MORFOLOJİ 0 OLUP DOĞAL YOLDAN HAMİLE KALAN VAR MI?

Merhaba benim eşimin morfolojisi 2 sayı hareket normal. Bizimde 2 sene olmadı geçen tüp bebek merkezine gittik tüp bebek içim doktor morfoloji önemli değil benim için öyle diyince şok oldum neden olmuyor peki önemli değilse anlamış değilim
Yani ben de anlamadım
Benim kendimce kurduğum mantık şu;
Sayı az olsa da morfoloji önemli. Sağlıklı olsun az olsun mantığı.
Sayı ne kadar çok olursa olsun morfoloji olmadıktan sonra bi anlamı yok. Hepsi sağlıksız demek 🤷🏻‍♀️

Yani ben de anlamadım
Sayı ne kadar çok olursa olsun morfoloji olmadıktan sonra bi anlamı yok. Hepsi sağlıksız demek 🤷🏻‍♀️
Ama o morfoloji ile doğal yoldan gebe kalan çok işte kür takviye sağlıklı beslenme vs çok duydum birazda nasip işi Rabbim ol dediği zaman olıyor. Ama ben gebe kalamadım henüz tüp bebeğe başlayacağım inşallah beklemek daha zor

Ama o morfoloji ile doğal yoldan gebe kalan çok işte kür takviye sağlıklı beslenme vs çok duydum birazda nasip işi Rabbim ol dediği zaman olıyor. Ama ben gebe kalamadım henüz tüp bebeğe başlayacağım inşallah beklemek daha zor
Rabbim o paraları bayılmadan size doğal yoldan gebelik nasip etsin inşaAllah♥️♥️♥️

Eki Görüntüle 3250494 Kızlar benim eşimin sonuç böyle çıktı . Kasım 2022 de toplam 40 milyon du 75 olmuş morfoloji 4tü 5 olmuş . İleri hareketlilik 5ti 39 olmuş . Eşimin doktoru bize Zeucit isimli bir takviye önerdi tek kutuda etkisini gördük bu ay sonu da aşılamaya başlıcaz ama sma kan testi sonucunu bekliyoruz
onbirmayis onbirmayis aaa yaptım 😃

Eki Görüntüle 3250494 Kızlar benim eşimin sonuç böyle çıktı . Kasım 2022 de toplam 40 milyon du 75 olmuş morfoloji 4tü 5 olmuş . İleri hareketlilik 5ti 39 olmuş . Eşimin doktoru bize Zeucit isimli bir takviye önerdi tek kutuda etkisini gördük bu ay sonu da aşılamaya başlıcaz ama sma kan testi sonucunu bekliyoruz
Merhaba bizde aşılama istiyorduk değerlerimiz aşağı yukarı aynı tüp bebek doktoru normalde aşılama da yapıyor ama aşılama doğal yol gibi hiç bir farkı yok önermem direk tüp bebek yapalım dedi

Merhaba bizde aşılama istiyorduk değerlerimiz aşağı yukarı aynı tüp bebek doktoru normalde aşılama da yapıyor ama aşılama doğal yol gibi hiç bir farkı yok önermem direk tüp bebek yapalım dedi
ben tedavimi devlette gördüğüm için iki kez aşılamaya mecburum 😢

Sonuçlar gayet iyi duruyor
Aslında ben pek anlamam ama genel bakınca iyi🥰

selamlar,
sperm sayisi ve hizi iyi ise morfolojiye hicbir urolog takilmiyor. bizde yuzde 1 cikinca ben de cok takmistim, doktorlara gittik, turkce ingilizce kaynaklari okudum, cogu yerde morfoloji dusuk vs yuksek olanlar arasinda hamilelik orani acisindan fark bulunmuyor yaziyor. bizde sayi 160 milyon, ileri hizli toplami da yuzde 42 idi, doktorlar takilmamamizi soyledi. 9. ayimizdayiz bu ay asilama denedik. ins her isteyen en kisa surede kavusur🌸

Merhaba benim eşimin morfolojisi 2 sayı hareket normal. Bizimde 2 sene olmadı geçen tüp bebek merkezine gittik tüp bebek içim doktor morfoloji önemli değil benim için öyle diyince şok oldum neden olmuyor peki önemli değilse anlamış değilim
Sayı çok o yüzden önemli değil diyorlar ama İbrahim saraçoğlu bile diyor morfoloji düzenlesi lazım diye en az yüzde 4 olması lazım bakma sen doktorlara benim 4 yıldır olmuyor düşün boş gebelik yaşadım hamile kaldım şimdi niye olmuyor o zaman önemli değilse morfoloji

selamlar,
sperm sayisi ve hizi iyi ise morfolojiye hicbir urolog takilmiyor. bizde yuzde 1 cikinca ben de cok takmistim, doktorlara gittik, turkce ingilizce kaynaklari okudum, cogu yerde morfoloji dusuk vs yuksek olanlar arasinda hamilelik orani acisindan fark bulunmuyor yaziyor. bizde sayi 160 milyon, ileri hizli toplami da yuzde 42 idi, doktorlar takilmamamizi soyledi. 9. ayimizdayiz bu ay asilama denedik. ins her isteyen en kisa surede kavusur🌸
benim eşimin 0 2 defa aşılama oldum tutmadı bende sorun yok daha önce boş gebelik yaşadım hamile kalamasam oda olmazdı morfoloji düşükse maalesef ne aşılama ne de tüp bebek başarılı oluyor o kadar da net belki bir mucize olur onu bilemem ama çoğu aynı her doktor farklı görüş yapıyor Bnce sperm de anormal sayı çoksa zaten döllenme zorlaşır bunu nurdan anlamak zor değil ben doktorlara fazla inanmıyorum bir şey olmaz sorun olmaz sorun olmazsa 2 buçuk yıldır korunmasız ilişkiye rağmen niye olmuyor o zaman sorun yok tüpler açık kist yok miyom yok amh çok yüksek hormonlar normal ama morfoloji 0 sebebi bariz belli

Yani ben de anlamadım
kim ne derse desin hep hamile kalamayan sorunu morfoloji 2 defa aşılama oldum tutmadı eltim de hamile kalamıyor herşeyi normal ama eşinin morfoloji 0 benim kocamın ki 0 yani abisi ve kardeşinin ki 0 diyelim bnde sorun var eltim dede mi var 8 yıldır olmuyor onun benimde 4 yıldır boş gebelik oldum sağlıklısız gebelik yani kalitesiz sperm döllediği için gebelik ilerlemedi düşün şimdi de 2 buçuk yıldır olmuyor ben morfoloji den dolayı olmadığı düşünüyorum hatta eminim

Bekleme çünkü dediğim gibi morfoloji 0 sa maalesef bnde de aynı sorun var normal yoldan gebelik pek mümkün değil binde bir denk gelirse bana denk geldi bir kere oda boş gebelik yani bebek gelişmedi kürtaj oldum benim de sanırım tüp bebek gibi gözüküyor 2 defa aşılama oldum tutmadı çünkü 2 buçuk yıldır da deniyorum olmuyor bir türlü eltimin de sorunu aynı 8 yıldır olmuyor eşinin morfoloji 0 onun da

benim eşimin 0 2 defa aşılama oldum tutmadı bende sorun yok daha önce boş gebelik yaşadım hamile kalamasam oda olmazdı morfoloji düşükse maalesef ne aşılama ne de tüp bebek başarılı oluyor o kadar da net belki bir mucize olur onu bilemem ama çoğu aynı her doktor farklı görüş yapıyor Bnce sperm de anormal sayı çoksa zaten döllenme zorlaşır bunu nurdan anlamak zor değil ben doktorlara fazla inanmıyorum bir şey olmaz sorun olmaz sorun olmazsa 2 buçuk yıldır korunmasız ilişkiye rağmen niye olmuyor o zaman sorun yok tüpler açık kist yok miyom yok amh çok yüksek hormonlar normal ama morfoloji 0 sebebi bariz belli
Morfoloji sureci uzatiyor buna katiliyorum ben de doktorlar ne kadar ustunde durmasa da. Ama dna hasari yoksa tup bebekte basari yuksek, isyerinde konusurken ogrendim tup bebek olan 4 arkadasimin morfolojisi eslerinde 1 mis, ayrica cikolat kisti varmis ikisinde de, hepsinin ilkinde tup bebek tutmus. hepsi de 32-36 yas araliginda. hatta iki tanesinin 2. normal oldu, hiz sorunu da varmis birisinde. demek istedigim umitsizlige kapilmayin, kadinlarda olan sorunlar cok daha zor tedavi oluyor, milyonlarca sperm var cunku. yuz milyon spermin yuzde biri normal olsa 1 milyon ediyor, sizin yasiniz da genc sureci devlette ilerletiyorsaniz bir asilama sonrasi tup bebekte kolayca hamile kalirsiniz bence, sadece dna testi konusunu cok okudum o kritik gibi, o tarz bir durum varsa da tedavi ile duzeliyor.

Eklentiler

• IMG-20230607-WA0004.jpg
    IMG-20230607-WA0004.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 125
  • IMG-20230607-WA0003.jpg
    IMG-20230607-WA0003.jpg
    43,7 KB · Görüntüleme: 125
X