Nasıl alıştırırsak

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
Kabul etsekte etmesekte,kıskançlık hepimizde mutlaka var.Kimimiz de az,kimimiz de çok.Ama var.
Ben yemek aramayan,yemekle arası olmayan insanları kıskanırım...
Nasıl olur çözemedim.Yıllardır midemi terbiye edemedim.Çok çabuk acıkır,herkesi de acıktı sanırım..Çocuklarımın arkadaşları gelirdi,onları ısrarla yemeğe boğardım Sanki anneleri yedirmiyor.Aradan zaman geçtikçe çocuklar bize gelmeğe korkar olmuştu.
Yemeklerimi hazırlarım..Acıktıkça,akşama kadar bir iki ilâve yaparım. Bayram önceleri,onlarca şey hazırlarım.Dolap boş olmasın,bir yerlerden dönüşte hazır olsun.Çıkarır çıkarır yeriz diye...
Bir de söylenirim " Bu boğaz işi,bitmiyor Öf!öf!....Arkadaşlarım iki çeşit yapıp,gezmeğe gidiyorlar.Benim vaktim mi var".:uhm:diye...
Ama misafir gelsin,çeşit çeşit yemekler yapmaya bayılırım..Misafirlerde bayılırlar ama iki kere.Bir yemeklere,iki ısrarlarıma “Buyurun ama bir şey yemediniz” Servis Tabağındaki her şey bitmeliymiş gibi...
Bazı arkadaşlarım “Eşime ne koysam,gıkı çıkmaz ne bulsa yer” dediği an,işte yine kıskandığım andır.
Bir gün arkadaşlarıma özendim “iki çeşitle de doyuluyorsa,ben niye yoruluyorum ki” dedim
Vay!sen misin Kötü Kazen..Dolaplar arandı..Suratlar sallandı ben anladım...Homur homur..Bu ne demektir..Kim olsa anlar....Alıştıran benmişim,anladım da...Geçmiş olsun Yeşilim hanım,çoktaaaan geçmiş olsun.klava:

Yeşilimin duygularıa.s.

tıpkı kayınvaldem gibi:)
hiç unutmam bir gün dayımız kayınvaldemin sofradaki ısrarı sonucu çok kızmış ve evi terketmişti:Roflol:

yeşilim canım ,
bu yorumda en zorlandığım andır, şimdi ben nasıl atayım ortimin arkasından ya..
aranızda kaldım :icecream:
Ama aldım dersimi bir çeşit yemeğe alıştırılacak, ikiyi bulduğu zaman bayram
edecek.:içelim:
Birde görüyorum başkalarında kilo aldın falan diyede sık sık hatırlatılacak, hatta bazı çoçuklara rüşvet verilip amca sen ablamın dedesimi yada olmadı babasımısın diye sordulacak.:Roflol::Roflol:
Nasıl iyi mi ?
:Roflol::Roflol:
a.s.a.s.

sevgili yeşillim,bende yemek yemeği çok severim şu anda zayıf olsamda ileride heralde bu boğaz bana kilo olarak geri dönücek,Eşime tek çeşit yemek olucak,iki çeşit olursa mutlaka tekini yemez,allahtan eşim konusunda rahatım ama küçük oluşuma her öğün farklı şey yedirmeye çalışıyorum.çeşit çeşit o şimdiden alışmaya başladı,ileride işim zor yani,babası gibi olmıyacak heralde,bol çeşit ariyacak.Senin dediğn gibi nasıl alışırsa öyle gidicek....

Helen,Allahtan kayınvaliden kadar değilim..:):)
Camdankalbim " kilo aldın falan diyede sık sık hatırlatılacak, hatta bazı çoçuklara rüşvet verilip amca sen ablamın dedesimi yada olmadı babasımısın diye sordulacak."....Aynen,inan zaman zaman düşünüyorum:):):)
Nikxe..alıştırma yolun başındasın:):)
Dimağ,teşekkürler canım..Sende her zaman yanımdasın..

Birtanem Yeşilim..Ne güzel anlatmışsın yine.Kadınların en büyük sorunu bu,bu gün ne pişireceğim,derdi.Aslında,nasıl alıştırılırsa öyle gittiğine yürekten katılıyorum.Eşim,evlenmeden önce,annesinin sofrasında ağzına koymadığı yemekleri,özellikle zeytinyağlıları,benim inadim ve azmim sonucu son derece severek tüketmeye başladı.Anneciği,etli sıcak yemeklere alıştırmıştı,ama,ben,kötü gelin,Tuli,sonunda başardım ve soğuk sebze yemeklerine alıştırdım.Demek ki,ağız tadı,sofra alışkanlıkları,hep alışkanlıkların sonucu.Şimdi oğlumu da sebzeye alıştırma egzersizleri içindeyim ama hala pin kodunu çözemedim,oğlum,sebze yerken, sık sık sofrada bloke oluyor.Bunun çaresini bilen var mı?

Sevgili Tuliana,üzülme hiç bir çocuk,çocukken zeytin yağlı sevmiyor,yemiyor...
Büyümesini bekle,eşi alıştırır tatlım:):):)Öpüldün...

Canım hani sen eşine alıştırmışsın ya:):) Oğluşunda demek istedim.Dokundurma sayma bu seferlik :):)..

Herşeyde de aynı değilmidir nasıl alıştırırsak öyle gider ses çıkarmazsak tepemize çıkarlar, herşeyi mükemmel yapma çabasındayız bir gün bile yapmayınca aaa sana ne oldu olur.
Hepimize geçmiş olsun
:teselli:

Cüvcüv,insanın başına gelince nasıl biliyor,cevaplıyor değil mi..Sağol canım

Yeşilim;ben bu konuda asla ısrarcı değilim.Kim ne isterse onu yer ya da yemez.Ama çocuklarım ne isterse yaparım elimden geldiği sürece ve onlara yararlı olan istekler olduğu sürece.

Valla benim eşim de yemek yapma fazla diyor, 2 çeşide fazla der,göbeklendi de..Ama ben yemek yedirmeyi ve yapmayı seviyommm.Annemin ısrarından şikayetçidir eşim de...24 saat yemek boyutuna giriyoruz onlardayken tatlicadiarzu

Yağmur..Sende kendini yorma ileride pişman olursun
Avcıduydu teşekkürler canım
Yenibirsayfa..Allahtan çok öncelerden gelinime,damadıma sıkıcı ısrarlar yapmamayı öğrendim.:):)

can bogazdan gelirmis derler ama ben hic sevmiyorum yemek yemeyi..istah acici haplar iciyorum.ama esim düskün yemege.özellikle zor olanlar..insan yemegi sevmeyince yapmayada üseniyor.ama mecburen ugrasiyorum isde..sagol yesilim.

keşke benimde akşamları sofraya oturacak kimseler olsada yemek yapsam kızımla ne bulursak oturup yiyoruz

sağol yeşilim ellerine gönlüne sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…