Namaza başladım ve hayatıma temiz bir sayfa açtım :)

ogretmnhnm

Guru
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
165
56
34
Arkadaşlarım öncelikle hepinize hayırlı akşamlar dilerim :) Uzun uzun araştırdım ve sonunda buraya yazmaya karar verdim sabırla okursanız çok memnun olurum :)
Ben 22 yaşında Öğretmen adayı bir kızım. Elhamdülillah müslümanım şükürler olsun. Dedelerim ninelerim namazlı abdestli insanlardı. Biz 4 kişililik bir aileyiz fakat evimizde beş vakit namaz kılınmıyor. Arada bir babam kuran okur kardeşimle cumaya giderler. Annem yatarken dua okur sadece. Annemle beni abla kardeş zannedenler olur başımız açık giyim kuşam makyaj severiz annemle bakımlı olmayı. Ben size bunları niye anlattım ona geleyim.
Ben 3 yıl içinde çok yıprandım ciddi düşündüğüm bir ilişkim vardı mutluyduk bir takım yakınlaşmalarım olmuştu ama ilerisini yaşamak istemedim. Sonra anlaşamamaya başladık ve ayrıldık. Etkisini attım üzerimden neyse ki. Neredeyse 5-6 aydır kendimle baş başayım kpss ye hazırlanmaya başladım ama halim hiç iyi değildi. Yalnızlıktan depresyonun eşiğine geldim. Bundan kurtulmak için Allah'a sığınmak istiyordum ama kendimde o yüzü bulamıyordum çünkü Allah için hiçbir şey yapmıyordum. Geçmişteki hatalarım, bozduğum tövbelerim aklıma geliyordu. En samimi arkadaşım bana namaz kılmayı önerdi kem küm ettim. Çünkü hiçbir şey yapmama isteği vardı üzerimde ve ailem bu durumu tuhaf karşılayabilirdi. En sonunda uzun uzun düşündüm ve ailemde beş vakit namaz kılınmamasına rağmen namaza başlamaya karar verdim. Daha o anda içimi bir huzur bir rahatlık kapladı. Sanki uzun zamandır suyun altında nefesimi tutmuşum da başımı sudan çıkarmışım gibi hissettim. O günün sabahı namaza kalktım ve pazartesiden beri 3 gündür kılıyorum çok şükür. Arkadaşım da sık sık soruyor kıldın mı, devam ediyor musun diye.
Şimdi kendime yeni bir sayfa açtım artık hayatımda namaz var. Başımı örttüğümde yakışıp yakışmadığını düşünüyorum. Kapansam nasıl olur falan diyorum. Ama bi anda içimi bir fenalık kaplıyor. Dedim ya bakımlı olmayı severim diye. Yılllardır alışkın olduğum yaşam stilimi bi anda değiştiremem. Oje sürmek istediğimde birazdan namaz kılacağım aklıma geliyor vazgeçiyorum. Yeni aldığım elbiselerim dolapta beni bekliyor. Bi anda kendime bu kadar yüklenmeden kapanmayı erteleyebilirim ya da kendimi namaza alıştırana kadar zaman tanımalıyım diye düşündüm. Bir de kafama bir takım şeyler takılıyor ibadetini yapanlar veya kapalı bayanlar evlenmeden önce nasıl bir ilişki yaşarlar birbirlerinden uzak mı dururlar? Ben ciddi ilişkimde onu her yönden tanımak istedim her konuyu konuşurduk yeni bir ilişkide nasıl davranacağımı bilemiyorum karşıma hayırlı bir eş çıkmasını istiyorum.
Okuduğunuz için teşekkür ederim yorum yaparsanız çok sevinirim :)

Hayırlı akşamlar .
Allah kabûl etsin ve daîm etsin inşallah .
Sizin için çok sevindim , gelelim tesettür olayına , örtünüp örtünmemek tamamen senin içinden gelerek ve Allah için olmalı .Bu gün örtündüm , aman sıkıldım açıldım olmamalıdır bence . İnşallah kıldığınız namazın feyziyle örtünürsünüz .
Zaten namaz başladı mı , gerisi de Allahın izniyle olur .
Evlenmeden önce nasıl bir ilişki yaşanmalı demişsiniz , bence seviyeli bir ilişki olmalı , tanımak amacıyla yakınlık pek olmamalıdır , mesafeli olmalıdır , yoksa ohooo ne 15 -20 yıllık evliliklerde bile insanlar " seni tanıyamamışım " diyip de boşanıyorlar .
Yani anlayacağın Rabbim hayırlı bir eş nasib etsin inşallah .

Hayırlı akşamlar .
Allah kabûl etsin ve daîm etsin inşallah .
Sizin için çok sevindim , gelelim tesettür olayına , örtünüp örtünmemek tamamen senin içinden gelerek ve Allah için olmalı .Bu gün örtündüm , aman sıkıldım açıldım olmamalıdır bence . İnşallah kıldığınız namazın feyziyle örtünürsünüz .
Zaten namaz başladı mı , gerisi de Allahın izniyle olur .
Evlenmeden önce nasıl bir ilişki yaşanmalı demişsiniz , bence seviyeli bir ilişki olmalı , tanımak amacıyla yakınlık pek olmamalıdır , mesafeli olmalıdır , yoksa ohooo ne 15 -20 yıllık evliliklerde bile insanlar " seni tanıyamamışım " diyip de boşanıyorlar .
Yani anlayacağın Rabbim hayırlı bir eş nasib etsin inşallah .
Çok doğru eğer kapanacaksam dönüşü olmamalı bu yüzden kendimi hazır hissedene kadar bekleyeceğim ve ayrıca zaman ayırıp yorum yaptığın için de teşekkür ederim allah bizi hayırlı insanlarla karşılaştırsın :)

Allah mubarek eylesin devamini getirsin. Su siralar kendisinden etkilendigim guzeller guzeli bir oyuncu bikinilerle gezerken örtündü daha yasi da kucuk ustelik annesi basortulu degil Allah senin icin bunu dilemis seni secmis kardesim seni huzuruna cagirmis cunku namaz kilmak icin Allahin seni huzuruna kabul etmesi gerekir nolur birakma ve devam et dualarini et unutma ki bes vakit kilmayan bir insanin duasi kabul olmaz sen bundan sonra Allahtan ne dilersen dile bir bir onlari yasayacaksin ya da daha guzeli olacak. Ortunmeye sira gelince o bayanin ismini vermiyorim belki yasaklari asarim diye ama internet aratma motorlarinda unlu dizi oyuncusu kapandi yazarsan o maviş gozlu nur sacan kizi bulabilirsin... Evlenme mevzuunda ise sana sunu diyim kardesim islamda dozunu abartmadan taniyip evlenmek var o kisi hakkinda merak ettiklerini ogreneceksin tabiki ayrica bir insani on sene tanidigini zannedip evlenip korkinc biriyle karsilasabilirsin yada iki kere gordugun adam mukemmel cikabilir hangimiz garanti verebiliriz ki bu tamamen bir piyango. Sadece dua edebilirz dogru kisi olmasi icin... Senin niyetin boyle guzelken hic ummadigin ve sana cok da uyan birini Allah onune getirir sen yeterki samimi ol... Selametle... Namazlarinda bize de dua et :)

Ne kadar güzel soylemissin arkadasım allah razı olsun zaman ayırdığın için :) Arada bir üşengeçlik hissine kapılıyorum ama farkındayım şeytan beni caydırmak için elinden geleni yapıyor yine de vazgeçmeyeceğim insallah

ne tatlı bir konu bende de günlerdir namaza başlama isteği var. malum dönem bitsin başlamak istiyorum. okulum var işim var vakit bulabildiğim kadar istiyorum

ne tatlı bir konu bende de günlerdir namaza başlama isteği var. malum dönem bitsin başlamak istiyorum. okulum var işim var vakit bulabildiğim kadar istiyorum
Ben hâlâ devam ediyorum çok şükür:) okul açıldığında sabah namazımı kılıp gün içindeki namazların kazasını eve gelince kılacağım yani aksam hepsini bir kılmayı düşünüyorum canım :)

Ben hâlâ devam ediyorum çok şükür:) okul açıldığında sabah namazımı kılıp gün içindeki namazların kazasını eve gelince kılacağım yani aksam hepsini bir kılmayı düşünüyorum canım :)
bende öyle yaparım büyük ihtimalle. şu sıra çok sıkıntılı içim, seccademi alıp saatlerce ağlayasım var.

bende öyle yaparım büyük ihtimalle. şu sıra çok sıkıntılı içim, seccademi alıp saatlerce ağlayasım var.
Ben de öyleydim hatta namaza başladığım ilk gunlerde gecmesini beklerken degisen bir sey yok gibiydi ama şimdi iyiyim saatimi kurup bu sabahki namazımı da kıldım İnsallah sen de biran evvel huzura kavuşursun canım :))

Ben de öyleydim hatta namaza başladığım ilk gunlerde gecmesini beklerken degisen bir sey yok gibiydi ama şimdi iyiyim saatimi kurup bu sabahki namazımı da kıldım İnsallah sen de biran evvel huzura kavuşursun canım :))
Geçen gün kalpli çalar saat almıştım işe yarasın bari :) İnşallah geçecek biliyorum ama hemen geçse keşke.

Allah kabul etsin insallah

Bende cok istiyorum namaza baslamayi kapanmayi

Iki uc gundur icimde sikinti vardi . Durup durup agliyordum. Face de takilirken bugünun cok mubarek bir gun oldugunu ögrendim.
Kurdum saatimi orucumu tuttum. Sabah namazinida kildim.
İcime huzur doldu sanki. Bugun aglayasim gelmedi hic.
Gözlerim o kadar sismiski saat 5 oldu hala acilmiyorlar

Allah hepimizin gonlune ferahlik versin.

Yarin arefe. Dualarin kabul oldugu gunlerden. Insallah bu gunun hurmetine hayirli insanlarla karsilasirsin

İnsanın en iyi dostu rabbi. bunu dün gece çok iyi anladım. dipte hissettiğim nadir anlardan biriydi ve eminiminki Allah böyle vakitlerde ibadet istiyor. hafifledim resmen olayda kendiliğinden çözüldü zaten.

Allah kabul etsin namazlarınızı inşaAllah.. İnsanın niyeti amelinden daha hayırlıdır. Birşeye niyet ettiğinizde şeytan hemen devreye girer; ama senin günahların var, ama senin Allahın huzuruna çıkacak yüzün yok, bu kadar günah işleyip ne yüzle çıkacaksın O'nun huzuruna.. gibi.. Bu durumlarda hemen tevbe edip besmele çekip niyetimize dört elle sarılmalıyız. "Gökyüzü kadar günahınız bile olsa tevbe ettiğiniz sürece affederim" buyurmuş Rabbimiz..
Ben de gaflete düşüp bazen günah işliyorum. Şeytanın vesveselerine kanıyorum. İrade olarak çok güçlü değilim fakat şeytan işini en iyi şekilde yapıyorsa ben de yapmalıyım Allaha layık kul olmalıyım diyorum. Kapanmayı çok istiyorum hatta kendime bir kaç kıyafet ve başörtüsü aldım. Daha da heveslenmek için.. :) Ama doğru tesettür ile tesettüre bürünmeyi diliyorum Allahtan. Niyetim o yönde inşallah olur bir gün. Dünya eğlencesine kapılıp gerçeklerden uzaklaştırmasın Allahım bizleri. Herkese şimdiden Hayırlı Bayramlar.. Herşey gönlünüzce olsun..

Allah kabul etsin. ben de senin gibiyim gerci ben bir iki senedir kılıyorum, baska bir vesileyle basladım ve hayırlı oldu. örtünme konusuna gelince, namaz kılıyorsun diye ortunmek zorunda degilsin, ben kapalı degilim, ibadetlerimi yerine getiriyorum. sadece oje surmuyorum ona da alıstım senelerdir bosuna kendimi zorlamısım ay ucu gitti ay tırnagım kırıldı diye boyle cok rahatım cok sukur. su an namaz, din vs derken bu kadar yogunluktan gaza gelip kapanabilirsin ki bence bu noktadan sonra acılmak da komik olur. ben kapanmayı bu cagda dogru bulan biri degilim, dindar olmak kisinin dısı ile degil ici ile alakalıdır. Allah namazlarını ibadetlerini daim eylesin en huzurlu an namaz kıldıgımız an:KK200:

Arkadaşlarım öncelikle hepinize hayırlı akşamlar dilerim :) Uzun uzun araştırdım ve sonunda buraya yazmaya karar verdim sabırla okursanız çok memnun olurum :)
Ben 22 yaşında Öğretmen adayı bir kızım. Elhamdülillah müslümanım şükürler olsun. Dedelerim ninelerim namazlı abdestli insanlardı. Biz 4 kişililik bir aileyiz fakat evimizde beş vakit namaz kılınmıyor. Arada bir babam kuran okur kardeşimle cumaya giderler. Annem yatarken dua okur sadece. Annemle beni abla kardeş zannedenler olur başımız açık giyim kuşam makyaj severiz annemle bakımlı olmayı. Ben size bunları niye anlattım ona geleyim.
Ben 3 yıl içinde çok yıprandım ciddi düşündüğüm bir ilişkim vardı mutluyduk bir takım yakınlaşmalarım olmuştu ama ilerisini yaşamak istemedim. Sonra anlaşamamaya başladık ve ayrıldık. Etkisini attım üzerimden neyse ki. Neredeyse 5-6 aydır kendimle baş başayım kpss ye hazırlanmaya başladım ama halim hiç iyi değildi. Yalnızlıktan depresyonun eşiğine geldim. Bundan kurtulmak için Allah'a sığınmak istiyordum ama kendimde o yüzü bulamıyordum çünkü Allah için hiçbir şey yapmıyordum. Geçmişteki hatalarım, bozduğum tövbelerim aklıma geliyordu. En samimi arkadaşım bana namaz kılmayı önerdi kem küm ettim. Çünkü hiçbir şey yapmama isteği vardı üzerimde ve ailem bu durumu tuhaf karşılayabilirdi. En sonunda uzun uzun düşündüm ve ailemde beş vakit namaz kılınmamasına rağmen namaza başlamaya karar verdim. Daha o anda içimi bir huzur bir rahatlık kapladı. Sanki uzun zamandır suyun altında nefesimi tutmuşum da başımı sudan çıkarmışım gibi hissettim. O günün sabahı namaza kalktım ve pazartesiden beri 3 gündür kılıyorum çok şükür. Arkadaşım da sık sık soruyor kıldın mı, devam ediyor musun diye.
Şimdi kendime yeni bir sayfa açtım artık hayatımda namaz var. Başımı örttüğümde yakışıp yakışmadığını düşünüyorum. Kapansam nasıl olur falan diyorum. Ama bi anda içimi bir fenalık kaplıyor. Dedim ya bakımlı olmayı severim diye. Yılllardır alışkın olduğum yaşam stilimi bi anda değiştiremem. Oje sürmek istediğimde birazdan namaz kılacağım aklıma geliyor vazgeçiyorum. Yeni aldığım elbiselerim dolapta beni bekliyor. Bi anda kendime bu kadar yüklenmeden kapanmayı erteleyebilirim ya da kendimi namaza alıştırana kadar zaman tanımalıyım diye düşündüm. Bir de kafama bir takım şeyler takılıyor ibadetini yapanlar veya kapalı bayanlar evlenmeden önce nasıl bir ilişki yaşarlar birbirlerinden uzak mı dururlar? Ben ciddi ilişkimde onu her yönden tanımak istedim her konuyu konuşurduk yeni bir ilişkide nasıl davranacağımı bilemiyorum karşıma hayırlı bir eş çıkmasını istiyorum.
Okuduğunuz için teşekkür ederim yorum yaparsanız çok sevinirim :)
ben namaza evlendikten sonra basladim 3 sene olucak neredeyse Allahima SUKROLSUN devam ettiriyor beni. oncelikle yuzum yok falan diye dusunme Allah tovbeleri hep kabul eder. ikinciisi ben de acigim kapanmayi hic dusunmuyorum. acigim derken dekolte degil tabii ki normal siradan bir giyim seklim var. kapanmak beni zorlar boyle de devam edebiliyorum sukrolsun. kapanma karari sana bagli yuregine bagli ve zor bir karar ben bunu kaldiramam ilerde belki yaradan nasip eder. iliskiye gelince o konuda yardim edemiycem Rabbim hayirlisini nasip etsin.
Buarada arkadas cevremde tek namaz kilan benim inan bana ilk basta garip karsilansa da simdi arkadaslarim benimle ovunuyorlar bir baskasina :KK66: keske kendileri de baslasa...

X