moralim çoook bozukk

ZeHrAcIk

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2007
92
0
arkadasim üzülüyorsun cokta normal ama daha 9 ay olmus yani benimde 7ay sonra oldu bebegim daha cok erken bence
benim bi arkadasim var 2bucuk sene olmadi ve doktora filanda gitmedi korkusundan ve sonuc suan hamile hicbir tedavi görmeden
sana tedavi olma demiyorum ama cok erken diyorum bi 1sene tamamlansin bence onun bi vakti zamani var bekliyor sende sabret insallah en kisa zamanda hamile kalirsin arkadasim
allah yardimcin olsun a.s.

merhaba arkadaşlar okadar çok bunaldım okadar kötü bir ruh haline sahibim ki suan anlatamam yine hüsran yine adet oldum...senağlama .en çok moralimi bozan da insanların aaa siz neden çocuk yapmıyosunuz yapsanıza demeleri yani herkes herkese cinsel faaliyetlerini söylemek yada anlatmak zorunda degil oluyoda keyfimden yapmıyorum diyesim geliyo bagırarak..:mymeka:bizde eşimle daha düşünmüyoruz demeyi tercih ediyoruz böyle dememize ragmen hala ısrarla yapında yapın diye tutturanlar var o an benim içimden okadar çok aglamak geliyoki anlatamam size.işin kötüsüde bu ruh halimi eşime anlatmaya çalışıyorum ama anlamadıgını düşünüyorum.o da üzülüyo ama bence bir erkek kadın kadar bu konuya üzülmüyor...
içinde bulundugum durumun tarifi yok gönlümden aklmdan geçenleri biraz olsun size anlatmak istedim..
şimdi artık adetimin 3. günü dr tahlil istedi eşimnde sperm kalitesine bakılıcak ve sorun ne anlıyacagız...
allah herkeze hayırlı,saglıklı evlatlar nasip etsin,hiçbirimizi bu duygudan mahrum etmesina.s.

Allah yardımcın olsun,üzülmemek elde değil.hepimiz aynı saçmalıklarla uğraşıoruz.bazen de amaaaaannn ne beceriksizsizniz diolar ya boğasım gelio.Bunun Allah'ın lutfu olduğundan bi haberler ve kendi becerileri olarak görüolar....Yani canım herşeyin bi zamanı var,bununda gelecek hayırlısıyla...
üzül tabi kolay deil,bnde çok üzülüyorum bazen ama,bu üzülmeleri kısa tut bence,yoksa bebiş daha da uzaklaşır...
ve herşeyden önce bunu bi kader olarak görme,bu yaşadığımız şey bi saglık sorunu ve biz de bi gün iyileşeceğiz...
ben 8 ay kaybettim yanlış tedavi sonucu,şimdi drum ii sağolsun...tüm tetkikleri tam yaptırın eşinle,sonra da tevekkül biraz.....
Hadi sıkma canını...bizler sıradan kadınlar değiliz,çoooookkkk güçlüyüz aslında...bunun fakına var ...
sevgiler...

dogru diyosun haklısın ama takmıyorum diyorum allah isterse verir bize evlat diyorum hakkıızda ne hayırlısıysa o olsun diyorum ama bebeğini seven bi anne gördüğümde göz yaşlarıma engel olamıyorum...

merhaba arkadaşlar okadar çok bunaldım okadar kötü bir ruh haline sahibim ki suan anlatamam yine hüsran yine adet oldum...senağlama .en çok moralimi bozan da insanların aaa siz neden çocuk yapmıyosunuz yapsanıza demeleri yani herkes herkese cinsel faaliyetlerini söylemek yada anlatmak zorunda degil oluyoda keyfimden yapmıyorum diyesim geliyo bagırarak..:mymeka:bizde eşimle daha düşünmüyoruz demeyi tercih ediyoruz böyle dememize ragmen hala ısrarla yapında yapın diye tutturanlar var o an benim içimden okadar çok aglamak geliyoki anlatamam size.işin kötüsüde bu ruh halimi eşime anlatmaya çalışıyorum ama anlamadıgını düşünüyorum.o da üzülüyo ama bence bir erkek kadın kadar bu konuya üzülmüyor...
içinde bulundugum durumun tarifi yok gönlümden aklmdan geçenleri biraz olsun size anlatmak istedim..
şimdi artık adetimin 3. günü dr tahlil istedi eşimnde sperm kalitesine bakılıcak ve sorun ne anlıyacagız...
allah herkeze hayırlı,saglıklı evlatlar nasip etsin,hiçbirimizi bu duygudan mahrum etmesina.s.

canım ne olur uzme kendını hersey olcagına varıyor bende senden asagı kalır bı durumum yok bızde 7 aydır ugrasıyoruz ama nafıle allahım ne zman ayık gorurse ozman olcak bende delı oluyorum ne tembel cıktın bı cocuk yapamadın gıbı laflar sızene dıyesım gelıyor bıde sankı ınat gıbı etrafımdaı herkezden hamıleyım haberı duyuyorum kımseyı kısandıgımdan degıl allah herkeze nasıp etsın o guzel duyguyu ama hamıleyım deyınce benım aglayasım gelıyo dusunmeden edemıyorum ya benım hıc olmassa rabbım bana bana bu duyguyu tattırmassa ne yaparım ben kan tahlılı ıdrar tahlılı muayne ultrason baktırdım kabataslak bısı yok esımde spermıyogram yaptırd onun degerlerıde ıyı dendı artık vaktı saatını beklıyoruz tabı olası baska bı problem yoksa yanı ne bıleyım bana o ılaclı fılmden cekılmedı ınsallahta gerek kalmaz bugun 6. gunum adetım gectı ama ıdrar testelerınde negatıf bılıyorum sonu husran yıne adet olcam bı kac gune psıkolojık kendı kendımeı erteloıyorum ama ne yapalım umıtlenmednde olmuykı cok ıstıyoruz esım ve ben rabbım ınsallah bana ve benım gıbı tum ısteyenlere en kısa zmanda verır dua etmeten baska bı caremız yok hayatım herkez kafaya takma dıyo ama kolaymı takmadan oluyomu yanı en azından benım elimde degıl .dedgım gıbı herseyın hayırlısı canım bu arad sen nezmandır ıstıyosun. hıc korundunmu

Allah yardımcın olsun,üzülmemek elde değil.hepimiz aynı saçmalıklarla uğraşıoruz.bazen de amaaaaannn ne beceriksizsizniz diolar ya boğasım gelio.Bunun Allah'ın lutfu olduğundan bi haberler ve kendi becerileri olarak görüolar....Yani canım herşeyin bi zamanı var,bununda gelecek hayırlısıyla...
üzül tabi kolay deil,bnde çok üzülüyorum bazen ama,bu üzülmeleri kısa tut bence,yoksa bebiş daha da uzaklaşır...
ve herşeyden önce bunu bi kader olarak görme,bu yaşadığımız şey bi saglık sorunu ve biz de bi gün iyileşeceğiz...
ben 8 ay kaybettim yanlış tedavi sonucu,şimdi drum ii sağolsun...tüm tetkikleri tam yaptırın eşinle,sonra da tevekkül biraz.....
Hadi sıkma canını...bizler sıradan kadınlar değiliz,çoooookkkk güçlüyüz aslında...bunun fakına var ...
sevgiler...

zor bir dönem hep aynı sıkıntıları yaşıyoruz. allah sabır versin hepimize sen evleneli ne kadar oldu benim evliliğim 3 sene bitti allah hayırlısını versin .takmamaya uğraş

zor bir dönem hep aynı sıkıntıları yaşıyoruz. allah sabır versin hepimize sen evleneli ne kadar oldu benim evliliğim 3 sene bitti allah hayırlısını versin .takmamaya uğraş

canım sen 3 sene hıc korunmadınmı ve baktırdınmı bı problem olmadıgı haldemı 3 senedır olmuyo rabbım hayırlısını versın ınsallah en kısa zmanda verır bebıs:emir_bebek:

bizimde 9. ayımız bu ay. çarşamba günü tahlil ve spermiyogram yaptırıcaz.ilaçlı ultrasondan bahsetmişsiniz ben onu hiç duymadım nasıl bişey oluyo

canım sen 3 sene hıc korunmadınmı ve baktırdınmı bı problem olmadıgı haldemı 3 senedır olmuyo rabbım hayırlısını versın ınsallah en kısa zmanda verır bebıs:emir_bebek:

canımm ben eşimde varikosel vardı ameliyat spermlerimiz normal oldu ameliyatın üzerinden 1 sene geçti şimdi iyi benim işte yumurtalıklar normal ayrıca ben doktorum gerek yok dediği halde rahim filmi çektirdim bu olyların üzerinden 1 sene geçti bakalım nasip daha başka napacaz bilemiyorum bu durum beni sıkıyor artıkkkkkkkkkkkkkkkk

bizimde 9. ayımız bu ay. çarşamba günü tahlil ve spermiyogram yaptırıcaz.ilaçlı ultrasondan bahsetmişsiniz ben onu hiç duymadım nasıl bişey oluyo

onu 1 sene gectıkten sonra yapıyolar yanı sana ılaclı ularason cekıyolar tuplerının acık olmadıgına bakmak amacıyla sanırım duyduguma gore bıraz agrılı oluyomus ama artık ne yapalım bebıs gelcekse olsun

canım hiç üzülme takma saın kafana çünkü stres yaptığında bebek dahada uzaklaşırmışş onun için sakin olmaya çalış tatlım elbet olurr canım merak etme

cnm arkadasim ayni bunalimlardan bende gectim benimde en cok moralimi bozan evliligin ilk aylarinda hamile kalmistim düsük olmustu okadar bunalimdaydimki sanki bidaha hic olmayacakmiski heray kahroluyordum cevremdeki benimle evlenenler hamile kaldikca dahada zoruma gidiyordu ama cok sükür 6 ay sonra tekrar hamile olmak nasip oldu zaten son ay artik umudumu kesmistim hic kafaya takmiyordum ummadigim anda hamile oldum gibi bisey kendine stress yapma ins bi sorununuz yoktur sabret ins en kisa zamanda sende hamile kalirsin

canım canını sıkma nolur inşallah hayırlısıyla gelicek bebişlerimiz elimde olsa bugün koymazmıyım onu ben karnımın içine aynı şekilde sende koymazmısın aynen benim çevremdekilerde öyle baskı yapıp duruyolar anlatamıyorumda tabi düşünmüyoruz diyorum ama nası içim sızlıyo bilsen istiyorum işte istiyorum hemde çoooooooooooooooooooooooooookkkk

takmamak elde degil bence yavas yavas yapilmasi gereken testlerinizi yaptirin zamanla rahatlarsin iyi sonuclarla. bende oole oldu her sey dort dortluk hicbir sorun yok ama 13 ay oldu ve olmuyor!!!!!!!!!! kisacasi illa bir sorun var da olmuyor diye dusunmemek lazim.
bir de kaba bir bakis acisi gorunse de artik kendime, catlasan da olmuyor patlasan da olmuyor iste, bosuna zirlama diyorum. ne yapayim oole Allah vermedikten sonra sorun olmasa da olmuyor. benim vardigim sonuc bu!!!!!!!!!! aslinda bu sonuc beni rahatlatiyor biraz da, sabirli olmayi boole ogrendim ben, hayatta hep en istedigim seydi bebek ama olsa da boyle bu kadar uzuntuden sonra olacak demekki.
neyse cok uzattim, yapcak bir sey yok arkadasim; yavas yavas testlerinizi yaptirin, bak kendini daha iyi hissedeceksin. sevgiler.

Allah herseyın hayırlısını versın arkadasım bende zor hamıle kalanlardan oldum ılk bebegımı 7 ay denemıstım olmamıstı sonra bı gun hıc alakasız bı tarıhte yumurtlama tuttu ama omru kısaydı 8 haftalıkken uykumda dusurdum bebegımı o zaman bıle gozyası dokmedım Veren Allah Alan Allah yın everır dedım sonra cesaret edemedım yıne karar verdıkten sonra yıne uzun bı sure denemelerımız oldu yıne moralım sıfıra ndı olmayacak galıba dedım. Rahmetlı teyzem kanserle savasırken hastaneye refakatcı gıttıgım cok yorucu bı ay hıc beklemedıgım bı anda zamansız ve mucızevı sekılde tamda vefatından 4 gun once ogrendım hamıle olduumu.Ve sunu soyleyebılırım kı herseyım bı sırası ve zamanı var Allah bana teyzemın acısına dayanabıleyım dıe o zaman verdı bu bebegı ınsallah kucagıma saglıkla almayı da nasıp eder. Kontrollerını guzelce yaptırıp oluruna bırakmak en guzelı bence. Allah gonlune gore versın cnm benım.

kızlar bende aynı şeyleri yaşıyorum evleneli 3 seneyi geçti 2 sene istemedik ama sonra bebek sahibi olmya karar verdik 1 senedir olmadı 1 ay klomen kullandım fakat şehir değiştirdiğimden doktorumda değişti ve bırakmak zorunda kaldım tedaviyi bu ayda olmazsa burada doktora gidicem hepinizi o kadar iyi anlıyorum benim yaşadıklarımın aynısı insanlar sorunca kızıyorum,hamile birini görünce içim acıyo bide sürekli çevremden hamile haberleri alınca artık insan dayanamıyo....
inşallah en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz dua etmekten başka elimizden birşey gelmiyo....

ahhh arkadaşlar hep aynı sıkıntı benimde 8 ay bitti bu ay 9.ay her adet olduğumda yıkılıp bir hafta sonra yine aynı heyacanın içine giriyorum belki diyorum bu ay olur rabbim en kısa zamanda hepimizin gönlündekini versin inşallah ama çok doğru bir şey varki bi şeyi ne kadar kafana takarsın kendinden uzaklaştırıyorsun rahat olup kendini yıpratmamak gerekiyor ne kadra yapabiliyoruz o ayrı tabii ben son bi kaç aydır kırmızıları görünce resmen yıkılıyorum biliyorum yanlış yapıyorum ama engel olamıyorum bu ay daha bi rahatım napım ne zaman nasipse o zaman olacak ben elimden geleni yapıyorum bazen k.k.ya girmiyim diyorum girdikçe aklıma geliyor çünkü ama burası benim için 2.evim gibi girip ne var ne yok die bakmaktan kendimi alamıyorum

off of aynı derttten bende muzdalibim esimin ailesi bnm ailem torun torun diyop duruyolar bende cok istiyorum gerci daha 2 ay oldu ama sabırsızlanıyorum ve cok istiyorum adet olmak cok üzücü bişey oldu bnm için aglayasım geliyo hamile kalanlar bi formülü var mı bize yardım edin cokkkkkkk mutsuzum erkekelrin bi<zim kadar takmadıgı konusundada sana katılıyorum kardes bnm milyonda birim kadar üzlmedi bugun adetin 5. günü bakalım bu ay ne olacak .... :KK43:

off of aynı derttten bende muzdalibim esimin ailesi bnm ailem torun torun diyop duruyolar bende cok istiyorum gerci daha 2 ay oldu ama sabırsızlanıyorum ve cok istiyorum adet olmak cok üzücü bişey oldu bnm için aglayasım geliyo hamile kalanlar bi formülü var mı bize yardım edin cokkkkkkk mutsuzum erkekelrin bi<zim kadar takmadıgı konusundada sana katılıyorum kardes bnm milyonda birim kadar üzlmedi bugun adetin 5. günü bakalım bu ay ne olacak .... :KK43:

cnm yaa sen çok erken başlamışsın kafana takmaya şimdiden böyle yaparsan benim gibi 1 sene olmazsa naparsın bilmiyorum hatta bir sene 2 ay oldu desem daha doğru olur ben doktora girriğimde bana 1 seneye kadar normal dedi 1 seneden sonra başlıyolar tahlillere falan üzülmek için çok erken çok yıpranırsın hiç kafana takma bence cnm........

X