Aile Planlaması nasıl korunucam

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

birsen2505

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2009
137
1
kızlar merhaba
bi sorum daha var benim
1,5 ay sonra düğünüm var ilaç kullanmak istemiyorum
ama kullanmazsam ilk gece hamile kalabilirim
ilk gece korkumda var
yok ne yapabilirim bana ne olur bi yol gösterin
:1shok::1shok:

kızlar merhaba
bi sorum daha var benim
1,5 ay sonra düğünüm var ilaç kullanmak istemiyorum
ama kullanmazsam ilk gece hamile kalabilirim
ilk gece korkumda var
yok ne yapabilirim bana ne olur bi yol gösterin
:1shok::1shok:

Ben de yakında evleneceğim hamile kalma korkusu bendede var. Eşim prezervatifle korunacak ben de ilaç kullanmak istemiyorum bence sizde öyle yapın.a.s.

canım deri altı implantlar war yada iğne var ama doğum kontrol hapları bu saydıklarıma nazaran koruyuculuğu en yüksek olan yöntem yüzde 99 oranında koruyucu ve faydalı vicuduna bence önyergılı olma erkekler genelde prezervatif kullanmak istemiyorlar yani ebnim eş adayım istemiyor mesela o sebepten ben evlenmeden 4 ay ewwel doğum kontrol hapına başlayacağım sen en iyisi bi doktora git birsürü yöntem var o seni en doğru şekilde bilgilendirecektir canım biz ne desek boş yani opuyorumnanaktan

zaten hep kadınlar zorluk çekiyorlar. Hormonlar yüzünden ne hale geliyorlar sonrada.inşallah eşin anlayışlı biridirde prezervatifi kullanmayı reddetmez arkadaşım.

doğum kontrol hapını kullanmaya başla bence, bir problem olmuyor.ben 2 senedir kullanıyorum.ne hormonal bi problem yaşadım nede kilo aldım. yeterki kalileteli bi hap al.ilk ayı atlattıktan sonra ilk ilişkini yaşayacaksan.prezervatif kullandırırsın.ama sonra normal hapına devam et bence.

eğer daha sonrasında da korunacaksan hap
eşin anlayışlıysa prezervatif
sadece ilk gece hamile kalmak istemiyorsan ertesi gün hapı

benimde 1 ay sonra düğünüm var ama hiç düşünmedim bu konuyu ya askımlada konusmadık hiç bizde bi anormallikmi var yoksa zemuszemus

geri çekme yöntemiyle korunamaz mısınız :uhm:
onu evleneceğin kişi ile konuş öyle karar verin
prezervatif kullan desem eşin istemeyebilir

biz evleneli 1yıl oldu.bugüne kadar hiç doğum kontrol hapı kullanmadım.bikaçkere prezervatif le denedik ama çok acı verdi.eşim hep dışarı çıkıyo o an.ama her ay hamilemiyim acaba düşünmektende bıktım.bende bi doktora gidip sorsam iyi olacak
ama hapta kilo falan yapar diye korkuyorum zaten kilo almaya müsait bi yapıdayım.
kadın olmak gerçekten zor

biraz geri kalmıs bır yöntem ama takvim ve geri çekme yöntemını aynı anda kulalnırsanız bırsey olmaz..ılk gece prezervatıf kulalnmak bıraz sıkıntılı olabılıyor.

bir doktora gidip vucuduna uygun korunma yöntemini tespit ettirtmelisin canım senin yada bizim vereceğimiz bir karar değil bu...

X