Musevilerden Yıldız Tilbe'ye ilk tepki: Sözde sanatçı olacak...

Ortada ne gerçekler var; atılan bombalar, ölen çocuklar, sakat kalan binlerce insan, kanayan yürekler, iftara yakın yapılan adice saldırı bunlar konuşulmuyor da edilen bir çift laf yankı uyandırıyor. Son derece komik. Oturduğumuz yerden martaval okumak buna dense gerek.

Müslümanın kafası gitse tık yok . yahudilerin saçının teline laf gelse ortalık ayağa kalkıyor ....:KK19:

Gecmise bakildigi zaman ve su an Filistinlilere yapilanlar dusunuldugu zaman gerceklik payi var soylediklerinde.
Yahudiler genelde kendilerini hep haksizliga ugramis gibi gosteriyorlar ama aynada hic kendilerine bakmiyorlar.

Cok da güzel soylemiş agzina saglik valla burdan öyle konuşmak kolay o masum cocuklarin hallerini gorseniz insan olanin yüreği sizlar belki kizginlikla soylemiş olabilir ama Şuda var ki müslüman olsun olmasin kimsenin boyle katliam sonucu olmesini destekleyemeyiz.

Hitlere lanet olsun, muslumanlarin Hitleri Israile de lanet olsun. Ayrica Israil halkinin buyuk cogunlugu da bu vahsete destek veriyor ya onlara da lanet olsun. O bombalari izleyip cocuk cigliklarina alkis tutanlara lanet olsun.

Aklima gelen her an beddua ediyorum. Korkarim beddua etmekten ama boyle bebekleri olduren kansizlara elden baska bi sey gelmiyor.

Müslümanın kafası gitse tık yok . yahudilerin saçının teline laf gelse ortalık ayağa kalkıyor ....:KK19:

canım yhudi soykırımınıda dünya izledi sadece..ben lanetli bir topluluk falan olduğunu düşünmüyorum..birileri yaşamak için birilerini öldürüyorsa her türlü zulma karşıyım..Müslüman gavur fark etmez..yada hayvan daahi olsa:KK43:(

parayla sattilar olebilirler demek oluyo simdi.
hitlerinde kendi memleketiydi suan israilin yaptigini yapti.
demeki ortada suc yok

canım yhudi soykırımınıda dünya izledi sadece..ben lanetli bir topluluk falan olduğunu düşünmüyorum..birileri yaşamak için birilerini öldürüyorsa her türlü zulma karşıyım..Müslüman gavur fark etmez..yada hayvan daahi olsa:KK43:(

Kesinlikle size katılıyorum.

Şiddet ve soykırımın uygulayıcısı ya da mağdurları kim olursa olsun fark etmez. Zulmün şiddeti uygulayıcısı ve mağduruna göre değişemez... Bir zulmün savunulmasının haklı bir yanı olamaz.. Din, dil, ırk, hatta insan, hayvan diye de ayırt etmeden, cana uygulan şiddet kabul edilemez.. Ama nefret söylemleri ve kafatasçılık da aynı şekilde asla kabul edilemez, edilmemeli.. Çünkü nefret nefreti, şiddet şiddeti doğurur. Tarih bunun sayısız acı örnekleriyle dolu.

Bugün filistinde yaşanan acılar, bir zamanlar nazi almanyasında yaşananlardan farklı değil. geçmişte o insanlar sabuna dönüştürüldü... SABUN!
Nasıl bir vicdan bunu kabul edilebilir ve destekleyebilir. Üstelik katledilenlerin 6 milyonu yahudi iken 4 milyonu Rus ve başka uluslardandı... Çocuklar da vardı tabi ki aralarında...
Ayrıca nazilerin katlettiklerinden 1000 kadarının türk asıllı olduğu da açıklandı geçtiğimiz yıllarda... Açıkçası uyruklar benim içim önemli değil, can candır... Ama birçok insan için önemli olduğunu bildiğimden yazıyorum..

Ne zaman ki bizden sizden diye bir ayrım olmadan her dinden ve her ulustan her insan, her türlü şiddet ve zulmün karşısında - şiddet göstermeden - durur, bu dünyada ancak o zaman bir şeyler değişebilir. Ben buna inanıyorum, bu yüzden de bir şiddet ve zulüm kınanırken, bir başkasının alkışlanmaması gerektiğini düşünüyorum, bunun bir mantığı ya da gerekçesi olamaz. Hiçbir koşulda hiç bir toplu katliam kabul görmemeli, desteklenmemeli. İnsan insandır, çocuk çocuktur! Katledilen bir çocuğun müslüman yahudi ya da hristiyan diye ayırt edilmesi ve ona göre tavır alınması çok korkunç geliyor bana :KK14:

Ütopik görünse de çocuklarımızın savaşın olmadığı bir dünyada yaşamasının tek yolu bence her türlü nefret söyleminin ve nefret eyleminin yanlış olduğunu baştan kabul etmemiz.. Başka yolu yok... Ama bunu bizim görmemiz mümkün olmayacak, biliyorum..

Yine de benim en büyük duam en azından bizden sonraki nesillerin bizlerden, bunca yıllık insanlık tarihinden utanç duyarak bizim yanlışlarımızı telafi etmeye çalışmaları... imkansız olsa da... bir umut işte...

Son düzenleme:
İyi incelersen Hitler'de bir yahudidir. Ama kendi de bilmeden kullanıldı.

benim bildigim avusturyadan bi ressam.
siz cok incelediginiz yeri soyleyin direk oraya bakarim
hitlerin ne olduguda onemli degil
eger yahudiyse demekki yahudiler irkciligi tarih boyunca yapiyorlar yaparkende kimseden cekinmiyor
Allah zulum yapan ve goz yuman herkezi cezalandirsin .tek dilegim bu

benim bildigim avusturyadan bi ressam.
siz cok incelediginiz yeri soyleyin direk oraya bakarim
hitlerin ne olduguda onemli degil
eger yahudiyse demekki yahudiler irkciligi tarih boyunca yapiyorlar yaparkende kimseden cekinmiyor
Allah zulum yapan ve goz yuman herkezi cezalandirsin .tek dilegim bu

Amin Allah bütün haksızlık yapanları cezalandırır. Belki de şu anda Flistin Cephesi'nde Osmanlı askerlerinin ayaklarına nal çakanları cezalandırdığı gibi.

Aytunç Altındal ''Bilinmeyen Hitler'' kitabında bahsetmiş. Ama her doğru yüksek sesle söylenmez türünden mecazi anlatmış. Avusturya'daki Dolheim kasabasında olanlar

Osmanli askerine biri nal cakmissa Allah onu cezalandirsin.
simdiki Filistinlilerin ondan zerre gunahi olduguna inaniyormusun

Ben cinayet isleyecegim ceza evine girecegim 20 yil yatmam lazimken 5 yil sonra olecegim.15 yil kaldi diye cocugumu ceza evine atmak gibi bisey dediginiz

Yaradılanı sevmek gerek yaradandan ötürü .. yalnış anlamışsın . bu konuda Dünyadaki çifte standarta dikkat çekmiştim :KK34:..

X