namaz

canım bende bı türlü oturtamadım namaz düzenımı çok ıstıyorum ama baslayıp bırakıyorum eskıden çok ıyıydımhiç kacırmazdım ama şimdi neden bılmıyorum ama bı kılıyorum bı kılmıyorum...40 gün vakıt kacırmadan kılanlar bı daha bırakmazmış. 40 gün sonra dogum yapıcam nasıpse o zamana kadar bı alışkanlık edınsem manen bebegıme de ıyı gelır dıye düşünüyorum....

benimle birlikte namaza baslamak ıstenler gelin baslayalım

canım bende bı türlü oturtamadım namaz düzenımı çok ıstıyorum ama baslayıp bırakıyorum eskıden çok ıyıydımhiç kacırmazdım ama şimdi neden bılmıyorum ama bı kılıyorum bı kılmıyorum...40 gün vakıt kacırmadan kılanlar bı daha bırakmazmış. 40 gün sonra dogum yapıcam nasıpse o zamana kadar bı alışkanlık edınsem manen bebegıme de ıyı gelır dıye düşünüyorum....

kızlar bende tam böyle bir topik acacaktım lütfen bende destege cok ihtiyacım var cok aksattım bende acemiyim daha namaz konusunda ama düzenli kılmak istiyom abdest aldıgım ter soguk erinyom töbe töbe hep oyalanyom.diyom aksam kılarım yatsıya kılarım hepsi böle aksıyo.beraber destek olalımmı.lütfen hadi birbirimizi tesvik edelim kılmayanlara ceza verelim bişiler yapalım

merhaba,,benimde vardi boyle bi sorun,aksatiyodum hep.helede malum donem gelip te bitince bugun baslari yarin diye cok aksiyodu mutlu olamiyordum bir turlu,ama o aklima geldigi ilk an isi gucu biraktim,seytan kandiriyorsun sana kanmiycam deyip hemen kiliyorum..ve dua edip dua istiyorum..insallah namaz kilmayan kalmaz dunyada...Allah sizede kolayliklar versin insallah..

merhaba arkadaslar;
bir kılan bır bırakanlardan bırı de bendım ama Rabbime şükürler olsun uzun yıllardır kılıyorum...destek de cok önemlı bence devamlı kılma konusunda zaten bir süre sonra insan vakıt kaçırdıgında vicdan azabı cekmeye baslıyor.artık alışveriş merkezlerinde mescidler var.dışarıda camiiler...Allah hepimizin namazını daim ve kabul etsın ınsallah.

Ne kadar guzel bir konu acmissiniz :-) ALLAH namaz kilaninda kilmak isteyeninde,ALLAH-a yakin olan ona dua eden herkesin HAYIRLISIYLA dualarini kabul etsin.AMIN!Birsey sorucam namaz kilanlar,namaz kilmaya basladiginizda söylemeniz gereken seyleri kitaptan mi okuyordunuz yani nasil basladiniz namaza?

Merhaba arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum hemen hemen hergün kılıyorum ama işimden dolayı bazen öğle namazlarımı kaçırıyorum 9 3 arası çalışıyorum öğle ezanı 1 gibi okunuyor ikindi ezanı 3:35 gibi okunuyor işten çıkıp eve gelince 15 aylık kızım var o uyuyorsa kılabiliyorum ezan okununcaya kadar yetiştirmeye çalışıyorum ama uyanıksa kılamıyorum sonrasında kazasını da kılamıyorum belki burada olursam kendimi zorunlu düşünüp kılabilirim diye düşündüm ayrıca her akşam bir kaç sayfa Kuran'ı Kerim cevşen sözler kitabını okuyorum belki sîzlerden öğrenecek çok şeyim olabilir

Ne kadar guzel bir konu acmissiniz :-) ALLAH namaz kilaninda kilmak isteyeninde,ALLAH-a yakin olan ona dua eden herkesin HAYIRLISIYLA dualarini kabul etsin.AMIN!Birsey sorucam namaz kilanlar,namaz kilmaya basladiginizda söylemeniz gereken seyleri kitaptan mi okuyordunuz yani nasil basladiniz namaza?

AMİNNN...canım küçük namaz hocası kitapları yanii ilmihaller var ordan bak.ayrıca namazı anlatan birçok kitapta yazıyor bunlar.Rabbim daim etsinn inşallah:)ilk zamanlar şaşırabilirsin dikkat et sevindimm yaa

Kızlar bende araniza katılabilir miyim bebel bekliyorum bilhassa bu donemde oturtmak istiyorum kilmayinca sanki bebeginde sorumlulugu bende gibi geliyor
kendimi cok kotu hissediyorum

ne zaman ki namaz kılmadığınzıda rahatsız olup borcunu vermeyen bır borçlu nasıl huzursuz olup ne yapcağını nereye gideceğini bilmez alacaklısının yüzüne bakamaz krşısına çıkamaz duruma geldığı gibi hissetmeye başlarsa o zaman kolay kolay bırakılmaz

X