyim demişsin tenine uygun açık renk bir ruj da olabilir.
cildinden şikayetçiysen hafif bir kompakta pudra da kullanabilirsin tenine uygun renklerde. ama bu yaşta fondötene alışma bana kalırsa.

hem demişsin ya yaşıtlarım her an düğüne gidecek gibi diye, sen doğallığını çıkar ki ortaya onlardan farkın olsun. ve emin ol erkekleri onları çok umursamıyor :KK34:
sağol canım. :)) Önerilerini dikkate alıcam.Ama şeffaf rimel hakkında bi bilgim yok nasıl bişey? Islaklık mı veriyor sadece?

X