Namaza yeni başlayacağım Allah izin verirse, ne yapmalıyım?

Spagetti Bolonezz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
778
1.196
32
Yeni anne oldum ve artık namaza başlamak istiyorum. En azindan nefsimi koreltmek ve inşallah devami gelir denemek istiyorum.
Ne yapmalıyım, yani namaz nasıl kılınır tam öğrenmek için ve dualar ezberimde yok, yardimci kitaplarla mi başlamalıyım. Yardımcı olabilecek var mı?

Guzel kardeşim dua ezberlemem lazım diye kendini zora sokmadan başla besleme ceksen her yapman gereken hareket Allah kabul eder.

Öncelikle icine gelen bu pozitif enerjiyi büyütmen gerekiyor.
Kendini zora sokma.
Zamana yay icinden geldigi gibi yap.
Her sey yoluna girer.

Youtubeden bak izle.
O güzel kalbe Allah nurunu yağdırır her seyi kolaylaştırırır.

Allah kabul etsin. Ilk once tavsiyem namazda okunan surelerin turkcesini iyice benimsemen ve namaz kilarken hareketlerin, surelerin anlamlarini aklindan geçirerek kilmak. Kendini korkutma yanliş yaparim diye dusunme. Hersey yavaş yavaş yerine oturacak. Keyfini cikar namazin, huzurun

Rabbim daim etsin inşallah. Sureleri ezbere bilmiyorsanız önünüze namaz kitapları var onlardan satın alın koyun bakarak okuyun. Zamanla ezberlersiniz. Şu an sizin namaz kılmaya başlamanız bile çok makbul. Allah kabul etsin. Namaz vakitlerini geçirmemek adına ezan vakti programınıda indirmenizi tavsiye ederim içinde her şey var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…