Mrb HSG çektirirken rahimin içine bişey yerlesiriyorlar ya onu hissediyomuyuz herhangi bi ağrı ypiyormu bnde cektirecegim de korkuyorum biraz

Deneyimlerinizi anlatırsınız
Ben nisanda çektirmiştim 2 çeşit hsg yöntemi var biri çengelli bir alet o yeni teknoloji bazı özellerde kullanılıyor daha pratik bişey hissetmiyorsunuz ben normal olandan çekildim anestezi olmadan olmaz dediler ama buradaki yorumları okuyarak cesaretlendim ve ayılma süreci bulantı va olmasın diye anestezi olmadan yaptırdım içinize sokulan her aleti doğal olarak hissediyorsunuz verdikleri sıvıyıda yine aynı şekilde hafif bir kasık krampı gibi ama benim gibi korkuyla ve gerginlikle içeri girdiğiniz anda pozisyon sizin için tam bir ölüm oluyor benim bacaklarım zangır zangır masayla birlikte titremişti resmen yani normal yatar pozisyonda bacaklarınız dizden kırık şekilde yatıyorsunuz ama benim ki panik telaş yaparsanız kendi kendinize canınızı acıtabiliyorsunuz sonrasında 1-2 gün akıntı oluyor ben 2 günde antibiyotik almıştım enfeksiyona karşı bişey olmuyor ortalama 3-4 dk falan sürüyor ama dediğim gibi soğukkanlı gitmek lazım

Anestezili yapın kurtulun o masada 10dk 10saat gibi. Keşke anestezili olsaydım.Zaten vajinal muayenede tir tir titriyorum. O deneyim bende çok kötü etkiler bıraktı. Kontrastlı pelvik emar da çekildim öldüm öldüm dirildim seslerden. Ofis histeroskopi de oldum. Onda da korkunun tarifi yok. İmkanı olan özelde anestezili yaptırıyor devlette maalesef ne derlerse o.

Öyle biraz korkuyu yenip gitmek lazım

İki kere çektirdim ikisinde de anestezi aldım imkanınız varsa anestezi ile cektirin.
O masada yatarak bayılmayı beklemek bile strese girmeme yetmişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…