Nasıl konuşabilirim?

Yanlış anlamayın lütfen ama ben geçerli bir sebep yoksa çalışmaya ara vermeyi yanlış buluyorum. Maddi olarak tek maaşla geçinebilseniz bile zamanla zorlanabilirsiniz. Sonuçta ülkenin ekonomisi ortada. Bugün yeten yarın yetmiyor. Üstelik bunun daha emekliliği-sigortası var. Ama sizi daha az zorlayacak veya evden yapabileceğiniz bir iş bakabilirsiniz tabii.
Estağfurullah Haklısınız, Normalde İngilizce Öğretmeniyim. Biliyorsunuz atama açıklandı buda sebep aslında benim için. Henüz genç olmam sebebiyle bir kaç hayalim var. Biraz çalışıp tekrar üniversite sınavına girmeyi planlıyorum. Evimde vakit geçirmeyi ayrıca çok seviyorum. Yani bizi çok sıkmayacak şekilde bir düzenimiz olması benim için çok önemli. İşyerinde bazen istemediğim durumlarla karşı karşıya kalabiliyorum. Bu biraz canımı sıksada sebep değil tabii ki. Belki dediğiniz gibi yapabilirim başka iş bakabilirim beni daha az zorlayacak.

Estağfurullah Haklısınız, Normalde İngilizce Öğretmeniyim. Biliyorsunuz atama açıklandı buda sebep aslında benim için. Henüz genç olmam sebebiyle bir kaç hayalim var. Biraz çalışıp tekrar üniversite sınavına girmeyi planlıyorum. Evimde vakit geçirmeyi ayrıca çok seviyorum. Yani bizi çok sıkmayacak şekilde bir düzenimiz olması benim için çok önemli. İşyerinde bazen istemediğim durumlarla karşı karşıya kalabiliyorum. Bu biraz canımı sıksada sebep değil tabii ki. Belki dediğiniz gibi yapabilirim başka iş bakabilirim beni daha az zorlayacak.
En kötü Öğrencilerim var ders verdiğim, oda bir ek gelir.

Ben 2015 yılında 1,5 yıl kadar işsiz kaldım. Önce hoşuma gitti, inkar edemem. Ama sonra çok zorladı. Sadece maddi olarak zorlanmaktan bahsetmiyorum. Çalışmaya alışan bir insan için bür süre evde vakit geçirmek güzel oluyor. Ama o süre bitince çok bocalıyorsunuz.

Özel ders güzel ama uzun vadede getirisi yok. Bence her kadının bir emeklilik geliri olmalı. Özel ders ile belki kısa vadeli ihtiyaçlarınızı karşılarsınız ama emekliliğinizi garanti altına alamazsınız.

Benim anladığım kadarıyla siz şu anda yaptığınız işten sıkılmış durumdasınız. İşinizi bırakmadan biraz başka işler kovalayın bence.

X