Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
Dizi Tarihten alıntı yaptığı için cok fazla yorum katılmaz. Tarihte neyse dizide de o olacaktır.Şimdi bakalım. Kanuni Sultan Süleyman'ın 4 eşi varmış.

İlk eşi Gülfem Hatun'dur, Kanuni'nin ilk erkek çocuğu Şehzade Murad' ın annesidir.
İkinci eşi Arnavut kökenli olan, Mahidevran Sultan'dır. Mahidevran Sultan Şehzade Mustafa'nın Annesidir.
üçüncü eşi ise Rutenyalı bir köle olarak saraya giren, hırsıyla kısa zamanda Kanuni'nin gözde carileri arasına girmeyi başaran ve Kanuniye 4 şehzade ve 1 kadın sultan veren Hürrem Sultan' dır.
dördüncü ve en son eşi yine saraya köle olarak giren, sarayda müslüman olan, Hürrem Sultan'ın önceleri yakın arkadaşı olarak bilinen Fül-Dane Gülnihal Sultan'dır. Gülnihal Sultan Şehzade Mahmud'un annesidir...

Yani Gülnihal şehzade annesi olmayı başarıcak ama hiçbir zaman Hürrem kadar gözde olamıcaktır.İlk eşinden olan şehzede Murad Zaten çok küçükken ölmüş.Maidevrandan olan şehzade Mustafa da Kanuninin emriyle öldürülecek Şehzade Mahmud da ölecek.HÜrremin ilk oğlu Şehzade Mehmet te ölcek Maalesef. :44: Hürremin diğer oğlu 3.Selim 11.Osmanlı Padişahı olacak. Hatice Sultan Ve pargalı evlencekler. Pargalı İbrahim zaten önce sadrazam olcak sonra mısrı beylerbeyi olcak.Ama Hürrem onu boğdurtcak.ÇÜnkü İbrahim aslında Şehzadelerin hiçbirine dost değil ve gözü tahtta. Bu yüzden Hürrem onu da ortdan kaldırcak. Şehzade Mustafa ölünce Mahidevran Manisaya sürülüp çok sefil bi hayat yaşıcak. Dizinin sonunda Hürrem herkese Galip geliyor. ve sonunda oğlu Padişah oluyor ama Maalesef o göremeden ölüyor. Güzel bir dizi. Ama bazen izlerken ürperiyorum. Ne kadar entrikalar dönmüş. Hee bu arada Cariyelere verilen altın ve maaşla Hürrem Cami yaptırmak isticek ama yasak olduğu için yaptırması Sultandan onu azat etmesini isticek. Kanuni onu kölelikten azad etcek ama daha sonra Hürremi cnaı isticek bu sefer Hürrem dicek ki ben artık köle değilim sizinle olursam bu fuhuşa girer.BÖylece Kanuni Hürreme nikah yapmak zorunda kalcak. Osmanlı tarihinde nikahlı tek eş olucak Hürremin hırsına aşkına ve aklına hayranım...

doğum yapanlardan özel ricam bir dğum gerçekten bu kadar kötümü ya korkmaya başladım

hayatım haziranda suni sancıyla ölü doğum yaptım yanımda belki 6 kişi doğurdu kimse böyle böğürmedi canım buresmen ö...lük yani gıkım çıkmadı insan utanır biraz

ne denirse densin bence çok güzel bir dizi çarşambaları iple çekiyorum tarihi dizileri izlemeyi seviyorum

Anammmm patlama yaşanıyor burada misafirlerimizde varrrr hiç bu kadar yoğun misafir trafiği yaşanmamıştı

Hürrem iyice çıldırdı ohhh olsun ona bide yasak diyor sanki sülüman ondan izin alacak ....

Ben bu zamana kadar Hürremciydim ama artık nefret ettim bu bölümde herkese nasıl kan kusturdu ya doğurur doğurmaz. Herkese çattı ne oldum delisi oldu hele bebeği göremeyince yıktı ortalığı. Hiç asaletin gramı yok yaa. Bir de Gülnihal'e gözdağı vermek için bende Mahi'nin yerinde olsam zehirlerdim dedi nasıl mnce kıza yedirdi yemeği kim görürse en iyi arkadaşıydı. Altınlı yola mı gidecek neden müslüman oldu diye diye çıldırdı. Bir yönden haklıydı bebeğini ilk önce annesine vermeleri lazımdı yanından almamalılardı. Cariye demeleri gücüne gitti. Nasıl da boğru kızı yaa.. Felaket valla ne çoraplar örecek bakalım İbrahim'in başına. Lala nedne gitti ya adamın ne suçu var validesi yaptı herşeyi adamın haberi yoktu ki yazık oldu. Hem Kanuni'de doğrudüzgün görmedi oğlunu bir ezan okudu ismini verdi sonra tüm gün iş.. Bence Kanuni Gülnihal ile birlikte olmadı. Yoksa Gülnihal Hürrem'e söylemeye girişmezdi. Söyleyecekti biri girdi. Ben gittim ama halvet olmadı diyecekti galiba. Hem olsa giyinirken felan görürdük. Sümbül ağa oldu sansın diye susturuyor Gülnihal'e sürekli sus sus diyor. Oldu sanılsın istiyorlar çünkü İbrahim öyle istiyor. Bir de hamile kalsa kesin öldürür Hürrem onu... Bir de çocuk Maşallah ya tertemiz çıktı hee... Ne br kan ne birşey. Hürrem'de hemen ayaklandı sabahına koşturdu doğuma bak sen. Herkesin başına böyle doğum hemen ayaklan koştur ne güzeeel.

'izinn yokkk'' dedi bi dee

ya kızlar ben izleyemedim bu akşam :44:

fragmanında mahidevran eline yastık alıyodu bebeğe doğru götürüyodu.sonrasında noldu.ay çok merak ediyorummmm

Yok tatlım ya kesin birlikte oldular.ÇÜnkü gülnihal de şehzade annesi olcak tarihte öyle yani.Şehzade Mahmudu doğurcak

Sinir oldum hürreme yaa ahkam kesiyo hasbam!
Kolunu kırarım colak kalırsın ..
Öyle bekliyormus saldırmayaaa..
Kendi aynı seyi yapmadı mı?? İzin mi aldı mahidevrandan padisahın koynuna girmek icin?

Laf iste..

birçok kişi hürreme kızıyor ama hürreme yapılanlar bizede ypılsa bizde öyle tırnak çıkartırız en basitinden kaç dfa öldürülmek istendi ama konu hep kapatıldı ve gerçekten yalnız o sarayd kimse yok sadece maria vrdı o kızda mecburen halvet odasına gitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…