Nasıl gidiyor karantina?

Biz de başından beri evdeyiz.Benim kuzularım bahçemize bile inmiyor.Evim müstakil,bahçeli.Kızım ödevleriyle,oyunuyla,okumasıyla günü yetiştiremiyor bile. Oğlumun arduino,yazılım merakı var. Sürekli araştırma içinde. Çöp atmaya bile ben gidiyorum desem yeridir.
Komşularınıza çok sinirlendim.Çok kaygısızlar!

Arkadaşlar toplananlari, kurallara uymayanları şikayet edin. İnanın çok zevkli oluyor polisi görünce kacismalari. Biz kurallara uyarken onların uymaması çok sinir bozucu.
kız ben de yapıyorum onu. millet sitenin bahçesinde toplanmış çoluk çoccuk piknik çay kahve yapıyorlar arıyordum polisi gördükçe onları. bir iki uyardı herhalde son gelişinde ceza kesti millete in cin top oynuyor şimdi

Eve misafir almayın misafirliğe gitmeyin ama çocuklarınızı dışarıda kimsenin olmadığı yerde azcık koşturabilirsiniz site bahçesine de çıkarın diğer çocuklardan ayrı olsunlar biz çıkarıyoruz azcık çünkü çocuk sürekli evde huysuzlanmaya bağırmaya başladı gelince de hemen ellerini yıkayın bugün mesela biraz yürüyüşe çıkardım çocuk enerjiyi atmayınca inanılmaz bağırıyor hiç kolay değil bi ara ara oyun parkı diye diye ağlıyordu odaya çarşaf serdim saksıdaki toprağı döktüm leğene kum kovasını da getirdim içeri bikaç plastik tabak kek kalıbı gibi kullandı çözümler üretmeye çalışıyoruz çocuklar da biz de sıkıldık

Bizim sitenin bahçesinde de var çocuklar yoğun olmasa da.
Ben de kimsenin olmadığı saatlerde çocukları çıkarayım diyorum.
Ama bizimkiler çıkmıyor.
Arada balkondalar.
Evi bu kadar mı ozlemisler, okuldan bu kadar mı bikmislar anlamıyorum.
Arada eşimle ben sakin zamanlarda siteyi turlayip geliyoruz.
İyi geliyor.

Abartmıyorsununuz. Aynı binadaki eşimin ailesiyle 2 ayı geçmiştir görüşmüyoruz. Burunlarını evden çıkarmadılar çok izoleler ben de öyle. İkimizde izoleyiz deyip görüşmek çok saçma. Ya biz abartıyoruz ya millet goygoy peşinde valla anlamadım.

Cocuklari baska cocuklarlabtemasa girmeyecekleri sekilde disari cikarabilirsiniz bence.karantina nasil gidiyor sorusuna gelirsek ben basta cok sevmistim ama su an evde okunmayan kitap kalmadi,izlemedigim dizi kalmadi,nefes alamiyorum diyebilirim.
Yaz tatillerine falan bakmaya basladim.alsam mi diyorum ya duzelmezse diyorum...fotograflara bakip hayal kurup kapatiyorum sonra sayfayicok sıkıldım bee

Çok iyi yapmışsınız ellerinize saglik. Bizim burda laf anlamıyorlar şimdi çıktım avazım çıktığı kadar bağırdım. Bulunduğum siteyi cimer e şikayet edeceğim bu gidişle. Bu nedir ya. Ben parkın önündeyim çıkarmıyorum çocuğum evde perişan oldu kadın çocuğuna top atıyor balkondan oynasın diye.

hiç muhattap olmamak lazım bi kere o para cezasını ödeyince ölseler markete gitmeyecek seviyeye geliyorlar zaten.

Merhaba,
Başka insanların sorumsuz yaklaşımları sizi tedbirli olmaktan alıkoymasın lütfen. Eminim çocuklarla beraber bu süreçten geçmek ekstra yıpratıcı oluyordur ama çocuklarınızı, sevdiklerinizi kaybetmek kadar yıpratıcı olamaz. Bunu düşünerek ailenizi korumaya gayret edin. Çocuklarınıza da sabırla durumu onları korkutmadan açıklayın. Başka insanlar her zaman hatalı davranışlar yapabilir, bizler de onları gördüğümüzde benzer hatalar mı yapmalıyız diye kendilerini de içine katarak ikna etmeye çalışın. Hayır, yapma, yasak demektense açıklamalarda bulunmak kabullenmelerine yardımcı olabilir.
Bu arada hepimiz evden çıkmıyoruz diye aynı apartmanda birbirlerine bebek görmesine gelen komşulardan virüs bulaştı arkadaşımın halasına ve babaannesine. Babaanneyi kaybettiler hala hastanede. Bu organizasyona değer miydi? Asemptomatik bir sürü hasta var. Onlarda yıkıcı etki göstermez bir başkasına gösterebilir. Sonuçta dışarısı ile sıfır temas halinde değiliz. Bir şekilde markete gidiyoruz veya sipariş veriyoruz. Hiç değilse çöplerimizi atıyoruz. Kendimize zarar gelmese dahi bilmeden başka insanların canını yakabiliriz. Sırf bu ihtimal için dahi bir müddet daha misafircilik oynamasak hepimizin yararına olacak.
Evde ve güvende kalın

Doğrusunu yapan tabiki sizsiniz. Ama çocuklar için gerçekten zor. Dışarda kimse olmadığında çıkartıp biraz güneş almalarını sağlayın bence. Allah yardımcımız olsun.

40 gündür çocuklarım dışarı çıkmıyor ama ben dışarı çıkınca bakıyorum çocuklar dışarıda oynuyorlar hele parklar suriyeli çocuklara kaldı devamlı parktalar polis görmüyor mu anlamıyorum
Havalar ısındıkça iyice zorlaşıyor süreç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…