Narkozlu normal doğum

E

EU3

Ziyaretçi
arkadaşlar benim doktorum dediki normal doğumda bebeğin kafasını gördüğü zaman narkoz veriyormuş daha sonra bebeği kendisi alıyormuş böyle olunca ağrı hissetmiyormuşsun sancıyı çekiyorsun ama ağrı hissetmiyeceksin dedi ve benim kafam fena şekilde karıştı hiç duydunuzmu ????????? böle bir normal doğum

kusura bakma arkadaşım ama bana pek mantıklı gelmedi normal doğum ve narkoz. zaten kafası göründükten sonra 2-3 dk içinde bebek doğar yani o zamana kadar çekeceğin acıyı çekmişsindir. bir de sancı çekip ağrı hissetmemek nasıl oluyor. bence doktor saçmalamış yada sen yanlış anladın

kusura bakma arkadaşım ama bana pek mantıklı gelmedi normal doğum ve narkoz. zaten kafası göründükten sonra 2-3 dk içinde bebek doğar yani o zamana kadar çekeceğin acıyı çekmişsindir. bir de sancı çekip ağrı hissetmemek nasıl oluyor. bence doktor saçmalamış yada sen yanlış anladın

ewt arkadaşa katılıyorum. çünkü bebeğin çıkması için ıkınman lazım ıkınabilmen içinde bilincinin yerinde olması lazım. bebeğin kafası göründüğünde alıcam diyosa vakumla falan çekecektir ki bu da bebeğin beyni için bence tehlikeli iyi araştır derim

Böyle bir şeyi ilk kez duydum canım.Ben ebeyim.Böyle bir doğum tekniği yok.Belki yanlış anlamışsındır çünkü bebeğin başı göründüğünde zaten doğuma çok az kalmıştır ve sen ağrıyı çekmişsindir zaten.Belki ağrısız doğumdan bahsetmiştir.

Bende duymadım böyle bişey... Ağrısız doğumda da sancın oluyor ama sen hissetmiyorsun.. Sen yanlış anladın galiba..

Zaten bebeğin kafası göründükten sonra olay bitiyor...

doktor epidural normal doğumu anlatmıştır,yani belden anestezi veriliyo sadece.belirli bir açılma sağlandıktan sonra uygulanıyo,kendinde oluyosun acı olmuyo ama ıkınıyosun,tamamen uyuşturmuyolar yani.Bu doğum şeklini duymuş olamazsınız heralde

bende duymadım cnm benm kuzende normal doğum yaptı zaten kafası birz çıktığında o saniyelik bişymiş hemen dünyaya geliyor o anda ağrın acın bitiyor eğer dikiş olursa ondada uyuşturuluyor diye biliyorum..ben eğer hamile kalırsam tercihim normal doğumdur inş. ta öyle olur o anı yaşamak gibisi varmı acımdan ölsemde bayıltılmak istemem onu görmek yaşamak istiyorum varmı böyle bi güzellik...herkesin kendi görüşü benm tercihim bu eski insanlar evde doğururlarmış normal doğum yaniii hemde o imkansızlıklar içinde teknolojinin ilerlediği bu zamanlarda ben niye o kutsal andan mahrum kalayım..yakın bi arkadaşımda sezeryandı dğumdan sonra narkozu hemen atamadı mormor oluyor tıkanıyordu gerçi herkes aynı olmaz ama onu gördüm açıkcası kötü etkilendim Allah hayırlsını versin hepimizi korusun

ya eğer böyle birşey varsa en azından normal doğumdan sonraki dikiş acısını duymasın bana kalırsa iyi fikir.. doktorun kim senin anadolu yakasından bir doktor arıyorum bende öneriler bekliyorumm

X