Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Montessori maaş

muberra291

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
3
0
Montessori okullarında staj yaptım felsefesi konusunda da bilgim var ve İstanbul Montessori enstitüsünde de AMİ onaylı sertifika alacağım ama şuan ücretli öğretmenlik yapıyorum maaşım çok düşük kiraya yetmiyor neredeyse yoksa seve seve çalışırdım çünkü Montessori diğer okullardan farklı. Bu konuda bilgisi olan yazabilir mi?

Montessori okullarında staj yaptım felsefesi konusunda da bilgim var ve İstanbul Montessori enstitüsünde de AMİ onaylı sertifika alacağım ama şuan ücretli öğretmenlik yapıyorum maaşım çok düşük kiraya yetmiyor neredeyse yoksa seve seve çalışırdım çünkü Montessori diğer okullardan farklı. Bu konuda bilgisi olan yazabilir mi?
İstanbul montessori estitüsüne bakmadım ama Türkiyede araştırdığım- denk geldiğim hiç bir kurum montessori değil. Montessorinin olmazsa olmaz kurallarından biri duvarsız eğitimdir, ki montessori eğitimi yazan her kurum kocaman duvarların üzerine levhasını asmıştır.

Bildiğim kadarıyla etkinlikler daha çok dışarıda yapılıyor hepsi değil. İzlediğim belgesel okuduklarımda da villa tarzı kurum vardı. Biz zamanın çoğunu bahçede geçiriyorduk kahvaltıyla birlikte en fazla 1 saat. İsteyen içeride kalıp materyallerle vakit geçiriyordu. Çiçeklerini suluyor balıklara yem veriyorlardı. Tabi ben üniversitenin kendi okulunu biliyorum. Çoğu yer böyle değildir. İnternette çok olumsuz şeyler okudum materyaller bile çok sıkıntılı pahalı Çin’den getirtiliyor ve boyutları farklı çıkıyor vs çoğu öğretmen kurallara tabi tutuyor. Stajını yaptığım kurumda çocuklar akranlarından çok farklıydı ve beni etkiledi açıkçası. Yardımlaşmaları bağımsız olmaları da. Belki biraz daha araştırmam gerekiyordur 😊 Teşekkürler 😊

X