Musevilerden Yıldız Tilbe'ye ilk tepki: Sözde sanatçı olacak...

vargasabreu

mutedil
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2013
8.314
6.284
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösteren şarkıcı Yıldız Tilbe'nin "Allah, Hitler'den razı olsun bunlara az bile yapmış ne kadar haklıymış adamcaz sözlerine ilk tepki ürkiye Yahudileri Cemaati'nin eski başkanı Silvyo Ovadya'dan geldi. Bu arada sanatçı tepki çeken sözlerini yine twitter'dan savundu.
Ovadya, Radikal’e yaptığı açıklamada, Tilbe’nin sözlerine şu sözlerle sert tepki gösterdi: “Tamamen ırkçı bir açıklama . Bunun kerhen cezalandırılması gerekir. Ama kimse müdahale etmiyor, yapacak bir şey yok. Bu kadar ırkçı bir demeç veriyor sözde sanatçı olacak bir kişi yani. Bir sanatçıya yakışmayacak açıklamalardır bunlar. Tamamen ırkçılık ve dünyanın her tarafında suç olacak öğeler taşımaktadır bu.”

'HUKUKİ İŞLEM YAPILSIN'

Türkiye Hahambaşılığı-Türk Musevi Cemaati imzasıyla yapılan yazılı açıklamada " Yıldız Tilbe @ YildizzTilbee" adlı hesaptan atılan mesajlar kınandı. Açıklamada şöyle denildi: "Yıldız Tilbe @ YildizzTilbee adlı tweeter hesabından atılmış olan tweetlerden aşağıda birkaç tanesinde görülebilen ırkçı ve nefret yayan sözleri ve yaklaşımı esefle kınıyor, Türk Ceza Kanunu'ndaki nefret yasası kapsamında bu söylemlerin değerlendirilerek gereken hukuki işlemlerin yargı yetkileri tarafından biran evvel başlatılacağına inanıyor ve bekliyoruz."

KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU

Irkçılıkla suçlanan Tilbe, tepkiler üzerine Twitter hesabına şunları yazdı:

"ben ırkçı değilim bütün ırkçılığı Allah yoketsin bakın ne haldeler kendilerinden başka millet inanç tanımayanların yaptıkları hakmı. dünyanın heryerinde Müslümanlara zulüm var. birtane Amerikalı yada Yahudi varmı katledilen, ülkesi bombalanan milleti öldürülen. her pislik bunlarda işte heryeri bunlar işgal eder elele arkalarından Avrupalılar destekler her türlü. bana ırkçı diyen gazete ve gazeteciler türkiyede ırkçılığın temeli üstünde yapılanmış kurumların kişileridir hepsi de ırkçı babasıdır. insanlığı ve insanları seviyorum insanları ve insanlığı katladenleri sevmiyorum. İsrailden nefretler ediyorum nefret nedirki sevicekmiydim bide onların yaptıkları zulüm sevgi gösterisi sanki nefretim masumdur yaptıklarına. yaşadığım sürece de edeceğim öldükten sonrada edeceğim nefretim bakidir. onların yaptıkları katliamlar hümanistçe benim nefret söylemlerim anti hümanist brravvo."

http://www.milliyet.com.tr/musevilerden-yildiz-tilbe-ye-ilk-magazin-1910340/

zaten gidişat belliydi, kesin buna bir dava açılır diye. Dün twitterda millete bıktırdı iyice. israilin yaptığını kim destekliyor ki, ama hitleri yüceltmesi saçmalık oldu. Hitler 2.Dünya savaşında sadece yahudimi öldürdü, sayıları çok fazla olmasa da zencide görünce öldürdü, çekik gözlü görüncede öldürdü, asyalı, uzak doğulu..Zencilere mesela Hitleri sorun dümdüz saydırırlar..

Yıldız Tilbe, daha öncede roboski ilede twitler atıp durmuştu. Sormuşlardı roboski neresi diye...' Bilmiyorum ki neresi olduğunu' diye cevap vermişti. :KK51:

Yahudilerin millete ırkçı yaftası vurması da ayrı bir komik.Hitler olayına katılmıyorum ama ırkçılık konusunda konuşacak en son insanlar Yahudilerdir.

Yahudilerin millete ırkçı yaftası vurması da ayrı bir komik.Hitler olayına katılmıyorum ama ırkçılık konusunda konuşacak en son insanlar Yahudilerdir.

Çok yerinde bir yorum olmuş. Irkçılık asla tasvip edeceğim şey değil, Hitler canisinin yaptıkları da. Ama Yahudiler çıkıp bu konuda böyle gazel okuyorlar ya sadece gülüyorum.

ne ırakta ki olaylar ne suriyede ki katliamlar ne gazzede ki canilik ne de türkmenlere yapılan zulüm şu saçma kadının msjı kadar yankı uyandırmadı ya ben ona yanarım.

keşke türkmenlerle ilgili de bi sanaçtı! saçmalasa da oraya da dikkat çekilse biraz.

Musevi ve yahudi farklıdır.tilbe yahudilere tepki göstermiş.çok mantıksızlık var.birçok musevi de israili protesto ediyor.helal olsun böyle sanatçılara.

Turk musevileriyle israil hukumetinin yaptiklari arasinda iliski kurmak?

anlaşılmadı sanırım. işte dalga geçmişler roboski neresi diye. :KK24:

Hımm tamam. Anlayamamışım.
Çok fena takıntılıyım şu amaçlı türetilmiş yer isimlerine.. roboski, rojova vs. gibi.. ondan öyle atladım.
Neyse toplumsal mesajımı da vermiş oldum En Büyük TÜRKİYE

Masum insanların üzerine yağdırılan bombalar kınanmıyor da , kahrolsun bu zulmü yapanlar denince mi kınamak akıllarına geliyor.

Kahrolsun insan onurunu , yaşam hakkını hiçe sayan tüm zalimler ve destekçileri.

Yildiz Tilbeyi destekliyorum
Ve suan onun adina acilmis face hesaplai olsun yahudi kampina dondu bi ara.
irkciligi kinayan yahudiler orda Allahina kadar muslumanlari hakaret yagmuruna tutuyordu.
Bu israilliler yokmu lanetli irklar.bosanada lanetlenilmemisler belli

Lanet olsun o hitlere , pis siyonistler bu soykırımı arkalarına alıp yıllarca demogoji ile zulm ettiler müslümanlara.Bitmiyor yahu bitmiyor Dünya da tek eziyet gören müslümanlar.
Nerde bir topluluk işkence görüyor biliyoruz ki müslüman .

Yahudilerin bukadar özel ırk sanmaları ve kendilerinden başka insanogluna merhametsiz oluşu tevrattır.tevrata göre yahudı ırkı ilk kadın olan lilith ile iblis birlemesinden dogmuştur.ademogullarına düşmandır.

Israilin gazzeye saldirmasindan cok yildiz tilbenin yorumu tepki aldi ya ben ona yaniyorum... Demekki onca insanin degeri bi yildiz tilbe kadar olamamis....

Son düzenleme:
ne ırakta ki olaylar ne suriyede ki katliamlar ne gazzede ki canilik ne de türkmenlere yapılan zulüm şu saçma kadının msjı kadar yankı uyandırmadı ya ben ona yanarım.

keşke türkmenlerle ilgili de bi sanaçtı! saçmalasa da oraya da dikkat çekilse biraz.

aynen. Türkmenler öldürülüyor kime ne. :KK51:

X