Nankör koca

Ben çok sevdim kocamı oda beni sevdi ama ilk evlenmeden önce de eşim çok üşengeçti ben tam tersi ben kendimi hiç geri çekmedim onu bu durma alistirdim yüküm artınca farkına vardım
Geç değil. Sevin tabi ki birbirinizi Allah sevginizi cogaltsin ama ağlayınca ne oldu ? Hiç bir sey. Oturup konuşun. Laf vurarak seni seviyorum kelimesini duymaya cabalamayin. Bence eşiniz gibi isteklerinizi net ifade edin. O kadayıf istemiş sen yardimci kadın iste. Onun kadayifa senin yardımcıya ihtiyacin var.

Çok haklı bir söz bende kendime bakarım ama çokta parçalarım sonra yapmasaydin.olur gerçekten haklısınız

Olması gereken işten gelince senin de çok yorgunum deyip diğer kanepeye uzanman ama bunu yapamayacağını bildiğim için en mantıklısı işten ayrılman hayatım. Eşinle konuş ben hem ise hem eve yetişemiyorum hem sana bi hoşaf kadayıf bile yapamıyorum işten ayrilicam de. Dene bakalım ne olacak bize de yazarsın eşinin tepkisini :) kendi canının kıymetini bil güzelim bende hemen hemen aynı şeyleri yaşadım ama şükür çabuk aklım basima geldi kendi canımın kıymetini biliyorum artik

Bunu denedim daha önce ben bana yardım etmiyorsun dedim ben yapamam dedi bende kestim konuyu bir daha acmadim

Sen hem işe gidip maaş alacaksın eve katkın olacak, hem çocuk bakıp yuvana katkın olacak hem ev işi yapacaksın yine yuvana katkın olacak. Kocan bu hikayede sadece yük oluyor. Çok çalışıp, karısının maaşına muhtaç olmadığında bu kadayıf hayali gerçek olabilir, elin kocası gece gündüz çalışıyor gerekirse. Böyle üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer vermeyeceksin.

Ben evlenirken aile desteği almadan evlendik buda bizi yordu suan toparliyorz ekonomik açıdan işten çıkarsam sıkıntı yaşarız açıkçası inanın bunu samimiyetle yazıyorum ben kızımı düşünüyorum onun sıkıntı yaşamasını istemiyorum aklımdan geçmiyor değil bırak herşeyi otur diyorum

Bunu denedim daha önce ben bana yardım etmiyorsun dedim ben yapamam dedi bende kestim konuyu bir daha acmadim
O zaman bu düzene devam edin. Ama duymayı istemeyeceğiniz seyleri soylettirmeyin en azından aglamazsiniz. İki calisansiniz yardımcı abla çağırın diyoruz cevap vermiyorsunuz, eşiniz yardım etsin dedik ; hayir dedi diye bir kerede vazgecmissiniz, iş yapma boşver diyoruz; dayanamam diyorsunuz. Ee seviyorsun da madem yarin kadayıfı yap bari aranız düzelsin. Allah yardımcınız olsun.

İnşallah

Siz belli ki evinizde kurulan bu düzeni değiştiremeyeceksiniz. Eşinize beni sevmiyorsun deyip onun egosunu iyice şişirmeyi, onu bunu yapmıyorsun deyince ağlamayı bırakın en azından. Adam sizin yaptıklarınızı takdir edecek olsa, bir işin ucundan tutar zaten. O yaptıklarınızı göreviniz görüyor. Fırsat verirseniz böyle eksik de çıkarır sizi.

Kesinlikle katılıyorum ben başta o tavizi verdim şuanda toparlayamiyorum çok iyi tanıyor o yüzden eksik değil eksik olarak yüzüme vuruyor ben ikimiz çalışıyoruz o yorgunluğunu gördüğüm için yapmak istediğim şeyleri istemiyorum onun durumunu anlıyorum

Eşiniz neden evde iş yapamazmış? Taviz tavizi doğurur, kadayıf istiyorsa dur hemen sipariş verelim diyeceksiniz, sen yap derse kusura bakma ben her gün işyerinde dünyanın yemeğini yapıyorum, eve geliyorum yine bir dünya iş yapıyorum, kadayıf istiyorsan ya yaparsın ya sipariş edersin afiyetle yeriz diyeceksiniz, kendiniz de çalıştığınız halde adamları işten gelince köşe yastığı gibi oturmaya alıştırırsanız kadayıf da ister baklava açmıyorsun da der, o size lafını esirgemiyor siz de esirgemeyin.

Onu yapamam bunu diyemem, bizden ne bekliyorsunuz?
Sizden bir şey beklemiyorum üzgünüm paylaşmak istedim denedim bazı şeyleri yazdığınız bazı şeyler kafamda birşeyler değiştirdi siz benden ne dememi bekliyorsunuz şeffaf bir şekilde paylaşmak istedim yanlış mı yaptım

kızına çok kötü örnek oluyorsun. "erkek gündüz çalışır, gece kenara geçer, köşe minderi gibi oturur. kadın hem gündüz çalışır, hem gece evde çalışır. üzerine de nankörlük görür ses çıkaramaz. anca zırzır ağlar hayatını heba eder. " aynen bunu gösterip bunu öğretiyorsun kızına.

kızının gidip kocanın yaptıklarını yapan nankör birini bulup evlenmesini istemiyorsan o evde değişiklik yapman lazım.

Adam doğru söylemiş sen ancak temizlik yaparsın. Niye yoruyorsunuz ki kendinizi? Saf mısınız? Adam yan gelecek yatacak her şeyi siz yapacaksınız? Hatanız bu. Yapmayın siz de yorgunum deyin yan gelin yatın. İş yerinde aynı iş yüküne sahipsiniz, o yoruluyorsa siz de yoruluyorsunuz.

Herzaman anladığında uyur evlendigimden bu yana gamsız
Adam hep böyleymiş,neden ya neden bu kadar uğraş, sorunları yok sayma,kendini kandırma çabası?????Hep söylüyorum hepte söyleyeceğim; adam sizinle evlenmek için evlenmiş bu tarz çiftlerin ortak sorunu bu.Adam," kadın saf olsun eve para getirsin,her işi yapsın,canı isteyince sevişsin,iki laf söylesin arkasından yine kaldığınız yerden devam etsin,sabah kslkdin kahvaltı hazırlasın, çocuğa baksın, işe gitsin,ağlarsa ağlasın çokta si........ sanki diye yaşayıp gidiyor.Siz hâlâ iki güzel söz bekliyorsunuz yalandan söylese ne !!!!adamın söylediğine değil davranışına bakın sevip sevmediğini anlarsınız........

Hoşaf kadayıf çok düşünülmüş bir argüman yalnız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…