Nasıl Dua Ettiniz Evlendiniz Bekarlar İçin 😊

Hayatımda birçok şey için dua ettim ediyorumdaa
Fakat evlenmek için dua etmedim
Zamanı geldiğine inandığımda sevdiğim ve güvendiğim insanla yaşlanmak istediğim aynı evi aynı hayatı paylaşmak istediğim evlenmeye karar verdim ...

Rabbim en kisa zamanda skntilarini gidersin.Peygamber bile cok skntı cekmişken biz neden sefa suremeyiz demek
Yanlis plur.kimi digerinde mutlu olur kimi baska birseyinde mutlu olur 4 4 luk olmuyor elbette.. gecici dunya kalici obür taraf. Akli da arka plana atmamak lazim.idrak lazim vs.
Kesinlikle vardır bir Rabbimin bildiği deyip tevekkül ediyorum. Nasip

Aynen.. bende zorluklardan gectim bazen evlenmeden önce.. ama demedimki ben bunu ummadim bunu buldum diye.. niyetimi guzel yapamamisim dedim daha guzel niyetlerle duami ettim kendimi cokta paralamadim evlilik icin.. vakti gelince oluyor zaten.. Rabbim herkesin yardimicisi olsun.
Canım aslında hemen evlenmek istiyorum değil çabam sadece dualarımla imanlı ahlaklı kaderimde alın yazım olan biriyle hayatımı birleştirmek belki bu sene belki de 2 sene sonra olur ama önemli olan Allah korkusu olan biri olsun yeter önemli olan da o değil mi
Her dua nasibine her nasip vaktine esirdir

Başlığı görünce yazmak istedim. Sanırım kimse tecrübe ettiği bi duayı paylaşmamış. İnternette Taha suresi nin evlenme niyetiyle okunduğunda faydasının olduğu yazıyo. Ben tecrübe etmedim ama hayatımda var olan erkek arkadaşım için tefriciye okumuştum şuan evliyiz başlarda biraz imkansız gibi duruyodu evliliğimiz üstelik. Yaşın kaç erkek arkadaşın var mı ya da düşündüğün gizliden sevdiğin var mı bilmiyorum ama sana şunu diyebilirim ki; dua etmekten vazgeçme, yani nasıl bir eş istediğini dile getirmekten Allah tan istemekten vazgeçme. Allah bilir belki şuan içinden geçirdiğin an duan kabul olucak. Ezan okunurken çok dua et , bi etrafından annen, babannen, ananen ya da yaşlı başka tanıdıkların varsa onlardan dua almaya çalış. Ben onların dualarıyla Rabbimin mucizelerini çok gördüm çünkü. Rabbim sana ve ailene hayırlı iyi olucak, merhametli, imanlı, sevgi dolu bir eş nasip etsin tez vakitte

Canım ben evlenmeyi 20 yaşımdan beri falan istiyordum :KK70: ama hic dua ettiğimi hatirlamiyorum evlenmek icin.yalniz evlencegim kisi söyle söyle olacak erkek adam boyle böyle olur gibi dillendiriyordum yanimdakiler de gülüyordu :)
Yani birseyi 40 defa söylersen olur olayi var ya öyle oldu ve 25 yasimi bitirince evlendim.
Bir de şuan emin degilim ama Nisa suresi kadinlardan ve nikahtan bahseden bir sureydi diye hatırlıyorum 🙄 mealine bir bakarsan eger belki okunuyordur bu niyetle.
Bir de "yasin okunduğu şey içindir" durumu var.
Hani pek bir bilgim yok ama ben suna eminim zamaninda resmen dilegimi 3893929 kere söylemiştim ve oldu.

Canım ben evlenmeyi 20 yaşımdan beri falan istiyordum :KK70: ama hic dua ettiğimi hatirlamiyorum evlenmek icin.yalniz evlencegim kisi söyle söyle olacak erkek adam boyle böyle olur gibi dillendiriyordum yanimdakiler de gülüyordu :)
Yani birseyi 40 defa söylersen olur olayi var ya öyle oldu ve 25 yasimi bitirince evlendim.
Bir de şuan emin degilim ama Nisa suresi kadinlardan ve nikahtan bahseden bir sureydi diye hatırlıyorum 🙄 mealine bir bakarsan eger belki okunuyordur bu niyetle.
Hani pek bir bilgim yok ama ben suna eminim zamaninda resmen dilegimi 3893929 kere söylemiştim ve oldu.
Nisa suresi evet kadınlar için diye bende hatırlıyorum canım bakıcam

Arkadaşlar hangi duaları okudunuz evlendiniz bekarlar için yardımcı olurmusunuz

Ben evlenmek için değil ama evleneceğim insan için hep dua etmiştim. O yüzden içimden samimi bir şekilde nasıl bir eş istiyorsam Allah’a öyle dua ettim, çok şükür bin şükür dualarımın karşılığını buldum. Kıymet bilen, Allah’ını kitabını bilen , yuvasına düşkün birini istemiştim. Darısı başınıza 🙏🏻

42 yaşındaki bekar arkadıma dedim ki
evet ailen yüüznden bir sevgili yapamadın yaptıklarında uzun süreli olmadı gene ailesi yüzünden
ama Allah yazsaydı emın ol ailen bir bok yiyemezdi dedim
10 sanıye kadar düşündü evet haklısın dedi

bir çay daha söyledik içtik :kahve:

Arkadaşlar hangi duaları okudunuz evlendiniz bekarlar için yardımcı olurmusunuz

"Sübhanallahi ve Bihamdihi" zikrini cekin bu zikrin anlamina ve faziletlerine bir bakın netten 😊
Tabi hangi duanin kabul olacagini yalnızca Allah bilir 🌸dua ederken umutsuzluğa kapılmadan duada ısrarcı olarak kabul olacagina yurekten inanarak gaflete dusmeden su duayi ediyorum sonuc alir miyim demeden inanarak etmeliyiz 🌸birde asure ayindayiz bu ayın faziletlerini de bir araştırın bu ayda da bol bol dua tövbe etmeliyiz
Peygamber Efendimizin dualarla ilgili hadisleri var onları da bir araştırın
Gece herkes uyurken kalkıp kılınan teveccüh namazi da çok kıymetli ve tabi hacet namazida
Günlük salavat getirmeyi de ihmal etmeyin😊
Allah evlilik isteyen herkese gönlüne göre hayırlı huzurlu mutlu bir yuva kurmayı nasip etsin insallah 💚😊

Ben illa evleneyim diye etmiyorum ama şuan hayatımdaki kişi benim için hayirliysa evlenelim diye ediyorum (bende onun için)
Ha bu arada hala bekarım 🤣

Canım aslında hemen evlenmek istiyorum değil çabam sadece dualarımla imanlı ahlaklı kaderimde alın yazım olan biriyle hayatımı birleştirmek belki bu sene belki de 2 sene sonra olur ama önemli olan Allah korkusu olan biri olsun yeter önemli olan da o değil mi
Her dua nasibine her nasip vaktine esirdir
bir yazı okumuştum yazıyı kopyaladim aynen paylaşıyorum😊

Bir hocamız anlatırdı;
Hayırlı bir evlilik için her gün bir tane cumâ süresi okunması gerekiyormuş. Hocamızın bir tanıdığı da bunu yaparak, her gün bir cuma suresi okumaya niyetlenmiş. Niyetlendiği tarihi de, cuma suresinin üst kısmına iliştirivermiş. Aradan belirli bir zaman geçmiş ve bu kişi evlenmiş. Evlendiği kişi dinine, diyanetine gayet düşkün kendisi ile uyumlu bir beyefendiymiş. Bir gün eşi hanımının Kuran-ı Kerim'ini almış ve cuma suresine gelmiş. Surenin üst tarafına iliştirilmiş olan tarihi merak eder ve hanımına bu tarihin ne olduğunu sorar merakla. Hanımı o tarihi oraya neden yazdığını anlatınca, eşi de hayretle bu tarihin onun dönüş yaptığı tarih olduğunu, namaza başladığı ve devam ettirdiği gün olduğunu söylemiş. Yani o hanımın hayırlı bir eşim olsun diye okumaya başladığı tarih, eşinin dönüş yaptığı tarih ile aynıymış. Kıssadan hissemiz olan kısım bana sıkça soruluyor. Dua kaderi güzelleştirir. Kıssadaki kardeşimiz gibi, dua ilerideki eşimizi, çocuklarımızı, torunlarımızı koruma altına alır. Önemsiz gibi gösterilmeye çalışılan dua, aslında bizi birçok kötülüklerden korur. Bir imtihan içerisine girecek olsak bile, o imtihanı bizlere güzelleştirir. İmtihana dayanacak kadar imanı kalbimize bahşeder.
Yeter ki isteyin diyen bir Allah'ımız var iken, dua etmekten bizi aciz bırakan tek şey şeytandır, şeytanlaşmış nefsimizdir. Tüm emekleri güzelleştiren asıl şey dua iken, dua etmekte acizlik göstermememiz gerekiyor. Her an dua içerisinde olmalıyız. Biz dualarımız kabul olmuyor gözüyle bakarken, Allah-u teala bizlere duamız ile ehemmiyet veriyor. Ayette de geçtiği gibi; ''Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var?'' •Furkan 77

bir yazı okumuştum yazıyı kopyaladim aynen paylaşıyorum😊

Bir hocamız anlatırdı;
Hayırlı bir evlilik için her gün bir tane cumâ süresi okunması gerekiyormuş. Hocamızın bir tanıdığı da bunu yaparak, her gün bir cuma suresi okumaya niyetlenmiş. Niyetlendiği tarihi de, cuma suresinin üst kısmına iliştirivermiş. Aradan belirli bir zaman geçmiş ve bu kişi evlenmiş. Evlendiği kişi dinine, diyanetine gayet düşkün kendisi ile uyumlu bir beyefendiymiş. Bir gün eşi hanımının Kuran-ı Kerim'ini almış ve cuma suresine gelmiş. Surenin üst tarafına iliştirilmiş olan tarihi merak eder ve hanımına bu tarihin ne olduğunu sorar merakla. Hanımı o tarihi oraya neden yazdığını anlatınca, eşi de hayretle bu tarihin onun dönüş yaptığı tarih olduğunu, namaza başladığı ve devam ettirdiği gün olduğunu söylemiş. Yani o hanımın hayırlı bir eşim olsun diye okumaya başladığı tarih, eşinin dönüş yaptığı tarih ile aynıymış. Kıssadan hissemiz olan kısım bana sıkça soruluyor. Dua kaderi güzelleştirir. Kıssadaki kardeşimiz gibi, dua ilerideki eşimizi, çocuklarımızı, torunlarımızı koruma altına alır. Önemsiz gibi gösterilmeye çalışılan dua, aslında bizi birçok kötülüklerden korur. Bir imtihan içerisine girecek olsak bile, o imtihanı bizlere güzelleştirir. İmtihana dayanacak kadar imanı kalbimize bahşeder.
Yeter ki isteyin diyen bir Allah'ımız var iken, dua etmekten bizi aciz bırakan tek şey şeytandır, şeytanlaşmış nefsimizdir. Tüm emekleri güzelleştiren asıl şey dua iken, dua etmekte acizlik göstermememiz gerekiyor. Her an dua içerisinde olmalıyız. Biz dualarımız kabul olmuyor gözüyle bakarken, Allah-u teala bizlere duamız ile ehemmiyet veriyor. Ayette de geçtiği gibi; ''Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var?'' •Furkan 77
Gerçekten çok güzel bir hikaye

Nasıl yani 3893929 kere etmişsiniz saydınız mı yoksa tahmini mi söylüyorsunuz

Hmm konu sahibi dostum :KK53: konu güncel mi bakalım
Canım sen biliyorsun daha önce konuştuk 🙂
Birde bu konuda paylaşayim ..ben 28 yaşında eşimle evlendim eşimden öncede hiç erkek arkadaşım dahi olmadi. Çevre ve akrabalardan teklif eden çok talibim vardı ama ya işine ya da tipine bakıp reddediyordum🙂 bende evlenmeyi çok istiyordum her gün dualar ediyordum. Bir gün rüyamda gökyüzünde Allah'ın YA ALİYY isminin yazılı olduğunu gördüm
Uyandım ve hemen Araştırdim tabii gerçekten de bu Esmanin faziletlerinden biri kısmet açmakmis.okumaya başladim günde en az 100 kere okuyordum
Aradan beş altı ay geçti ve ben eşimle karşılaştım. Karşılaştım diyorum çünkü orta okul arkadasim kendisi. Yıllar sonra karşılaştık ilk görüşte aşık oldum beş ay sonunda da evlendik
Tam da dua ettiğim gibiydi karakter i
Çok şükür Rabbim herkese hayırlı eş nasip etsin her gece dua ederim bekar kardeşlerime♥️

X