Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231

Kimsenin polemiğe girmeye niyeti yok bacım. boşuna uğraşma. arada çıkanlarda fazla duramıyor zaten. burası dizi topici. muhtesem yüzyıla hayır diyenler topiciği değil. onun için rtük var. biz diziyi izleyip üzerinde gülüp eğlenip yorum yapıyoruz. tarih budur şudur tartışmalarını çoktan aştık.. arada bilgilerimizi paylaşıyoruz. bu gözle bakarsan sende eğlenirsin.. o bi belgesel değil.

Sevgiler

Eleştiriyi yapan şahıs eleştirisini; diziyi sevenlerin olduğunu düşünerek "saygı çerçevesi içerisinde" yaparsa, kimse de kalkıp ona "vay efendim nasıl beğenmezsin" demez.
Hanımın ilk cümlesi "Muhteşem rezalet", gerisi ;" ben normal olarak izlemiyorum vs. şeklinde devam ediyor.
Vallahi alttan bile almış bizim kızlar

evet ablacım ya gitmiş fragmanı da izledim. nolcak acaba sülüman ne tepki vericek. gerçi pek bi babacan sevdi maria yı ama bellide olmaz erkek milleti

Sabırla bekliyoz diziyi sülüman marianın eline şeker verip yollar herhalde hürremin arkadaşı olduğunu biliyor nasılsa halvet olmaz gibime geliyor :79: :79:

Sabırla bekliyoz diziyi sülüman marianın eline şeker verip yollar herhalde hürremin arkadaşı olduğunu biliyor nasılsa halvet olmaz gibime geliyor :79: :79:

ay öyle tül perde falan kapanınca iyi şeyler düşünemedim bi an abla

Olumsuz yoruma tepki değildi verilenler arkadaş direk olarak muhteşem rezalet diye yazmış yok ben beğenmedim seyretmiyorum deseydi zaten kimse çıkıpta bişeyler yazmazdı burada..
Birde normal yazmış sonrasında allah ıslah etsin diye yazmış ...
Sonrasıda malum işte uğurlamış kendisini ....

tabi ki öyle canım,kimse beğenmek zorunda değil olumsuz eleştiride yapabilir ama gelipte "normal insanlar bu diziyi izlemez,siz tarih bilmiyorsunuz izliyorsunuz,bakın tarih böle böle" diye aşalayıp ahkam kesince insan haliyle cevap veriyor yani...ben böyle olacağını hissettim o kişide topiğe girişi bile kendini belli ediyor...

diyebilir benim demek istediğim eleştirilerede açık olun yada cevap yazmayın olur biter
mesela size cvp yazdım çünkü derdinizi sataşmadan çok güzelce anlatmışsınız teşekkür ederim
ama diğer arkadaş için aynı şeyi diyemicem o polemik için burda.sizlere iyi seyirler umarım karşıt düşüncelerede açık olursunuz

ne diyeyim haklısın kendi açından ama ben cevap yazmamayı tercih ederdim yinede teşekkür ederim cvbın için iyi seyirler

Karşıt düşüncelere tabiki herkes açık burada ama hakarete varacak kadar olursa kimse sessiz kalamaz buna ...
Zaten geliş nedeni belli arkadaşın ortalığı bulandırıp kaçmak yaptıda ne oldu ceza aldı şimdi ...

harika bir paylaşım....

hanımlar sizinde dikkatinizi çektimi bilmem hürrem gebeyim diyince valşide sultan kontrol ettiriyor ve gerçekten gebe olduğu anlaşıkıyor ya sonra b yazı çıktı 2 ay sonra diye bi baktım hürremin karnı burnunda şimdi hürrem kaç aylık gebe oluyor 2 mi 6 aymı

4-5 ay olsa gerek. Hamile kaldigini ögrendiginde kanuni 2-3 aydir seferdeydi zaten

7 aylık hamileymiş canım. Geçen hafta gazetede dzi yayınlacağı günkü özetinde öyle diyordu Hürrem 7 aylık olacak diye. Hatta ben o anda bu zehirlenme olayında belki de bebek erken doğacak ama ayı baya fazla olduğu için yaşayacak diye yorum yapmıştım ama öyle olmadı.. Bakalım ne zaman doğuracak..

hürremin karnı 6-7 aylık gebe karnı..valide sultanın muayenesinde 2 aylık olsa..E kanuninin seferi demek ki 4-5 ay sürmüş oluyor k,i geri dönünce o vaziyette olsun bir göbüş..

Sultan Süleyman'ın çocuklarından yola çıkarsak, 4 eşi vardır.

Birincisi, Gülfem Hatun'dur, Kanuni'nin ilk erkek çocuğu Şehzade Murad' ın annesidir. Şehzade Murad küçük yaşta ölümcül bir hastalıktan hayatını kaybetmiştir.

İkicisi Arnavut kökenli olan, Mahidevran Sultan'dır. Mahidevran Sultan Şehzade Mustafa'nın Annesidir. Kanuniye en büyük aşkı besleyen eşi olarak bilinmektedir.

Üçüncüsü Rutenyalı bir köle olarak saraya giren, hırsıyla kısa zamanda Kanuni'nin gözde carileri arasına girmeyi başaran ve Kanuniye 4 şehzade ve 1 kadın sultan veren Hürrem Sultan' dır. Hürrem Sultan, tarihte bir padişahın resmi nikah kıydığı ilk haseki olarak bilinir. Ortodoks bir rahibin kızıdır.

Hürrem Sultan, Kanuni'nin Mahidevran Sultan'dan olan oğlu Şehzade Mustafa'nın katili olarak bilinir. Pargalı İbrahim'in boğularak öldürülmesini emreden de Hürrem Sultan'dır. Hürrem Sultan, Kanuni'nin aşkından çok makamına sahip olmak istemiştir.

Dördüncü eşi ise, yine saraya köle olarak giren, sarayda müslüman olan, Hürrem Sultan'ın önceleri yakın arkadaşı olarak bilinen Fül-Dane Gülnihal Sultan'dır. Gülnihal Sultan Şehzade Mahmud'un annesidir.

Kızlar bu yazıya bakacak olursak, maria Kanuniyi İlk halvette bağlayor demektir..
ohhh.hürreme...

kandiliniz mübarek olsun sevgililer gününüz kutlu olsun arkadaşlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…