Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
işte budur....

birde savaş asahneleri çok kötü çekilmişti sanki çizgi film bu kadar beceriksiz bizim insanlarımız anlamıyorum dün gece the tudorsu izledim o kadar gerçekçi ve kaliteli ki
bizim oyuncularımızda da iş yok meryem uzerli gittikçe iğrenç bir hal alıyor

yaneeee

agız kokusu değil eşim evladımda bile böğğğ sevmem hayatta öfff içim kalkar bee

iyide ne alaka orda hatice devranın yanında duran sülümanın ilk cariyesi var hani gebe kalmış ama bebeğini düşürmüş sonrasında mahidevran cariyesi olmuş hatta o ilk cariye valide sultanın tüm özel zevklerini biliyor bir bölümde valide sultan o ilk cariyeyi yanına çağırıp hal hatır sordu dediki işte benim sevdigim muziği çaldır falan oda tamam dedi yılan mahidevran nasıl ona bile yılan yılan baktı ole boş verinsene hırsına kapılıp millete haset duyacağına adamını elinde tutsaymış o hem karısı değilki oda cariye sadece çocuk doğurması tek artısı haksızlıksa ilk cariyesi bebeği düşen cariyeyede haksızlık sonuçta onun ustunede mahidevran gelmiş ...

tabi ki gülfemede yazik ben ona birsey demiyorum.
ben zaten dizi yüzünden kimseyle tartismak istemiyorum, burdaki genel tutum beni saskinliga ugratti sadece.
ben kendimi mahidevranin yerine koydugumda onun o mantiksiz davranislarini anlayabiliyorum.
Hürremin sultan üzerindeki etkisinin farkindaydi, ve er yada gec bu etkiyi kendine ve cocuguna karsi kullanacaginida biliyordu.
Hürrem bi erkek cocuk dogurdugunda mahidevranda mazi olacak, mustafanin hayatida risk altina girecekti.
Nitekimde endileselerinde, cirpinislarinda haksiz olmadigini tarih gösterdi.

ay neyse cok konustum

Oglak savas sahneleri konusunda haklisin, tek güzel olan müzikti onun disinda sahneler cok vasatti. o Kanlar neydi öyle? bi bicagi sapliyorlar, 1 litre kan fiskiriyor düsmandan.

haklısın arkadaşımm benim

gülfem çocuk veremedi diye mahidevran devreye girdi..
bu işler böyle demek ki..
ayşeyle,şunla bunla serbest,rus köleyle yassakkkk niyeyse! saçmalık!!!
yani o vakit gülfem de mahidevranı dövseydi,yüzüğünü çaldırsaydı,zehirletseydi..
cık cık cık nefret geldi mahidevran kıskancından..

hakikaten doğru,etme bulma olmuş bence mahidevranda haticenin yanında duran sülümanın ilk cariyesinin üzerine gelmiş,o kadıncağızda ozaman kimbilir ne acı çekmiştir mahidevranla sülümanı birlikte gördükçe...
valla bende mahidevrana hiç ısınamadım nedense çok sinsi biri...

veeee komedi savaş sahneleriiii

allam allam ne o öyle ağır çekim:86:

''bağa bak şimcik ben kılınçımı kaldırıyum,sen karşıla''..
''hee temem ben de kalkanımı şeediyum sen de şeetmiş gibim yapıvir artukun' vs vs vs'

sizin gözünüzün onunde kaç kişi bıçaklandıki yani normalde birine o kadar keskin kılıcı vurun belli damarlar vardır bu damarları kestiginiz anda fiskiye gibi kan serpilmeye başlar

kızlar..Herşey bi tarafa,Şekerağa da gidiyordu zindana az kalsın.:18:.
Pargalı hadi sende mutfağına deyince, nasılda sevindi..

Herhafta bir osmanlı yemeği tanıtılıyor,bu haftaki de ayva tatlısıydı ya..

o negüzeldi öyle kıpkırmızı,ülen hamileyken bile aşermedim..
bunu canım çekti valla,yapayım bari yakın zamanda..

Ay ben..sümbülağaya da bayılıyorum,güzel bir yetenek..:81:
Pargalı da ise hakkaten sadrazam asalati var.. Okan Yalabık'ı da tebrinkk ederim..
bakışları mimikleri tam yerinde..ay kavuşsun Hatiiice Pargalısına:127:, kız sarardı soldu..

ay evet çok güldüm orda eheueheu zavallı şeker ağa oda fena heee çarşı esnafından cebe indiriyomuş

ya ben şeyi merak ettim simini bilmiyorum burhan altıntop varya avrupa yakasındaki o ilk bölümde gözüktü sonra yalan oldu ne iş acaba ? :26:

ya ben şeyi merak ettim simini bilmiyorum burhan altıntop varya avrupa yakasındaki o ilk bölümde gözüktü sonra yalan oldu ne iş acaba ? :26:
evet ya akşam diziyi seyrederken annemlere dedim burhan altıntop (engin günaydın)ne olduki ilk bölümde göründü sadece bidaha görünmedi:26:

kızlar yanlışınız var mahidevran köle cariye olarak gelmedi, sultan olarak gelmiş saraya. hatice sultanın başka bir saraya gelin gitmesi gibi düşünün.
nigar kalfa söylediya, o bu saraya sultan olarak geldi diye.

ay evet çok güldüm orda eheueheu zavallı şeker ağa oda fena heee çarşı esnafından cebe indiriyomuş

aaa öylemiymiiiş..Vaaay Şekerağayı seeen..her devirde varmış bu indiragandi demek:86:..Saray aşçısı yaparsa başkaları naapmaz..
işşşte, bal tutan ve parmak olayı..

burhan altıntop mu?:44::44:
ben hiç fark etmedim..saray adamlarının arasında birkaç tiyatro oyuncusu yüz vardı ama, onu görmedim..

Varsa da saray şaklabanı olmasın sakın:86::86:

yani :)

ayva tatlisi cok lezzetli görünüyordu ama hürremin yemek yiyisini gördükten sonra birden istahim gitti
iyi bi tarifi var mi elinizde? öyle kipkirmizi olanindan...

gülfemdemi padişahın koynundan geçmiş, ben hiç görmedim o sahneyi bi hatirlatıverin bi zahmet...

bende yemek yiyiinden çok tiksindim, birde ben istemiyorum çocuk istiyor diyoya daha bi gıcık...
hürremi ilk başlarda seviyordum ama dün akşamki bölümde kafamdaki yeri değişti, senariistler öyle istiyor ve öyle oluyor işde... yakında hepimiz hürremden nefret edip mahidevrana acıycaz kızlar, yapımcılar senaristler nasıl istiyorsa öyle oluyoruz işde...

olurmu canım onu valide sultanı hürrem sordu ilk bolumde o nasıl dilimizi biliyor diye oda dediki işte o kırımdan gelin olarak geldi sultan olarak sizin gibi kole olarak degil dedi :26: senin yanlışın olmasın :26:

Alemsin meg bacım..

yani :)

ayva tatlisi cok lezzetli görünüyordu ama hürremin yemek yiyisini gördükten sonra birden istahim gitti
iyi bi tarifi var mi elinizde? öyle kipkirmizi olanindan...
ayva çekirdekleri konuyor pişerken, kırmızı olsun diye ama..az miktarda kırmızı
gıda boyası konuyormuş dışarıda yapılan ve satılanlarda..
ben yaptım bir kez ama ,fazla kırmızı olmadı..gıda boyasız tabii...artık çekirdeğinden mi neden bilmem..

ne kadar doğru ve güzel yazmışsın. Yazının tamamına katılıyorum. Mahidevran haklı ne yapsın kadıncağız.Sevdiği adam tarafından ikinci plana atılmış.Hatta ikinci plan bile değil kanuni yüzüne dahi bakmıyor.O dönemde yaşamadığımıza şükredelim. Aldatılan kadın şimdi ne yapıp ne edip hakkını alıyor. O zamanlarda cilveli değilsen yandın. İllaki kadın güzel ve cilvelimi olmalı? değilse aşkı hayatı boyunca tadamayacak. Hatta haremi de unutsun ne de olsa kapısından içeri bile almazlar. Ben diziyi izlemeyi bıraktım. Çünkü kadınların bu şekilde ezilmesine dayanamıyorum.Sanırım sarayda kanuninin ilk karısı da yaşıyor mahidevrandan önceki.Mahidevran yardımcısına yanlış hatırlamıyorsam bebeği yaşamadı çok şanssız o da sarayda yaşıyor falan dedi.Sürekli Kanunin kız kardeşinin yanında duran sanırım.Umarım karıştırmamışımdır.Ne kadar acı onun da suçu bebeğinin ölmesimi?
İyiki Ata'mız Mustafa Kemal'imiz yaşamış.Hayatımız kimbilir nasıl olurdu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…