Nasıl bir yol izlemek gerekli ?

tuce_tuce

Sen ne yaparsan yap olacak olan zaten oluyor
Pro Üye
Anneler Kulübü
11 Mart 2013
33.104
52.977
32
Herkese merhaba çocuklarınızdan birşey istediğiniz zaman mesela kitabını odandan getirir misin ? Oyuncaklarını odaya götürür müsün ?
Tuvaletten çıktıktan sonra önce sifonu çekiyoruz ellerimizi yıkayıp kuruluyoruz , sabahları yatağa yiyecek birşey getirmiyoruz , dışarda bisikleti hızlı kullanmıyoruz , evdeki kediyi bunaltmıyoruz rahat bırakıyoruz şefkatli oluyoruz gibi gibi şeyler söyleyip rica ettiğiniz zaman inadına tam tersini yapıyorsa veya hiç yapmıyorsa vs gibi durumlarda ne yapıyorsunuz ? Kısacası söz dinlemediği kurallara riayet göstermediği zamanlar nasıl bir yol izliyorsunuz ?

Merhaba, genelde rica ederek yumuşak şekilde tekrarlıyorum. Çoğunlukla da yapıyor ama yapmadığında sert şekilde söylüyorum hatta bazen yanlış da olsa kızıyorum🙈

bir kere soyluyorum yaptı yaptı yedi yedi dinlemezse ac kalcagini biliyor yada elindekini sonsuza kadar alacagimi. :)
Mesela bugün mutfakta musluğun başını çekti kırdı uyardım sakince kediye sataşma dedim hole çıktılar ikisi daha kediyle uğraşıyor bende dedim ki tamam ben seni uyardım ama sen devam ediyorsun park saati yok çıkmayacağız. . Bi ağlama başladı yani anlatamam tüm mahalle duydu eminim heryere tükürdü ve netice de tabi ki çıkartmadım şuan cezalı yarın öğleden sonraya kadar çıkmayacak . Haftasonu bisikletten düştü burnu kırılıyordu morarmadık yeri kalmadı yüzü gözü mor burnu şiş . Dün yatağında oyun oynuyoruz ayağa kalktı yüzünün üzerine yere atladı yine yüzünü çarptı ayağı vs kırılabilirdi 100 kere uyarıyorum aynı kafada resmen . Bende artık ceza vermeye başladım çok bunaldım çünkü . Yine de benim yöntemlerimde mi sorun var diye vicdan yapıyorum

Merhaba, genelde rica ederek yumuşak şekilde tekrarlıyorum. Çoğunlukla da yapıyor ama yapmadığında sert şekilde söylüyorum hatta bazen yanlış da olsa kızıyorum🙈
Bende kızıyorum ve bugün ceza verdim 🥺akşam olunca da vicdan azabı yaşıyorum. Ama bıktım artık herşeyi 10 kere rica etmekten yaptırmaya çalışmaktan vs

Mesela bugün mutfakta musluğun başını çekti kırdı uyardım sakince kediye sataşma dedim hole çıktılar ikisi daha kediyle uğraşıyor bende dedim ki tamam ben seni uyardım ama sen devam ediyorsun park saati yok çıkmayacağız. . Bi ağlama başladı yani anlatamam tüm mahalle duydu eminim heryere tükürdü ve netice de tabi ki çıkartmadım şuan cezalı yarın öğleden sonraya kadar çıkmayacak . Haftasonu bisikletten düştü burnu kırılıyordu morarmadık yeri kalmadı yüzü gözü mor burnu şiş . Dün yatağında oyun oynuyoruz ayağa kalktı yüzünün üzerine yere atladı yine yüzünü çarptı ayağı vs kırılabilirdi 100 kere uyarıyorum aynı kafada resmen . Bende artık ceza vermeye başladım çok bunaldım çünkü . Yine de benim yöntemlerimde mi sorun var diye vicdan yapıyorum
Vicdan yapacak birşey yok şimdi ki cocuklar yapma etmeden anlamiyor bizde mecbur nasil susturursak oyle care buluyoruz uyguluyoruz. Bu dediklerinize ben dayanamazdim ciddi kiziyorum artik bakisimdan anliyorlar, ipleri ele almazsak ebeveyn onlar oluyor maalesef

Vicdan yapacak birşey yok şimdi ki cocuklar yapma etmeden anlamiyor bizde mecbur nasil susturursak oyle care buluyoruz uyguluyoruz. Bu dediklerinize ben dayanamazdim ciddi kiziyorum artik bakisimdan anliyorlar, ipleri ele almazsak ebeveyn onlar oluyor maalesef
Hergün evde birşeylere zarar geliyor ama hergün . Hergün kesin birkaç kere düşüyor vs işte . O kadar yoruldum ki zihnen bedenen . Günde 4 saat parktayız birde enerji hiç bitmiyor

Ben cezayla hiçbir şeyi halledebildiğimi hatırlamıyorum.
En son 3 gün tv yasakladım, hiç umurunda olmadı.
Daha psikiyatriste beni şikayet etmiş, ben bi şey yapmıyorum hep bana kızıyorlar diye.

Ceza çözüm değil, ama kediyi sıkıştırıyorlarsa orda kediye şefkat gösterip onu almak lazım.

Bir de sebebe inmek lazım.
Bizim bağımız zayıfladığı zaman her şeyin tam tersini yapıyor oğlan, biz ne kadar delirirsek o kadar zıt gider.

Ben cezayla hiçbir şeyi halledebildiğimi hatırlamıyorum.
En son 3 gün tv yasakladım, hiç umurunda olmadı.
Daha psikiyatriste beni şikayet etmiş, ben bi şey yapmıyorum hep bana kızıyorlar diye.

Ceza çözüm değil, ama kediyi sıkıştırıyorlarsa orda kediye şefkat gösterip onu almak lazım.

Bir de sebebe inmek lazım.
Bizim bağımız zayıfladığı zaman her şeyin tam tersini yapıyor oğlan, biz ne kadar delirirsek o kadar zıt gider.
Bende cezanın çözüm getirmeyeceğine eminim ama çaresiz kalıyorum maalesef. Bu arada bence sebebi karakteri herseye isyan herşeye itiraz kafası var .

Masallah diyelim ama doktora goturseniz yani oyun terapistine falan bi çözüm onerir belki
Oyun terapisine imkanım şuan yok doğuda küçük bir ilçede görev yapıyoruz en yakın yer 100 km istediğimiz zaman gidip gelemiyoruz zaten . 2 yaşındayken çocuk psikiyatrine gitmişti o zaman başka şehirdeydik imkanlarımız daha iyiydi . Başka bir olay için gitmiştik neyse doktor o zaman normalden hareketli ama hiperaktivite gibi birşey diyemem şuan demişti . Bu sene burada okula başladı öğretmeni çok tecrübeli ona bu konuda güveniyorum hiperaktivite yok dedi oda . Şuan 4.5 yaşında

Kitap önerisi: Çocuğunuza Sınır Koyma

Ben şu an okuyorum, oldukça faydalı pratik bilgiler içeriyor tavsiye ederim
Kitaba bi bakayım okuyup okumadığımı hatırlayamadım teşekkür ediyorum not ettim

Bende kızıyorum ve bugün ceza verdim 🥺akşam olunca da vicdan azabı yaşıyorum. Ama bıktım artık herşeyi 10 kere rica etmekten yaptırmaya çalışmaktan vs
Ben de aynı şekilde. Her konuda değil ama belli başlı konularda inatlaşıyor sürekli. Cezayla çözülür gibi oldu ama bu seferde ben kendimi kötü hissettim. Çünkü yapması gerektiğinden değil ceza vereceğim korkusundan yapıyordu😏

Yani ben de yardımcı olamadım ama en azından yalnız değilsiniz bunu göstermek için yazdım😅

Ben de aynı şekilde. Her konuda değil ama belli başlı konularda inatlaşıyor sürekli. Cezayla çözülür gibi oldu ama bu seferde ben kendimi kötü hissettim. Çünkü yapması gerektiğinden değil ceza vereceğim korkusundan yapıyordu😏

Yani ben de yardımcı olamadım ama en azından yalnız değilsiniz bunu göstermek için yazdım😅
Bende yardım olmayacağını biliyorum ama derdimi anlatmak iyi geliyor 😂😂😂

Aç mı kalacak? 🥺 kaç yaşında?
ac kalsin ki benim kararli oldugumu anlasin, bir kere ac biraktim sonra bir dedigimi ikiletmedi biliyor cunku, merak etmeyin bir aksam yemedi diye kimse acliktan ölmez😃 hos acta degildi abur cuburla doldurmustu midesini ben yemek yemesi icin yalvarirken tokum tokum dedi, bana bak dedim ben yattiktan sonra uyku saati geldiğinde bana açım demeyeceksin ekmek kirintisi bile vermicem dedim tamam dedi, sonra acim dedi iste tam yattik, ben diyecegimi dedim dön arkani uyu dedim , oyle öyle duzene soktum simdi onune koydugumu mizirdansada yiyor ,arada sert cikislar lazim yok oyle hep onlarin dedigi olsun hele de yemek konusunda taviz yok. İki hafta oldu paketli hazır gida vermiyorum mesela hep meyve ceviz findik muz alistilar.

X