Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

inşallah olur burcucum bende çok düşündüm onu benim molden önce 1 tane daha düşüğüm var

ama ruhları vardı bence....önemli olan ruh değil mi zaten
inşallah öyledir :44:

inşallah olur burcucum bende çok düşündüm onu benim molden önce 1 tane daha düşüğüm var

ay canım yaaa birde 4 yıllık evlisin ben daha 10 aylık evliyim bu olayı bile kaldıramazken senin düşüğünde warmıs nasıl dayandın ? ben bile bundan sonrasını düşünmeye başladım gebelikte biliyorsunki bir çok aksaklıklar oluyor ya gelir yine beni bulursa diye bitane dahasını kaldıramam gibime geliyor Allahım inşallahh yaşatmaz daha önceden söylemiştim sizlere yan komşumla aynı dönemlerde hamile kalmıstık diye hatta aramızda bir hafta vardı ben öndeydim dogu görevine gidecekler ben onun o halini görmicem en azından bi nebzede olsa içimi rahatlatırım diye düşünüyordumki dün öğrendik dogu görevleri cıkmamıs yani burdalar ve ben her gördgümde yüzüm gülüyor ama içim cızzz ediyo olacak

herşeyin çok taze olduğu için sana öyle geliyor tatlım..yaşadıkça herşeye alışıyorsun...bazen sonraki öncekini solda sıfır bilr bırakabiliyor...Ama yaşanan herşeye bir sabır veriyor yaradan...Sen hamile olsaydın arkadaşın senin durumunda olsaydı aynı şeyleri o senin için düşünseydi...Eminim o bebiş doğarken,hamilelik boyunca sen o arakadaşına destek olacaksın...sonra bu düşündüklerin aklına gelecek ve bol bol güleceksin....benin her iki düşüğümdede en yakın arkadaşlarımın hamile haberlerini aldım...ki ilk düşüğümde iş yerimde benden başka 4 bayan hamileydi....ve inanırmısın her iki arakadaşımın da doğumunda yanlarındaydım.<Bir şekilde Allah orda bulunmamı istedi sanırım.Canım yandı ama o heyecanı hissetmek bile başka bişey inan

ahh destek olmazmıyım yaa aslında çok çok iyiler ben hamile haberimi ona verdigimde çok sevinmişti o hamile oldugundan bile haberdar degildi ertesi gün onunda hamile oldugunu ögrendik 20 yasında ve 6 aylık evli bebişi anca gelebildi uzun yoldan canı bişey istiyor bende varsa anında gidip veriyorum eşim bile diyor bizde warsa hemen getir kızın canı çeker diye onunla o duygusunu paylasırıyorum hareket ediyor diyor bnde onunla birlikte aa ne gzel diyip gülebiliyorum ama nedense her defasında eve gelincede aglıyorum eşimden gizli gizli sebebi yokken... Diyorumki yasım küçük daha yeni evli sayılırız borçlarımız war yine olur cok bekletmeden gelmişti yine gelir Allahın izniyle .. bi gün iyisem ertesi gün yine pes edebiliyorum...Komşuma dün dogu görevi çıkmayınca cok sevindi doguda napıcaktım ben ne güzel siz yardım edersiniz dedi bende ne demek birlikte büyütürüz dedim ama gelde içime sor agzım öyle diyor ama cok duygusal biriydim şimdi ne görsem aglar oldum o dogum yapacagı zaman benim 7.ayım dolmuş olacak (ters giden bir durum olmazsa tabi ) 2-3 ay daha bekleyip korunmayı bıraksammı diye düşünür oldum birde bu dogum kontrol hapının 2.paketine başladım dün bir mide bulantısı yaptıki feciydi... çok sıkıntı veriyo huzursuz ediyor sanki bu paket bitincede bıraksam olurmu acaba yaa :44:

Fıstık sana daha öncede söyledim şimdide söylüyorum...herşey çok taze o yüzden böyle.Birde hem çok hassas olmanın hemde hormonlarının etkisi ile kendini iyice yıpratıyorsun.Doğum kontrol haplarının yan etkileri olabiliyor.Ama seninki birascık psikolojik de olabilir.Geçen ki benim hamilelik olayı gibi...ve sen kafanda sürekli aynı şeyleri düşünüyorsun....Bizim en büyük şanssızlıklarımızdan birisi de ne biliyormusun mol gebeliğin net bir nedeninin olmaması..elimizde tutacağımız bir sebep olmadığı için yıpranıyoruz yıprandık..Ama sana abla tavsiyesi tatlım...Beklemeden psikolojik destek al..Mutlaka.sakın bunu ihmal etme.Şimdi eşinle paylaşmayacaksın oda senin atlattığını düşünecek senin normale döndüğünü düşünüp herşey yolundaymış gibi hareket edecek.Bu senin sinirine dokunacak 3 gün sonra başka sorunlar başlayacak...ki böyle bişey olmasa bile içine ata ata içinde daha büyük bir yara olacak.Hem psikolojik destek sayesinde sende göreceksin vakit daha hızlı geçecek.....

tüm bunların neden kaynaklandıgını buldum kendimce...Tüm evde oturuyorum genelde tekim biliyosun konuşmuştuk sürekli tv internet bakınıyorum sosyalleşme adına yaptıgım hiçbirşey yok ... odunsu bir hayat diyim kısacası... bi köşem war evimi toparlarım 10 dkya gelir oturur eşim gelene kadarda ihtiyaçlarım dısında hiç kalkmam sorun burda işte birşeyler yapmak istiyorum değerlerimin olagan seyrinde devam etmesini bekliyorum odaklanamam yoksa düğünümüzde war temmuzda o işleri bi halledeyim artık kendime bakmak istiyorum herşeyi kendim için yapmak istiyorum eşim yanımdayken cok huzurluyum keyfim yerinde sorun ewde tek kalmamla kaynaklı sanırım...bu molu tek yaşayan ben degilim biliyorum zaman geçiyor önemli olan iyi değerlendirebilmek ve bu süreci sağlam kafayla bitirmek... hiç bilemiyorum ne olacagını Allahıma bol bol dua etmekten baska birşey gelmiyo elimden zaman herşeyin ilacı derler...Beterin beteri war yine bunada şükür...psıkolojık destek konusundada kararsız kaldım eşimle detaylı konuşmam gerekecek

dayanıyosun cnm rabbim sabrını verio halbuki ilk mutlu haberi aldığımız günü görmenizi isterdim eşime adetim 3 gün geçti dedim yüzüme baktı baktı baktı sonunda kolumdan tuttu beni hastaneye götürdü hiç bişi demeden sonuç pozitifti bu esnada saat akşam 10.. sonucu eline aldı halay çekmeye başladı laboratuardaki sonucu veren çocuğu elli kez öptü kucakladı ben sadece ağlıyodum onun o halleri şimdi gözümün önüne gelioda ben kendime hiç acımadım üzülmedim ama onun boynu bükük kalması beni yıktı

evet cnm tek sorun evde boş oturman. şu komşun meselesinide takma bence benimde komşum var 8 yıldır çocuğu yok geçen yıl ben bunları yaşarken o 6 aylık hamileydi ve benden hiç çekinmeden karnını sevip dururdu inan kalbimden hiç kötü bir söz bile söylemedim ona yüzüm değişmezdi bile o hallerine bende gülerdim onunla beraber benim böyle oldu rabbim onu güldürsün dedim hep. ama onunda yüüzü gülmedi 6,5 aylık erken doğum yaptı kaybetti bebeğini.. çok zor cnm seni çok ii anlıyorum ama biz insanlar yaşadıkça farklı farklı imtihan olacağız en önemlisi şükretmek... RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN

üzülme...daha yasın 24 herhalde önünde kocaman yıllar war elbet birgün yüzün gülecek buna emin ol.Allahımızdan umudunu kesme yeterki...Bende hamile oldugumu ögrendigimde izmirde annemlerdeydim eşim değişiklik olsun evde cok sıkıldım diye göndermişti adetim 6 gün gecikti test yaptım silik bi cizgiydi neyse doktora gittik ewet hamileydim ama kese yoktu geç döllenmedir dendi nasıl sevinçliydim anlatamam eşime sürpriz yapıcaktım evime geldigimde suratına bakıp söylıcktim videoya çekecektim ilerde bebegimize göstermek için ama annelik duygum daha agır bastı dayanamayıp aramıstım 3 haftalık bi bebegimiz war biliyormusun diye cok aama coook sevinmişti babamı oluyorum ben şimdi demişti hayaller gelecege dair planlar hepsi hazırdı birtek bebegimiz degilmiş meger...bizler görmeden bağlanmıstık peki ya dogurup kaybedenler,cinsiyeti ögrenip kaybedenler ???? bizler böyleylen onlar nasıllar ?? bunada şükür Rabbim acı cektirmeden aldı yavrularımızı...

ahhh canım ahhhh... Allahım kimsenin kucagını boş bırakmasın ne kadar zordur ....elimizden sadece şükredip sabır dileyip dua etmek geliyor biliyoruzki Rabbim açılan elleri boş çevirmez bizlerinde yüüzünü güldürecek inşallah... Artık bi karar aldım hep güzel şeyler paylasmak yazmak adına umarım uygulayabilirim... Bizlerinde gülmeye morale cok ihtiyacı war hep güzel şeyler düşünelim güzel olsun...birde canım sen d.kontrol hapı kullandınmı kullandıysan ne kadar süre? benim 2.paket bırakmak istiyorum ya bunaltıyo sanki beni

olur inşallah cnm neden olmasın bu yaz döneminde ben biraz yoğun oluyorum şehir dışından gelenler çok oluo bana ama müsait bi an olur inşallah..

evet buluşalım.mürüvet artık müait ol ya.yarın eşim yok gelsene akşam iş çıkışı laflarız :))))))))))))))

burcu seni boş bırakmaya gelmiyor.sende konyaya gel ya eşin tayin filan istemiyormu buaralara.onların hepsi psikolojik tatlım.ben de ne dillar döküm doktoruma bırakayım diye ama adam nuh dedi peygamber demedi.paşa paşa içtim 6 ay.

eşime tayin çıkmadı yaa yine istanbuldayız bu mol gebelik istanbulu teget geçti herhalde yaşayan kimseler yok keske konyada olsaydım walla peşinizi hiç bırakmazdım yaaa ben size beni yalnız bırakmayın gelin demedimmi :76: :76: :76: geçecek inş Allahın izniyle içmek zorunlumuki ya beni cok rahatsız ediyor öncedende içmiştimde içmicem birdaha demiştim dedigim lafıda yedim :89: :89: mide bulantıısı,huzursuzluk,baş agrısı,sol bacagımda agrı yapıyor cok rahatsız oluyorum ya hiç kullanmayanlar war mesela doktorumda hormonları düzenleyecegini söyledi bırakacagımı söylemedimde ama sadece korunma amaclı degilmi bu hap :44:

Son düzenleme:

burcu bende 4 ay kullandım benimde bacağıma ağrı yapmıştı bıraktım gitti doktora sormadım bile.. düzgün korunduktan sonra bişi olmadı çok şükür..

Burcu bende ekim ayına kadar falan kullandım.yasmin kullanmıştım. sonra bacağımda ağrı ve varis oluşmaya başladı. nette araştırdım varise etkisi varmış bıraktım eşim korundu

ayyy çok ama çok tşk ederim Allah hepinizden razı olsun.Ben bu topiği okurken bazen ayda 1 bile yorum yapan olmuş sizleri seviyorum Allahım tez zamanda hepinizin yüzünü güldürsün inşallahhh...cok destek oluyorsunuz saçmalıklarıma katlanıyorsuunuz

burcu bende 4 ay kullandım benimde bacağıma ağrı yapmıştı bıraktım gitti doktora sormadım bile.. düzgün korunduktan sonra bişi olmadı çok şükür..

Burcu bende ekim ayına kadar falan kullandım.yasmin kullanmıştım. sonra bacağımda ağrı ve varis oluşmaya başladı. nette araştırdım varise etkisi varmış bıraktım eşim korundu

ya ben evlenirken 6 ay kullandım bebiş istemedigimiz için göbek ve kilo yapınca bırakmıstım bidahada içmicem asla demiştim benimkinin adıda yasmin gündüzleri içiyorumki mide bulantısı cok yapmasın diye baş agrısı mide agrıısı sol bacagımdaki damarlara kadar agrıyor doktor yapar dedi zaten prespektüsündede yazıyor dayanabildigim kadar içeyimde sonra bırakırım yaa birde bişey daha sorucam jınekolojık muayeneye ne kadar sıklıklarda gittiniz?

tatlım ben sıfırlandıktan sonra bir kere gittim.doktorum herşey yolunda sıkıntı yok dedi.daha sonra kan tahlillerini akşamları acilden verdim.doktorla telefonla konuştuk.nisan ayında gel dedi.gittim herşey çok güsel sıkıntı yok artık bırak korunmayı dedi.Allahın izniyle sıfırlandıktan sonra onlarda çok fazla gelmeni istemiyorlar zaten

bişey daha söyleyeceğim.Eğer yan etkilerini görüyorsan bu hapların doktoruna söyle değiştiriyorlar.ama bildiğim en iyisi yasmin...birde özelikle kullanın demelerinin sebebi doğum kontrol haplarının hormon düzenleyici etkileri var.malum mol gebelikten bizim bütün dengelerimiz bozuk olduğu için.bu doğum kontrol haplarıyla bir taraftanda hormonların düzenlenmesini sağlıyorlar...Yine sen bilirsin ama toparlanıncaya kadar bir süre daha devam et..sonra eşin korunsun..hem eminim senin doktorunda 6 ay dolunca istersen bırak diyecek.inanıyorum sen 5 ay sonra bize burda hızlı hamile kalma yollarını soracaksın

evet en az etki edeni yasminmiş... Napalım iyi olalımda kullanırız doktorum bana zaten gelmene gerek yok tathlillerini yaptır eğer yüksek cıkarsa gelirsin dedi bende öyle yapıcam Allahın izniyle sorun çıkmazsa gitmeme gerek yok 6.ayın dolumundada gider bi genel kontrol yaptırırım bakalım ne diyecek pek sanmıyorum süre kısıtlaması konusunda bişeyler yapacagını ama bi deniyelim şansımızı Sag salim sorunsuz atlatalımda zamanın önemi yok ya yeterki saglıgımz iyiye gitsin ...bu arada 2 haftam kaldı zaman cabuk geçiyormusta haberim yok bu arada taktiklerede açığım bildiklerinizi paylasırsanız deneriz :) :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…