Nasıl bi yol izlememi önerirsiniz :(

claraclara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2011
127
0
Herkese merhaba,

Daha önce buraya bi konu acmstm ( http://www.kadinlarkulubu.com/ask-hikayelerimiz-dertlerimiz/640665-okuldaki-asistana-asik-oldum.html) ve simdi masl davranacagimi bilmiyorum.. Normalde fala inanan biri degilim fakat özellikle son 2kere profesyonel falciya baktrdgm fallarn birbriyle örtüsmesi sebebiyle sanrm inanr olmaya basladm arada arkadaslarima baktrdgm fallari hic saymiyorum bile..

Önceki konumu okudltan sonra yorum yaparsanz sevinirim, simdi olayi anlatiyorum..

4ay önce moda/istanbul'daki müzeyyen isimli falciya baktrmstm. Kadin benimle ve ailemle ilgili bicok seyi bldi, is hayatmla ilgili seyler soyledi ve özel hayata iliskin olarak "sen brnden hoslaniyosun, sana karsi bos degil ama geleceginizi gormuyorum bununla. 6-8 ay sonra bi iliskiye baslayacaksn ve 5sene icinde kendi memleketlin olan bi meslektasnla (isim de verdi ve o kisi gercekten var,bildi yani) evleneceksin, 3 de cocugunuz olacak, bu adam sana her yonuyle uygun ve cok da mutlu olacaksnz." dedi. Bugun de bagdat caddesinde serkan isimli falciya baktrdm ve bana soylediklerini aynen aktariyorum: "sen son 3yldr cok b.ktan bi hayat gecirmissin, hep mutsuz olmussun ve özellikle 6aydr bundan bunalmssn. Hoslandgn biri var(ismini de soyledi), bununla cok iyi vakit gecireceksiniz ama bunun aklini karistiran biri var. Bu adam sana uygun degil, bos ver sen bu fırlamayı.. Biri var, senden korkuyor, acilamiyor sana, bozmussun sen bu cocugu ama o gelip konusacak seninle(müzeyyenin de ismini söylemis oldugu hemsehrim olan cocuk, o da adını bildi) ve sizin evlilige uzanan bi sonunuz olacak.Cok da mutlu olacaksın." dedi.. Kafam cok karisik, 2si de hemen hemen ayni seyleri soyledi ve ben ister istemez inanmaya baslafm artk..

Hemsehrim olan cocuk cok iyi bi insan ve gercekten tam evlenilecek adam. Onunla olursa cok guzel bi evliligimin olacagini biliyorum, hatta s an sevdigim adam karsima ckmadan once bunun bana karsi ilgili oldugunu hissetmistim ve benim de ona karsi icimde kıpırtılar olmustu. Ama simdi ötekini seviyorum.

Acaba bundan sonra ona nasil davransam? Birbiriyle uyusan fallara inansam ve artik onunla muhabbetimi kessem mi bilemedim.. Sonucta baska biriyle sonum olacaksa onunla konusmam bile evlenecegim adami aldatiyor olmami hissetirir bana ve bu cok kotu bisey napacagimi bilemiyorum, siz olsaniz napardiniz mesela ?

Slm oncelikle sana elestiri ile yaklasmak istiyorum. Profesyonel falci nedir acaba hepsi ayni sadece bazilarinin 3 harflilerle alakasi var. Ancak sakin unutma Allahu teala peygamberlere bile gelecegi gorme kabiliyeti vermemisken 3 harflilere mi verdigine inandin yok artik....
Cinler bu alemi gecebilir bu dinimizdede var yasak ama geciyorlar ve boyle bazi insanlarlada iletisime gectigi dogru. Bu ani ve gecmisi gorme yetenekleri var dogal olarak seni cok kolay bir sekilde isimlerle gecmisini anlatabilirler su aninida. Ama gelecek bolumu sadece kendi hisleri uydurmaca. Gecmisi o kdar iyi anlatiyorlarki sende gelecegide gorduklerine inaniyorsun.
Lutfen cnm gelecek ile ilgili dediklerinin sadece kendi fikirleri oldugunu aklindan cikarma ve ona gore kararini ver.

Arkadaşım yapma sakın ... Sakın .... Falcılara gitmeyi , söylediklerine inanmayı bırak ... Hayatınla ilgili en önemli kararları onların sözlerine göre alma ... Fal konusunda en çok takıntısı olanlardan biriydim öyle pişmanım ki... Biri karşıma geçip gelmişini geçmişini geleceğini okuyacağım dese ve %100 çıkacağını bilsem bile dinlemem ...

İlk basta arkadaslarla makarasina bakiyorduk, sonra bi falcitya gidelim falan dedik iste.. Fal bakmanin ve baktrmanin boyutlarini ve dinimiz acisindan durumunu en ince ayrntisina kadar biliyorum ama ister istemez inanir oldum bu kadar gunah oldugunu bilmeme ragmen zaten bi daha ayni hatayi tekrarlamayi dusunmuyorum Allahn iznyle, ama dedigim gibi, bu saatten sonra nasil davranmam gerektigini bilmiyorum.. Simdi sevdgm adamla muhabbeti pat diye kessem onun tarafndan hos karsilanmiyacagim, ama boyoe devam edersem de olmayacak bi isin pesinden giderek evlenecegim adama, hatta ilk basta kendi kisiligime saygszlk etmis olacagm.. 2arada1derede kaldm yani :/

ilginç bi olay.ama bırak falı falan.aşk evliliği mantık evliliği tamam da fal evliliği biraz garip oluyo.
tamamen psikolojik bi olay olabilir ani kararlar verme.sen bununla evlenceksin deyince kendini ona ait gibi hissedip sevdiğini zannetmiş de olabilirsin.her şeyi bi kenara bırak ve kalbinin sesini dinle.
evlenilcek adam falan diye de düşünme.seviyo musun sevmiyo musun ona bak.seviyosan senin evlenilcek adamın o olur zaten.
tövbe et bi daha da fal baktırma.büyük günahlardan fal bakmak ve baktırmak.böyle kafan karışır sonra.oluruna bırak.istihareye de yatabilirsin.ama şu kesin ki falla evlilik olmaz.
Allah hakkında hayırlısını versin

Fal evliligi gibi dusunmedim de mantk evliligi-ask evliligi olarak baktm olaya ackcasi. İstihareye yattm ama sabah kalktgmda ne gordgmu hatrlayamadm bi turlu, defalarca yattm ve ayni sey oldu, ben de bi daha yatmadm.. Oluruna brakmak en iyisi ama insan etkileniyo iste be yazkki.. Yorumun ve iyi dilegn icin tsk ederim :)

Canımm bence fallarda anlatılanlara bakarak kafanda sorun ederek hareket etmee..Çok çok günahh..
Ben falcıya gitmedim ama annemin bi arkadaşı var bigun bize gelmişti kahve falan içmiştik öylesine bakmıştı falıma sallıyor sanıyordum ve öyle sanıyorum halenn ama ben inanmıyrdum tabı ..Kahvede çıkan abuk subuk sekıl bıcımlere gore sallıyordu ama salladıkları da benım hayatımda olann seylerdı bı an sasırdım..
Çunku tanıyorum yanı annemın arkadaşını falcı falan değil.Normal işinde gücünde biri.evli 2 cocugu var.Neyse o zamanda benım sımdıkı sevgılım bana ilk çıkma teklıfı gıbı bırseyler edıyordu yazıyordu peşimden kosuyorduu..Annemn arkadaşı buna benzer bırsey dedı yanı anlattıkları benım hayatımda olann seylerdı ..
Bende bıraz şaşırmıştım ama sonra çok kötü oldumm...
İçimm sızlamıştı birden o zaman tövbe ettim bir daha da baktırmadım hatta kahve bile içmem hiç...Kokusu bile hoş gelmez ...
Bence canım bır daha falmış başka bıseymıs yapma çok gunahh.
Herşeyı Allahtan iste ..
Herşey onun elınde..Her zamanda hayırlısını iste..Kalpten içten iste hayırlısıysa verir inşallah canım.
Kafanı falcı sahtekarların soyledıklerıyle kurcalama bıle..

istihareye sabah ezanından sonra yat.duayı okuduktan sonra sağa tarafa ve kıbleye doğru dön ve uyu.görene kadar yap.bence :)

Evet dogru bsey degil faldan medet ummak da insanin akli gdiveriyo iste :/

Senin aklında bahsettiğin kişiyle ilgili olumlu hiç bir düşünce olmasaydı bin tane de falcı sana ismini verse gelip de burada yazmazdın Bence önemli olan, senin fal baktırman filan değil. Oralara takılma. Madem tam evlenilecek çocuk, daha önce de hoşlanmıştım bir ara diyorsun, biraz olumlu düşünerek odaklan bakalım. Ama falda çıktığı için değil, çocuk bir şansı hak ettiği için.

Son düzenleme:
canım benm sevince en ufak şeyden umut bekler oluyor insan bunu çok iyi biliyorum. olacağına varır be güzelim zamana bırak bence hiç kimse senden kıymetli değil bunu unutma

Ben falcı olsam karşımda güzel alımlı bakımlı bir hatun olsa bende hemen hemen aynı şeyleri söylerim. birde insanların sıkıntılarını bilen çok arkadaşı olan ağzı iyi laf biri her zaman sizin duymak istediğiniz şeyleri söyleyebilir. yada gerçekten hissettikleirni söyleyebilir. gaybı- geleceği kim bilemişki iki müneccim-falcı bilsin. kimden haber alabilirki? 3 hafrlilerden mi? ama sana günümüzle ilgili şeyler söyler geçmişle alaklı söyler fikir veririrse amenna. Allah size doğru seçimler yapmanızı nasip etsin. Hayatınıza öyle biri çıksın ki hem arkadaş olun-hem dost hemde aşık ... sevgiyle kalın.

Amin, ins hakkmda hayrlsi olur; tesekkur ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…