Nasıl bir yol izlemek gerekli ?

ac kalsin ki benim kararli oldugumu anlasin, bir kere ac biraktim sonra bir dedigimi ikiletmedi biliyor cunku, merak etmeyin bir aksam yemedi diye kimse acliktan ölmez😃 hos acta degildi abur cuburla doldurmustu midesini ben yemek yemesi icin yalvarirken tokum tokum dedi, bana bak dedim ben yattiktan sonra uyku saati geldiğinde bana açım demeyeceksin ekmek kirintisi bile vermicem dedim tamam dedi, sonra acim dedi iste tam yattik, ben diyecegimi dedim dön arkani uyu dedim , oyle öyle duzene soktum simdi onune koydugumu mizirdansada yiyor ,arada sert cikislar lazim yok oyle hep onlarin dedigi olsun hele de yemek konusunda taviz yok. İki hafta oldu paketli hazır gida vermiyorum mesela hep meyve ceviz findik muz alistilar.
Kaç yaşında?

Bilmiyorum ki…

Hani hep şefkatli yaklaşalım diyoruz da çocuk iyice oyuna çeviriyor işi.

Yemek,uyku,tuvalet gibi temel bakım konularında.

Tabii ki gaddarca davranmayalım da ciddi durmak gerekiyor bence bazen.

“Uyumak istemiyorum” diyen çocuğa “tamam yavrum,ne yapmak istiyorsun” diye soramam ben mesela…

Öyle yapmaya çalışıyorum tabi ki. Ama üzülücem yavrularınıza da.
Uzulecek birşey yok ,bir kere yaptim bir daha tekrarlamadi,böyle ogrenmesi gerekiyormus,herkes yavrusuna gore hareket eder bende bu yolu buldum. Evet psikologta yiyecekle cezalandirmak doğru degil gelisimi acisindan dedi bunu yaptiktan sonra öğrendim ve bi dahada yapmadim ki kizimda yola geldi zaten dediğim gibi,herkesin bebisi kiymetlidir cok şükür sagliklilar ve ben galip geldim onun iyiligi icin,birgün ac uyu diger gunler tok,sknt yok yani:) devamli yaptgm birsey degil yani

Uzulecek birşey yok ,bir kere yaptim bir daha tekrarlamadi,böyle ogrenmesi gerekiyormus,herkes yavrusuna gore hareket eder bende bu yolu buldum. Evet psikologta yiyecekle cezalandirmak doğru degil gelisimi acisindan dedi bunu yaptiktan sonra öğrendim ve bi dahada yapmadim ki kizimda yola geldi zaten dediğim gibi,herkesin bebisi kiymetlidir cok şükür sagliklilar ve ben galip geldim onun iyiligi icin,birgün ac uyu diger gunler tok,sknt yok yani:) devamli yaptgm birsey degil yani
Ee o zaman sonradan yanlış olduğunu ögrendiğiniz bir şeyi burda neden öneri olarak sunuyorsunuz? Neyse ki konu sahibini bilirim. Ciddiye alacak biri değil.

Ee o zaman sonradan yanlış olduğunu ögrendiğiniz bir şeyi burda neden öneri olarak sunuyorsunuz? Neyse ki konu sahibini bilirim. Ciddiye alacak biri değil.
Oneri de bulunmadim benim yaptigimi yapin demedim kadinla gayet guzel konustuk ,akli basinda olan zaten neyi nasil yapmasi gerektigini bilir. Size ne oluyor anlamadim.

X