moralim çok bozuk arkadaşlar

ExpireUser merhaba allah rızası için banada yardımcı olurmusun aynı sorunu şimdi biz yaşıyoruz ama ne yapıcamı şaşırdım. 22+5 haftalık hamileyim bebeğimin ventrikül genişlemesi var ((

çok geçmiş olsun canım allah bizleri evlatlarımızla sunamasın
inşallah en kısa sürede sende expireUser gibi mutlu haberlerle tekrardan gelirsin bu topice
dualarım senınle

ExpireUser merhaba allah rızası için banada yardımcı olurmusun aynı sorunu şimdi biz yaşıyoruz ama ne yapıcamı şaşırdım. 22+5 haftalık hamileyim bebeğimin ventrikül genişlemesi var ((

merhaba canım ekspireuser benim.bir önceki nickimi yanlışlıkla kapattırıca ekspireuser oldu.kızım şuanda 9.5 aylık..çok şükür zeka gelişimi gayet iyi.emekliyor koltuklara tımanıp ayağa kalkıyor koltuklara tutunarak yürüyor.büyük kızımın bir buçuk yaşında yaptığı herşeyi o şimdiden yapıyor maşallah.
gebeliğin son haftalarında tespit edilmişti.ve basit bir sağlık ocağı kontrolünde dr farketmişti.kafası hep bir iki hafta önden gidiyordu.
çapa prenetal tanı ve tedavide 2. düzey usgde bakıldı konseye katıldık.çocuk nöroşururji uzmanlarıyla görüştük.konseyde BORDÜRLİNE VENTRİKÜLOMEGALİ çıkmıştı sonucumuz.11.00 mm sağ ventriküllerde büyüme vardı.

doğumun mutaka ama mutlaka bir üniversite hastanesinde yapılması gerektiğini söyledile.bunun yanında çok fazla korkuttular.doğumu bursa uludağ üniversitesi tıp fakültesinde epidural anestezi ile yaptım.14 mayısta doğum yapmam gerekirken 6 mayısta aldılar daha fazla riske atmamak içim. 4002 gr 51 cm doğdu fıstığım.allaha şükür korkulan olmadı.doğum sonrası mutala beyin usgsi çektirmeniz gerekiyor.fakültede profösörlere göstericeksiniz.kontrollere gidiceksiniz.doğum sonrası 6 ay sonra normale döndü.ama kız olduğu için ventriküllerde tekrar sıvı birikme riski var.bunun için yılda bir emar çektiricez.şimdilik herşey normal bizde
senin bebeğinin ventrikülleri kaç mm çıktı.tam olarak teşhis koyuldumu.10.00 mm ye kadar normal
10 00 mm den yukarısı risk grubunda.
gemiş olsun umarım sağ salim alırsın kucağına canım dualarım seninle olucak.

Allah yardımcın olsun umarım bütün bu soylenenler yanlış olurda sağ sağlim bebegini sağlıcakla kucagına alırsın cnm

canım ya inşallah yanılmışlardır ve sağlıklı bir bebek olur.ayrıca bu aletler çok duyarlı değil. yanılma ihtimalleri de var. bende sağlıkçıyım ve bebeğine özürlü deiği halde doğurmayı göze alan ve sapasağlam kucağında gelen o kadar gebe biliyorumki. Sadece Allah' a sığın ve doğumdan önce bile elinden gelince Kuran biliyosan oku ve bebişine (karnına) üfle. Rabbim isterse herşey oluverir biliyosun.

canım telaş yapma üzülme diyicem ama o iki haftayı hatırladığımda bu mümkün değil gibi.yinede sakin olmaya çalış.özellikle internette araştırma neler olabileceğini falan bunlar tamamen karamsarlıkla kaplıyor içini göreceksin bak bebeğini sağ salşm aalıcaksın sende kucağına benim gibi.ben bilerek epidural yaptırmıştım.bebeğimin ağlamasını görmek için.hem şuanda sadece şüpheleniyorlar.ventrikülomegali çok riskli değil.asıl hidrosefali riskli. o daha erken haftalarda belli oluyor.evlerden ırak.yani kalbini ve içini rahat tut canım.korkulacak bişey yok.sana tavsiyem istdaysan çapa prenetal tanı ve teviye git mutlaka.değilsende oturduğun şehirdeki üniversitenin bu bölümüne git.
buraya yazıcaksın bebeğim son derece sağlılı diye.herşey allahtan ondan gelene amenna ama karamsarlığa kapılıpta bebeğini üzme canım.

canım rabbim tüm bebeklere sağlık versin inanki çok üzüldüm inşallah bebeğinin hiç bişeyi çıkmaz ve çok sağlıklı olur dualarım seninle ve tüm bebeklerle....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…