Müstakbel eltim beni sosyal medyadan engellemiş

Sen ne anlatiyon be abla

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
292
539
Selam kızlar,

Hiç buraya elti konusu açacağımı düşünmezdim çünkü kendisiyle sorun yaşamak için önce bir iletişimimiz olması lazım diye düşünüyordum meğer öyle değilmiş
Bilenleriniz vardır, nişanlıyım.
Eltimi sadece 2 kere kv evinde gördüm. İlk yüz yüze geldiğimizde çok garip bir tanışmamız oldu. Eve geldiklerinde ben zaten içerideydim. Ayağa kalktım tokalaşmak için. Hiç yanaşmadı ve çok mesafeli bir şekilde "merhaba" dedi sadece uzaktan.

Sonra döndü arkasını başka bir odaya gitti. Hep beraber yemek yendi, onlar gelene kadar masa hazırdı bu yüzden direk oturdular yani mutfakta bir sohbet dönme fırsatı da olmadı. Ben farklı şehirde yaşıyorum ve ilk kez taşınıyoruz. İnsanlık adına "yolculuk nasıl geçti, sen neler yapıyorsun?" vs asla tek bir sohbet yok. Göz göze dahi gelmedi tüm yemek boyunca benimle. Nişanlımın annesi, babası vs konuşarak sohbet döndürmeye çalışıyorlar. Nişanlımla da bir samimiyeti yok bu arada. Hep böyleymiş en başından beri, bende can ciğer olmayı beklemiyorum ama insan yerine konmayacağımı sanmamıştım
Neyse dedim olabilir, her insan farklı. Bende zaten ilk etapta çok sıcak davranamam hemen herkese ama böyle de değilim gerçekten. Güler yüz gösteririm en azından, bir tebessüm, yaşam belirtisi falan

Tanıştığıma memnun oldum vs demeden biz nişanlımla balkonda otururken kaçar gibi gitmişler. Bende diyorum "aa ayıp oldu, ne ara gittiler görüşemedik" falan diye düşünüyorum içimden. İkinci görüşümde 2-3 ay sonra oldu. Bu sefer ben kv evine geldiğimde o zaten oradaydı. Mutfaktaymış. Selam vermek için mutfağa girdim, "iyi akşamlar, kolay gelsin" dedim. Yüzüme bile bakmadan "sağol" dedi. Ben böyle dikildim kaldım Mutfak tavanını falan seyretmeye başlayacak gibi oldum. Öyle bir gergin hava var

Ay çok komiğime gitti anlatırken hay allahım. Kendi içimden diyorum "herhalde canı falan sıkkın bir şeye yoksa insan bi durur tokalaşır" vs. "Nasılsın?" dedim. "İyiyim sen" dedi ama yine yüzüme bakmıyor asla. Baktım olmayacak geçtim salona. Yine giderken hiçbir şey demeden kalkıp gitmişler. Biz o sıra yine başka odadayız. Nişanlıma söylemedim hiç "yengen böyle böyle yaptı" diye. Açık açık bir terbiyesizlik yapsaydı anlatırdım fakat neyini anlatayım yani. Kadın benimle muhatap olmak istemiyorsa olmasın. Madem böyle olacak bizim durumlar okey o zaman devam dedim geçtim. Nişanlım ben anlatmadan farketmiş, kv ye anlatmış. Hani böyle yapacaksa nişanlım geldiğinde gelmesin abimler, yüzüne bakmıyor resmen ayıp falan demiş.

Kv bana açtı konuyu. "Kızım kusura bakma benim gelin öyle biraz, herkese öyle" falan dedi. Bende sorun olmadığını söyledim konu haline gelmeden direk kapandı mevzu.

Asıl konuya gelirsek, geçenlerde eltimler kv ve kp den borç para istiyor bir şey için. KV de yakında düğün yapacaklarını, eşya vs alacaklarını bu yüzden müsait olmadıklarını söylüyorlar maddi olarak. Ben bunu nişanlımla telefonda konuşurken, kv arkada sinirli sinirli kp ye anlatırken duydum. Ne oldu diye sordum, ilk bahsetmek istemedi sonra anlattı. Bende şaşırdım ama bir şey demek istemedim. Benim cebimden çıkmıyor sonuçta para. Bu olay olduktan 2-3 gün sonra eltim beni bir sosyal medya mecrasında engellediğini fark ettim. Birbirimizi takip etmiyoruz bu arada.
Ben kv profilinde gezerken fark ettim. Etiketli olduğu bir fotodan anladım. Sonra yok canım ne alaka diye düşünürken, diğer hesabımdan bir baktım ki gerçekten engellemiş.

Nişanlıma da söylemedim iyice sinirlenmesin diye.
Şimdi yarın bir gün yüz yüze geldiğimizde ben bu kadının yüzüne bakıp nasıl kahkaha atmayacağım ya da nasıl normal davranacağım kızlar Allahın aşkına. :))))
Bu saatten sonra hiç ciddiye alamam ben bu insanı ve yarın bir gün evime kahveye bile çağırmak içimden gelmez yani. Normalde zaten çağırmam ama yeni evlenince aileler ağırlanır ya hani evde. Nişanlıma söylesem mi bilemedim de.
Kaale almıyorum aslında o yüzden çok nişanlıma anlatasım da yok.
Bu engelleme olayı olana kadar şuraya konu açmayı dahi düşünmüyordum yok bana soğuk davrandı vs diye ama çok şaşırdım bu engel muhabbetine.

Hesabın herkese açıksa storyni falan gördüğü için engellemiş olabilir. Malesef bazı insanlar ketum oluyor bu şekilde olup can ciğer olduğum çok arkadaşım var ketumluğuna rağmen 40 yıldır tanıyormuşum gibi davrandığım kişiler bunlar önce bir şok oluyorlar sonra hoşlarına gidiyor onlar da samimi olmaya başlıyor. Sana karşı bir garezi olduğunu zannetmiyorum muhatap olmak istemese cevap bile vermez sana sadece yüzüne bakamıyor bence çekingen bi kız ki herkese karşı öyleymiş zaten

Kusura bakma ama ne kadar sorunlu insan ilişkilerinin olduğunun farkında mısın, ya görümcen ya eltin. Saçma sapan olayları bir insan sürekli yaşıyorsa bir kendisine bakması gerekir.

Eltin bir şey yapmamış, tanışma sırasında tokalaşabilirsin, zaten yeni gelen insanlar kapıda karşılaşır, o an elini uzatırsın o karşılık vermez o zaman kabalık olur. Ama kabalık sizin evde yeni yeni tanıştığınız insanlar varken nişanlınla balkona kaçmanız olmuş. Onlarla oturmak yerine balkona kaçarsanız böyle olur. Onlar seslenmese bile kaynanan seslenebilirdi ee siz kaçıp balkonda oturursanız tabi kimse seslenmez.

Sosyal medyada engellemesi normal. Çoğu insan akrabalarını engelliyor. Bu da kabalık değildir. Kadının ne zaman engellediğini bile bilmiyorsun.

Eltiyi stalk yapıp, aa engellemiş mi engellemedi mi, dur diğer hesabımdan bakayım, görümcem şöyle böyle, telefonda bir iki kelime duyduğun kaynananın kayınpedere dediklerini sorgulamak.

Daha nişanlıyken böyle vıcık vıcık, mesafesiz ilişkiler kurmak doğru değil kayın ailesi ile. İleride kim bilir nelere dertleneceksin böyle giderse.

Yok hesabımda herkese açık değil valla. Hani çekingen biri mi değil mi bilemem, tanımıyorum yani kadını. Olabilir tamam, konuşmak, sohbet etmek istemiyordur. Yüzüme bakmak istemiyordur, oda öyle biridir diyordum kendi kendime ne kadar bu davranışları anlamsız ve komik gelse bile ama engellediğini görünce şok oldum.

Tam bir tırlatık. Bunlar para isteyecekleri için, sizin düğün olayı zorlarına gitmiştir. Kendi aralarında konuşmuşlardır abisi ile eşi. Sebep sizmişsiniz gibi tavır almış eltin. Kahve içmeye çağırma, enerjisi kötü olan insan eve huzursuzluk getirir. Sakın çağırma, muhatap olmamaya çalış. böyle tipler büyü müyü işleriyle de uğraşır.

Bende aynı böyle bi görümce vardı. En son ağzının payını verdim. Ama öyle bi ah ettim ki öyle canı yandı ki başına öyle şeyler geldi ki kendi geldi barıştı şimdi başına gelmeyen kalmadı . Sessiz kalmayın. Ahınızı unutmayın. Yeri geldiğinde ağızlarının payını verin. Benim ağzının payını verip gelip benim ayağıma kapanmayan bir kişi bile olmadı daha allaha şükür .

Yorumun için teşekkür ederim.
Ben ilk gördüğümde tokalaşmak için ayağa kalktım, salondaydım oturuyordum. Doğal olarak İçeri gelecek sandım, salonun kapısından selam verdi ve döndü gitti. Arkasından koşmadığım için üzgünüm İlk kez tanışıyor olmasaydık garipsemezdim selam verip dönüp gitmesini.
Balkona sigara içmek için çıkıyoruz. Evin içerisinde içilmiyor. Kv dahil herkes sigara içeceğinde çıkıyor içip içeri geri giriyor. Bunu yapan sadece ben ve nişanlım değiliz. Gidip saatlerce balkonda oturmuyoruz yani anlayacağın. Benim bildiğim bir eve oturmaya geldiysen, giderken "görüşürüz vs" dersin o kişi o an salonda değilse.

Telefonda bir-iki kelime duyma ile soru soracak olsaydım şu an tüm aile mevzularına hakim olurdum. Yüksek sesle ve gergin bir konuşma duyduğum için doğal olarak sordum "ne oldu?" diye.

Son olarak, olur kendime bakarım biraz :))))
Teşekkürler tekrardan.

Herşey ortada şaşırmamak lazımdı ama ben şahsen vakit ayırıp kv profilini incelemezdim bir de şey tuhafıma gitti annemle babam bir konu hakkında hararetli konusuyorsa ısrarla o odada nişanlımla konuşmazdim.

Bundan sonra o yokmuş gibi hareket edin. mesela diyelim ki bir ortama girdiniz herkesi sırayla öpün ama onu opmeyin bir şey derse ayy canım ben seni fark etmemiştim diyin. Mesaela o hariç bütün aileye minik hediyeler alın onun eşine bile alın, küçük ama sevimli şeyler, kupa gibi anahtarlık gibi ama ona almayın.

Ne güzel eltilik müessesesi ve ilişkisi hiç başladan bitmiş, emin olun böylesi çok daha güzel; çoğu kadının hayalini yaşıyorsunuz. Yastığını dişleyip ağlayarak günlüğüne yazabilir ne de olsa sizin düğününüz dolayısıyla para koparamamışlar.

Siz engellemeyin, hiçbir şey yapmayın; hatta dillendirmeyin, kulağına gider falan, 7 24 stalkladığınızı düşünür ruh hastası; kendini fasulyeden nimetten saymasın.

Son düzenleme:
yemekteyizde tabakları eleştirmek için bulunan bahaneler gibi algıladım yorumunuzu.

Demek istediğim bu değildi yani oturup kayınvalidemin hesabına gireyim etiketlere bakayım falan hiç vakit ayirmazdim.
Bir sorun yaşanmadığı için karşılıklı sözlü vs olarak şaşırdım. Hiçbir zaman takipleşiriz vs diye bir beklentim yoktu ama engellenmeyi beklemiyordum. :)

Hesap gizliyken durduk yere engellemesi aşırı mantıksız geldi bilemicem o yüzden

Bence yüzünüze gülüp iyi davranıp arkadan doldurup laf sokmasından çok daha iyi en azından herkes onun böyle olduğunu biliyor hiç muhatap olmayın derim mükemmel daha ne istiyorsunuz
Aslında haklısın. Olduğu gibi biri demek ki. Sahte samimiyet yerine direk göstermiş nasıl bir ilişki istediğini. Şu an takdir ettim

yemekteyizde tabakları eleştirmek için bulunan bahaneler gibi algıladım yorumunuzu.

Konuyu açan kişi daha önce yine kayın ailesi ile ilgili konu açmıştı, o da yine görümcenin, kayın ailesinin garip davranışları, saçma iletişimleri üzerineydi. Kayın ailesiyle garip, vıcık vıcık iletişimi var. Kendisi de bence garip birisi. Bir insan çevresinde sürekli rahatsız olduğu manasız olaylar yaşıyorsa bir kendisine bakması gerekir.

Demek istediğim bu değildi yani oturup kayınvalidemin hesabına gireyim etiketlere bakayım falan hiç vakit ayirmazdim.
Benim kv çok aktif paylaşım yapan biri. Sürekli birileriyle foto vs paylaşır etiketler. Bende bakıyorum yani paylaşım yaptığını gördüğümde. Geceleri mum ışığında stalklamıyorum yoksa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…