Aile Planlaması Nasıl korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ayerba

MİNİK PRENSİN ANNESİ :)
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
681
0
41
kızlar bizim en büyük problemlerimizden biri bu oldu nerdeyse...

emzirdiğim için ya spiral taktıracam,yada eşim korunacak.bildiğim kadarıyla başka
alternatifimiz yok.ben spiral taktıramam çok korkuyorum.beni son anda sezeryana aldılar.yani normal doğum sancısı çektim saatlerce(15 saat) ve alttan sayısını bile hatırlayamayacağım kadar acımasız ve sinirli doktorlar tarafından muayene edildim.o yüzden korkularım belki sizinkinden kat kat çok olabilir...

eşim przrvtf kullandığında ilişki hem çok uzun sürüyor,hem de eşim için de benim içinde tatmin edici olmuyor...

evlendiğimizde geri çekilme yöntemi kullanıyorduk.o zaman korkum yoktu hamile kalmaktan.ama şimdi çok tedbirli olmam lazım. o şekilde olmaz.

lafı fazla uzattım arkadaşlar,aranızda spiral taktıran varmı?çok mu acıyor?yada herkes przrvtf mi kullanıyor?

ben oglumdan sonra da hap kullandim simdi de hap kullaniyorum benim doktorun verdigi hap burda emzirirken bile kullanabiliyorsun
bende pek hap kullanmak istemiyorum artik ama spiral taktirmaya korkuyorum yani kayar filan yada korumaz diye bilmiyorum cunku artik hamile kalmak istemiyorum hic cocuk istemiyorum:1no2: yani allahim olmayan ve isteyen herkese versin insallaha.s
yeterince agri sizi dogumlarimin ikisi de sezaryen oldu birincisi 24 saatden fazla
ikincisi de normal icin denedik olmadi 18 saatden fazla cektim benim icin artik bitti yeter
hap bakalim insallah bi sey olmaz
annem 15 senedir kullaniyor hap hic hamile kalmadi insallah bende kalmam hihoyyytkaydirigubbakcemile2

Bende kırkım dolunca belki sprial taktırıcam eskiden bir 6 ay kadar hap kullanmıstım pek düzenli kullanmasını beceremedim.yani hap bana göre değil.prev.de tercih etmiyorum bende sprialden biraz korkuyorum ama cok az acıyormus.Walla hem sprialle hem hapla hemde prev. ile hamile kalan tanıdıklarım var etrafımda :roflol: yüce rabbim ne isterse o olur üçünden birine güvenmek zorundayız...yok hap biter,yok prev.patlar (benim basıma gelmedi ama):eek: o yüzden benim tercihim sprialden yana

bende prezervatif taraftarı değilim..yabancı bir madde sonuçta..
bir opersyon geçirmiştim rahimden önlem amaçlı 2 ay için spiral taktırmıştım bende tedirginlik yarattı, kullanamadım..
yine aynı yöntemle korunmaya devam...geri çekilme :))

bende spiral taktirmayi dusunuyordum, gecen hafta bir arkadasimla konustum spiral acitiyormus ve cok kanama oluyormus.. arkadasim koluna igne gibi birsey taktirmis deri altina cok kullanisla hic rahatsiz etmiyor dedi.. doktoruma danisayim hele bakalim o ne diyecek :lepi:

ben dün spiral taktırdım hic acı filan olmadı.hafif kanama olu o da normalmiş.Doktor en doğrusu spiral dedi bence düşünmeyin hapların en hafifleri bile anne sütüne geciyomus

bende onu düşünüyorum wallahi ama eşim korunacak başka yolu yok spiralden korkuyorum o geriçekmedende korkuyorum allah korusun hamile falan kalırım güvenemem yanii

bugünlerde bende hep bunu düşünüyorum evlendikten sonra 2 yıl geri çekilme yöntemini uyguladık ve bebek istediğimizde istediğimiz zamanda oldu. ozaman bebek olsada farketmiyodu önemsemiyoduk o kadar ama şimdi düşünüyorum bana en mantıklısı sprıal geliyor hap kullanmak istemiyorum prezr. eşim istemiyor geri çekilme ne kadar güvenli olabilirki...çevremde sprıal taktıralardan olumlu şeyler sölüyolar birde 6 ayda bir kontrolu var sanırım...takılırken verdiği ağrı doğum ağrıları kadar olamaz sadece onu kullanmaya başladıktan sonra ağır kaldırmamk gerekiyomuş çünkü o zaman yerinden oynayıp acı verdiğini duydum...kendimi en az 5 yıl:CüvCüv:bu şekilde görmek istemiyorum:roflol:

aslında korkmasam en iyisi spiral ama...
przrvtfe devam,napalım...

ayyy önümüzdeki 3-4 yıl hamile kalmak düşüncesi bile çooook korkunççççççççç

ayyy valla bende spıral taktırmayı düşünuyorumm ama daha görüşemdım doktorla felann...taktırıncaya kadar gerı çekılme yontemıne devam prev.. felan kullanamam ben hıç zevk almıyoruz ozaman ...kullanmam bıdaha...ama çok cıddı bu sorun korunma yöntemı aaman allah korusun 3-4 yıl hamıle kalmak ıstemıyorumm...

ben de bu konuyu düşünüp duruyorum. doktorumla da daha konuşmadım ama muhtemelen spirali önerecek diye düşünüyorum. 1,5 yıl kondomla korunduk ama artık eşim de pek istemez heralde onu. zor oluyor. bir kaç yıl çocuk istemiyorum artık. önceden iki çocuk olsun derdim hep ama artık yaşadıklarımdan sonra ikinci için bile tereddütteyim.

valla bende ne yapacağımı bilmiyorum daha doğum yapalı 1 ay olduğu icin henüz gidemedim doktoruma.ne zaman gitmeliyim? bakalım o ne önerecek

kızlar dikkat edin wallahi benim ar.ık hamile kalmış bebeği 8 aylık ve o 2 aylık hamile comdom ve geri çekme yöntemi ile korunmuşlar ama olmuş allah vermiş iştee dikkat o yüzden...

geri çekilme yöntemi kondoma göre daha tehlikeli.çünkü erkekler boşalmadan önce gelen sıvının içinde spermler olurmuş.ve hamile kalma riski yüksek oluyo.

şuanda 2. çocuğu bile düşünemiyorum.doğurana kadar canım çıktı valla.ödüm patlıyo kazaya kurban giderim diye.bide sezeryanlıyım.al başına belayı.çok zor olur çoook.

arkadaşımda sezeryanlı cnm oda korkuyo biraz ama aldırmayı hiç düşünmüyoo zaten 3 aylardayız günah doğuracak yani 14 ay olucak kardeşler arasında...

canım Allah korusun ama kazara olursa bende aldırmayı düşünmem.o bebeğin vebaline girmem...

kizlar, koldaki derinin altina ince tel gibi bisey koyuyorlar siz onu hic dusunmuyormusunuz

ben bilmiyorum ki çevremde falan bu yöntemi kullanan kimse yok.bi araştırmak gerek.iyi bişeyse neden olmasın.

ebişim o iğne diye geçiyor bizim burda yanlış hatırlamyorsam doktorla hamıle kalmadan önce görüşmüştük..hapin yan etkilerinin vücüda birden verilmesi gibi oluyo emzirdiğimiz için kullanamayizz

ben o kol altındaki iğneleri düşünmüyorum bide yaramassa vucudumuza yan etkileri olursa nasıl çıkartıcağız kana karışıcak en güzeli comdom dikkatli olmak şartı ile tabi ark.ımdan sonra korkuyorum wallahi ondanda ama yapcak başka bişi yok allah korusun...

X