Müstakil ev mi daire mi?

Ben depremi yaşadıktan sonra binalara hiç güvenim kalmadı. Allah kimseye yaşatmasın korkunç bir şey. Kendi evim başka yerde apartman dairesi. Ama asla geçmeyi düşünmüyorum. Arsamız var oraya müstakil düşünüyorum. Allah'a büyük konuşmayayım bir daha asla Apartmana kimse oturamaz beni.

Müstakil daha masraflı evet ama, candan önemli değil. Ülke bu halde değilken ben de bir arsamı satar, diğerine ev yaparım diyordum (çok darda kalmamak için) ama şu an mümkün değil satmam.

Zamanında bir arsam vardı. Komik bir rakama almıştım. Emlakçı arkadaşımdı ve o ısrar etmişti. Benimle bir arkadaşıma Öyle bir yerdeydi ki ev yapsan yapılmaz o kadar ıssız. Gaza getirdi aldım. Sonra çok pişman oldum, kendime kızdım. Bir süre geçti araba almak için orayı sattım, arkadaşım satmadı kendi memleketindeydi. Sonra orayı zorlu teks aldı ve arkadaşım kendine yazlık ev, daire, araba aldı geriye kalanını yatırım yaptı. Bana halen kızıyor ama oldu bir kere

Bizde zamanında almıştık arsaları şimdi mümkün değil. Biz de hatir gönül isi almistik hemde :)Yaptığım en güzel yatirimmis.

Bizde zamanında almıştık arsaları şimdi mümkün değil. Biz de hatir gönül isi almistik hemde :)Yaptığım en güzel yatirimmis.
Valla ya şimdi olsa alamayız. 3 arsa almıştık 4. Yani en karısını satmışım ama dur bakalım 1 tanesi yine değerlendi 3 daire karşılığında müteahhit istiyor ama beklesin. Eskiden emniyet emeklisi verilen toplu parayla, biraz üstüne koyup ev alırdı. Şu an sıfır araba bile alamaz

3 arsa

Sonra da ileride gelin adayı gelir, aile apartmanında oturulur mu diye konu açar:))

Arsayı satmayın. Arsaya kaç odalı istiyorsanız gönlünüze göre bir prefabrik yaptırın. Hem yapımı kolay, hem ucuz, hem de depreme dayanıklı.

Mesela verandalı 1 salon,1 mutfak , 2 yatak odalı ( ikisinde de banyo tuvalet var) prefabrik bir ev 300 bin tl. 60 metrekare.

Daha küçük, oda sayısı az şekilde 100 bin-200 bin tl aralığında da prefabrikler var.

Sonra da ileride gelin adayı gelir, aile apartmanında oturulur mu diye konu açar:))

Aile apartmanı kolay kolay kiraya verilmez.

Arkadaşlar annemlerin de eşimin ailesinin de öok şükür oturdukları apartman kendilerine ait. Ve biz ne annemlerin dairesinde ne de kayınvalidemlerin dairesinde oturuyoruz. Tümdairelerde ailenden birileri oturursa aile apartmanı olur, oturmazsa aile apartmanı olmaz tamam siz çocuklarınıza daire bırakmayın o zaman apartman yaparsanız bir gün .

Tabii ki imkan olsa da konu sahibi keşke tek başına kendine lüks bir müstakil villa yapsa. Ben sadece öneride bulundum. Ama sanmayın ki her annesi babası apartmanı olan zorla gelinleri damatları dairelere hapsedip zorla “aile apartmanında” yaşatıyor.

Keske aileler cocuklarını düşünüp daire yapsa, keske biz de cocuklarımıza yapabilsek. Ailemin imkanı vardı fakat biz hiç hesapta olmadık, oyle ki 1 yılda apartman bitirecek kazanç oluyordu.Aile apartmanı keske olsun, oturulsun ya da oturulmasın olması bir nimettir.Onun kıymetini ancak ev sıkıntısı cekenler bilir. Sözüm buradaki aile apartman konuları içindi, o kadar cok konu var kı. Aslında herkesin keşke bahceli evi olsa, sebze sularken ot temizlerken ne sorun kalır,ne stres için zaman :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…