Mol gebelik yasayip

Hangi türünü yaşadınjz
Tam bilmiyorum ama herhaldeki parsiyel gebelik şaşırdım bir.seyde soramadım doktora ben dedimki herhalde kan pıhtılaşması var diye düşündüm ama mol gevelikmiş hale etkisindeyim hatta doktor anlatti bir.seyler mol gebelik nedir falan diye hatırlayamıyorum duyunca çok üzüldüm çünkü önceki gebeligimde boş gebelikte ama molmuydu bilmiyorum böyle bir sene korun dedi doktor bakalim hayirlisi inşllah sagglikli gelir hayatima

Merhaba bende 2023 ekim ayında bir dış gebelik yaşadım ve bir süre korunduktan sonra yaşım gereği daha sağlıklı olacağını düşünerek mart 2024 de aşılamayla hamile kaldım aşılamadan 12 gün sonra regil olduğum düşünüp Dr gittim kan testi aldılar çünkü benim daha önceki dış gebeliğindede kanamam olduğu halde hamile olduğum anlaşıldı oyüzden Buseferde riske atmadılar ve betaya baktılar değerim 17 çıktı ve hamilesin dediler ama pek sevinemedi daha öncede kanamam oldu halde dış gebelik yaşadığım için Buseferde acaba yinemi dış gebelik diye düşünüp strese girdim 😔neyse öğrendiğim gün cuma akşam doğruydu ve üniversite hastanesinde tedavi görüyordum bana pazartesi tekrar gel yükselişlerin 2 katımı takip edelim dediler.tabi ben dayanamadım cumartesi özel hastanede başka bir Dr gittim direk vajinal yoldan bakıp bu dış gebelik dedi rahim duvarın incelmiş dökülüyor gebelik sağlıklı oluşması imkansız dedi kan tahlilin eğer hala yükselişteyse dış gebelik büyük ihtimalle dedi ve öğün gelen tahlildede 1 gün arayla 47 olmuşdu tabi benim dünya başıma yıkıldı oan çünkü daha beteri bir duygu yaşıcağımdan habersizdim çünkü......neyse Pazartesi kendi Dr Ma gittim o baktı oda hayır normal gebelik olabilir kan değerlerin düzgün yükseliyormu takip edicez dediler ve ben 2 güne bir sürekli kan verdim hep düzenli yükseldi 2 -2-5 katı bizde tamam bir mucize oluyor diye düşündük değerim 8000 lere geldi fakat hala kese görünmedi bir kaç farklı doktorda durumumu takip ediyordu her ihtimale karşı bazıları kese yoksa dış gebelik olabilir dedi bazıları kürtaj yapalım dedi kendi Dr hayır bekleyelim dedi ve bekledik 2 gün sonra kese göründü 1 hafta sonrada kalp atışı mucize gibi birşey yaşadığımı düşündüm oan daha sonra yaşıcaklarımdan habersizdim çünkü...daha sonrasında Dr sonraki kontroldede 2. Bir kese gördü sanırım ikiz olabilir dedi ama onda bir atış yoktu takip edelim dedi sonraki kontrollerde o kese şekli değişti ve orda farklı bir görüntü halini aldı ama drlar önemsiz bir bant olabilir dediler diğer kesedeki bebeğimin gelişimi normal olduğu için çok mutluydum taki bir sonraki kontrole kadar en son kontrolde kalp atışları yavaşladı diğer bozuk kese daha belirginleşti Dr lar çözemedi hastaneye acil yatış verdiler 2 gün bakalım eğer kalbi durursa alırız dediler ve birgün sonra kalbi durdu perinatoliden başka bir Dr da gelip baktı ve direk sonlanmış gebelik diğer kese gibi görünen şeylerinde tümör olabileceğini diğer adıyla mol gebelik olacağını söylediler tabi benim o an dünya başıma yıkıldı hemen apartopar kürtaj oldum bir sürü filimler çekildim öncesi sonrası drlar sonuçları gen bölümüne ve patolojiye gönderdi mol gebelik şüphesi olabiliceğini ve sürede 1 yıl hamile kalmam gerektiğini sürekli kontrol altında olmam gerektiğini 3 aya bir ciğer filmi çekilmem gerektiğini duruma göre değerlerde düşmez ve yükselme gösterirse kemoterapi tedavisi uygulanacağını söylediler mart 12 den buyana kadara yaşadığım duyguların hayal kırıklıklarının üzüntünün tarifi yok yeni hsateneden çıktım ve şimdi patalojiden gelecek sonucu bekliyoruz.kusura bakmayın biraz uzun bir anlatım oldu ama detaylarıyla anlatmak istedim benimle aynı şeyleri yaşayıp sonrasındaki süreci iyi atlatan varmı diye merak ediyorum.

X