Napıcağımı bilmiyorum...

doktora bu kasılmalarını falan anlattığını sanmıyorum şimdi düşününce bi ara panik atak sorunu yaşadık o devamlı olunca babam dayanamadı doktora götürdü.o ilaçlar muhtemelen panik atak için.yani ortada iki farklı psikolojik rahatsızlık var en azından ebn öyle sanıyorum şu an için.
dediğin gibi babam kabullenmiyo, kızıyo ama ona da hak vermiyo dilim.zor sabretmek, çalış çabala uğraş bi de eve gel bunla uğraş.
inşallah biz de atlatırız canım.

Onu anlamaya çalıştığınızı dile getirin ve sizden neler beklediğini sorun. Ağır durumlarda verilen ilaçlar uzun süre uyutabilir.
Uyunası sizi endişelendirmesin. Uyku halinde iken tedavi sağlayan ilaçlar. Kafasındaki olumsuzluklardan uzun süreli uykular
sayesinde kurtulabilen hastalar var. Yakınımın rahatsızlığında iki ay eve misafir kabul
etmemiştik. Her insanın farklı tavsiyesi bu hastaların kafasını iyice karıştırıyor.
Ne yapmaları gerektiğini bilemez hale geliyorlar. Annen ne şekilde kendini daha
iyi hissediyorsa-hep birlikte o ortamı hazırlayın.Anlatmak istediklerini Yargılamadan eleştirmeden dinleyin.
ona hak verdiğinizi ve bu sürecin normal ve geçici bir süreç olduğu
konusunda ona güven verin. Mutlaka geçecek canım sizlerede sabır-güç diliyorum.

biraz daha dikkatli davranmaya çalışın derim bende...
çünkü aynı durumda sen olsaydın eğer annen ben bununla aynı evde yaşamak istemiyorum demez, senin için elinden geleni yapar ve kahrınıda hiç oflanmadan çekerdi.

Arkadaslar ben yenı uyeyım arkadaşın sorunlarının aynısı benım annemdede var o yuzden çok ıyı anlıyorum onu
benım annemde son 7 yıldanberı devam eden ve sureklı kendını yenıleyen bır rahatsızlık gıtmedıgı doktor hoca kalmadı ama yınede tam iyileştım derken tekrarlıyor yenıden ne yapıcaz bılemıyorum sureklı sıkılıyo aşırı kıskanç oldu herseyde nem kapar oldu herseyı abartıyor kendı kafasında buyutuyor çok buyuk bı hayal gucu var düşündügüne kendısıde ınanıyor ne yapıcaz bılmıyorum sanırım tek yapmamız gereken onu oyle kabul etmek galıba sızce?

...........................................

Son düzenleme:

Son düzenleme:

Son düzenleme:
Ya sen neler düşünmüssün öleee valla gözlerim doldu okurken ama şunu sölim anneyi terketme sende demissin bi rahatsızlık ve aynısı sana olsa oseni bırakmayı düşünmezdi bence yanında olup destek olmalısın düşünsene o bir Anne tamamen aklını kaçırmışta olsa bırakıp gitmewyi düşünme bence nöronlar farklı çalışıyor asabiye ve panik atak evet ama demekki birşeyler baya yıpratmış anneyi sende bırakıp gidersen o neypasın eminol çoğunu kendinde olmadan yapıodur ve sonrasında pişmanlıkları onu dahaçok yoryodur yapma çiçem bi çocukmuş hastaymış gibi gör yargılama araştır tedavi yöntemleri vs.. danışman psikoloklarla görüşebilirisiniz.. yani bırakıp gitmek olmaz görmek istemiyorum demek hiç olmaz her ne olursa olsun bir anne bunu haketmez...

geçmiş olsun canım.ben aslında annem devamlı sorunlarını bana değilde psikologa anlatsa hiç bir sorunu kalmaz diye düşünüyorum.belki de yanılıyorum bilmem.ama ben abartıyorsun paranoya yapıyosun diyince suç oluyo.ben aptal mıyım diyo.ama belki psikolog deyince hak verir.sen nasıl sabrediyorsun canım bu hale tepki veriyor musun yoksa görmezden mi geliyosun?

Seni çok iyi anlıyorum canım. Uzun süren psikolojik rahatsızlıklarda hasta yakınlarının
psikolojileri de tehlikeye giriyor. Dışarıdan normal göründüğü için bu hastaları anlamak
onlara hak vermek çok zordur. Allah korusun annen yatan bir hasta olsa idi
. Onu incitmemek için herkes nasıl bir sabır ve şevkatle yaklaşırdı. Sen bütün işleri
seve seve yapar belkide annenin altını bağlamak zorunda kalabilirdin. Bu arada eve gelip giden
ziyaretçilerle de ilgilenmek zorunda kalırdın. Hiç kimse ona sen niye yatıyorsun-altına yapıyorsun-
niye hastasın demezdi. Oysa şimdi sadece annenin hissedebildiği dışardan sağlıklı görülen bu
hastalıkta onu yargılamak - abarttığını - parayona yaptığını söylemek
oldukça zararlı tatlım. Bu hastalık yoğun yaşanır ama anlatılamaz maalesef. Babanın
desteği çok çok önemli. Babanın hastalık konusunda bilinçlenmesi gerekir.
Geçecek canım .

panik ataktan çok somatoform bozukluk gibi görünüyo ve sanırım da anneniz bu durumu kullanıyo.. mutlaka ve mutlaka bir psikiyatra gitmesi gerekiyo terapi alması ve ilaç kullanması gerekiyo..

X