Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

sana topic adreslerini özelden attım...hiç kafana takma bence tekrardan yaşarmıyım diye 1000 de bir mi 2000 de birmi ihtimal tam bilmiyorum ama her kadında olabilcek ihtimal tekrardan olucak yani %1 gibi bişey bizlerde çekirdeksiz yumurta oldugu için bazı kadınlar yumurta takibine gidiyorlar orada çekirdeklimi degilmi onun takibi warmı bilemiyorum arastırmak lazım eğer öyle birşey warsa deneyebilirsin bende öyle yapmayı düşünüyorum dogum kontrol hapıını bıraktıktan sonra sen ne kadar süre korundun? hamile olsak bile kalp atıısını duyana kadar sık sık takip edilip doktor kontrolunde olacakmısız...ewet burda ilk senden duydum bende ahh keşke benimkide 6 ay dese diyede hayal kurdum ama pek sanmıyorum ben 6 ay beklicem kasım ayı gibi giderim bakalım ne diyecek belki fikri değişebilir pek sanmıyorum ama neyse...sen en azından çalıstıgın için oyalanacak şeyler bulmussundur öğretmen arkadaşların öğrencilerin vakit geçirebilcegin bi çevren wardır ben tüm gün ewdeyim hapishane gibi gelmeye başladı artık... eşim çık gez dolaş gel diyor ama kiminle? 2 komsum war birinin çocugu war digeride benimle aynı zamanlar hamile kalmıstı gelmiyorlar tekte biyere gitmeyi sevmiyorum anca eşimin evde oldugu vakitler çıkıp rahatlıyorum öylede biyerde tutmuşki evi benimki ne spor salonu war ne alısveriş yapabilcegim bakınabilcegim biyer artık isyan etmeye başladım olmuyor böyle ne vakit geçiyor ne stresim korkum sıkıntım ne yapacagımı hiç mi hiç bilemiyorum :44:

Son düzenleme:

canım benim onu aşılama yaptıran kadınlara yapıyorlar diye biliyorum ben.kafamıza göre yaptırabiliyomuyuz acaba.bu topikte hiç duymadık ya.neyse arıştırmak gerek onu.1 ay korundum..ilk zamanlar çalışmakta çok zordu acını bile yaşayamıyorsun.canım ya buaralarda olsan gelir giderdik birbirimize.eşin destek olacak mecbur.açevin gönüllü öğretmenliğini yapıyorum ben aynı zamanda gönüllü çalışırsan başvursana.eşim geldi buarada geç yazarsam kusuruma bakma canım.

yok aşılama yaptıracaklar için degil herkes yaptırabiliyor hatta doktor yumurtayı takip ediyor sana söyluyor bugün yarın vs hangi gün ilişkiye girmen gerektiğini söyluyor burda cok okudum öyle yaptıran sende deneyebilirsin belki faydası olur bellimi olur.Dogum kontrol hapını bıraktıktan sonra 2 yada 3 ay korunmak gerekir diye biliyorum cünkü rahim kendini toparlıyormus hatta ben ilk evlendigimde 6 ay kullandım bıraktım 3 ayda eşim korundu bi aksilik yaşamıyalım diye korunmayı bıraktıgımız ay yumurta çekirdeksiz oluşmuş sonucundada bu olay basımıza geldi demekki henüz hazır degilmiş :) ah keşke yakın olsaydık bizi ancak bizler anlayabilir ama degiliz işte :84: belkide Allahım beni böyle sınıyordur sabır etmekten baska çarem yok tgeve başvurmuştum ama ses seda yok gönüllüyü bile kabul etmiyorlar herhalde birde açevi deniyelim bakalım

doktor onu ultrasondan görüyor.yumurtanın oluşup oluşmadığına bakıyor.bilmem doktor bana hemen başla dedi eşin korunsun demedi 1 ayı ben kafama göre korundum.

doktor onu ultrasondan görüyor.yumurtanın oluşup oluşmadığına bakıyor.bilmem doktor bana hemen başla dedi eşin korunsun demedi 1 ayı ben kafama göre korundum.

evet söyledigin gibi ama öylede ne kadar rahat olunabilirki... Doktor tamam yumurtan hazır dediginde kendine stres yapıcaksın o dahada cok tetiklicek odaklanma olmayabilir en güzeli akısına bırakmak

bencede akışına bırakmak en iyisi :)

bu arada benim değerim negatife düşmemiştiya ben burda bi doktor war ona sordum oda endişelenme falan dedi bende korkuyorm dedim iyileşiyorsun sevinmiyorsun böyle şeyleri düşünmeyi bırak artık dedi bende dedimki negatife düşmeden doktorum aylıga geçti korkuyorum yine dedim kötüye gider diye sizce ne yapayım dedim oda endiseniz nedeniyle haftalık yaptırın dedi
bi sitede 2 prof doktora sordum biri tedavinizin gidisatı dogru takiplerinize devam edin dedi digeride <10 değer alana kadar haftalık devam edin dedi napıyım şimdi ben ya komplet oldugu için korkuyorum ya diğer organlara sıçrama ihtimali warmısya en cok bu beni korkutuyo :18: :18: Allahım sen sonumu hayır eyle ...
haydi kızlar fikir verin bana ???

Son düzenleme:

Burcu ben anladım sen bu işi paranoya bağlamışsın...Git acilen testini yaptır.Düşmüş olduğunu gör.bence doktorlar da senin sorularından ne kadar panik olduğunu anladığı için test yaptır dediler. Bak sana hepimiz neler anlattık...ama sen hep kötü örnekleri değerlendiriyorsun kafana takıyorsun....Niye böyle kendine zarar veriyorsun.Kendinle niye bu kadar uğraşıyorsun...Canım baktın bunları düşünmekten kurtulamıyorsun acilen psikolojik destek al..Bak benimkinin üstünden 1 yıl geçecek ve ben hala atamadığımı geçen hafta fark ettim...Eşimle oturduk baktık çözüm bulamıyoruz....Bir psikologa gitmeme karar verdik..Hamile kalsam bile yaşadıklarımı yeniden yaşayacağım korkusu geriyor beni...Lütfen sende artık topla kendini......zarar veriyorsun kendine

eveettt mürüvete tamamen katılıyorum çok sıkıntı yaptın cnm.. yaaa doktor kalp atışlarını duysa çok sağlıklı dese bile 9 ay bize o korkuyla geçecek kızlar bunu unutmayın.. benim adetim geçeli 5 gün oldu aslında içimde bi şeyler olduğunu hissediyorum ama korkudan gidemiyorum daha test bile yapamadım offfff allahım ne olur yardım ett

sabah sabah iyi geldi bu ablacım dünde biz eşimle konuştuk cuma günü tekrar gidip kan vericem düştüğünü görüncede (inş düşmüştür) rahat bi nefes aalıcagımı umuyorum.maalesefki huyum bu illa güzel bi sonuç alana kadar böyle içim içimi yiyecek bu hep böyleydi halada böyle Allahım demekki beni sabrımla sınıyor...psıkolojık destegi bnde düşündüm henüz yeni oldugu için etkisi üzerimde ilerleyen zamanlardada devam ederse gitmeyi düşünüyorum erken yasta yasamam,ilk gebeliğimde olması,etrafımda paylaşacak kimselerinin olmaması,ailemden uzak olmam vs bunların hepsi bunları hissetmemde etken...etrafımızda daha kötüleri yaşamıs olan arkadaşlar war onlar gibi güçlü olmalıyız ne kadar zor olsada

ay canım aynen söyledigin gibi olacak annelik işte bu yuzden kutsaldır ya!Cennet annelerimizin ayaklarının altındadır derlerya bu çektiğimiz acılardan dayanma gücümüzden herhalde biz birini yaşadık birden fazla yasayanlarda var bunada şükür!bak ne güzel bu süreci sağ salim sende atlattın darısı basıma inş(amin) herşey Allahın takdırı eğer kalp atısını duyarsan hiç korkma mol gbelik olmıcak bu garantı,okadar problemler waRKİ gebelikle ilgili insan korkmuyor degil haklısın hepimizin hakkında hayırlısı...Bol bol dua edelim Rabbim açılan elleri boş çevirmez artık sende bi test yap bakalım güzel haberle gel

Son düzenleme:

canım geçen bende senin gibi bekledim.hatta ne yalan söyleyeyim inandım bile...Ama negatif çıkınca kan tahlilide ne gatif çıkınca büyük bir hayal kırıklığına uğradım..Bu yüzden hemen yap..Hamile isen daha dikkatli davran değilsen yeni çalışmalara başla...Hamile isen ilişkiyi falan kesmeniz gerekebilir...korku ile ihmalkarlık yapabiliyoruz ama bu sadece bebişe zarar verir hemen test yap...senden güzel haberler bekliyoruz şekerim

Kızlar biras moralinizi bozacağım ama bunları bilmekte fayda var.benim bebişim 18 haftalıktı.kalp atışları herşey vardı..ama moller plesanta da meydana geldiği için farkedilmemiş.Ve bebeğe zarar vermediği için bebek büyümeye devam etmişti..Bu yüzden hamile kalınca doktorlarımızdan özelikle takip yapılmasını isteyelim...Çünkü benimkinde herkes çok şaşırmıştı.bebek oluşmaz normalde demişlerdi.Doktorlar ultrasonda görse bile mutlaka hcg testi yaptırın.....

ewet ablacım seninki bir ilk vede son olur inşallah...şimdi topiği bastan okuyordum kalp atısı alıpta mol gebeliğe dönüşenlerde warmıs cok sasırdım Kalp atısını alanların çogunun parsiyel mol yani kanser riskleri olmuyor en azından buda iyi bekleeme süreleri 6 ay oluyor Allahım kimselere yaşatmasın ama olacagı warsada oluyor.Hiç bu olayı yasamamısken yakalanma olasılıgımız %0.1 ken ikincilerde %1 ihtimaLe yükseliyormuş literatürde 9 defa yaşayan varmış birde onu düşünün yerinde kimse olmak istemezdi Allahım hepimize hayırlı saglıklı evlatlar nasip etsin korku hep war olacakta ama allahım nasip eder bebişlerimiz olursa eger güzel haberlerini aldıkça moral bulacagımızı düşünüyorum haydi hayırlısı bakalım daha bizi neler bekliyor bekleyip görecez

tatlım benim bekleme sürem 1 yıldı.Ama birçok doktor değerlerin durumuna göre 6 aya çekiyor bu bekleme süresini.Hem benimkini 6 aya çektide ne oldu.Öyle veya böyle korkudan bekledim biras daha.Hala hamile değilim ve 13 gün sonra o lanet günler gelecek.tam 1 yıl olacak.Ve inan Burcu o bebişin kalp atışlarını duyarak onun ölümüne karar vermek,onu içinde hissederken kıpırtısını onu yok etmeye karar vermek çok zor.Ve bunları ben yaşarken ne öncesinde ne sonrasında kanseri bir kere bile düşünmedim.ben hep kaybettiğim bebeğime yandım.İçim öyle yandı ki çoğu geceler bu acıya dayanamayıp allahım keşke kanser olsaydım da kendi derdimden onu unutsaydım dediğim çok oldu....Bu yüzden artık araştırma lütfen...Bizler hepimiz anne olacağız(allah ın izniyle) ama biraz daha güçlü anneler....Zor olacak ama hepimizin bebişleri olacak...baksana bu topicte mol gebelik yaşayıpta hamile kalmayan pek kimse yok....

inşallah cnmmm inşallah offf yaa valla kendimi bi uçurumdan aşağı atasım geldii yarabbim yardım et

aynen dediğin gibi ablacım...gelecek olan bebişlerimizinde öyle bi kıymeti bilicez ki offfff seninki parsiyel oldugu için kanser riski yoktu ama çektiklerinin yanında kanser de neki???? Allahım hepimizi farklı şeylerle sınıyor demekki kimimizi ilk gebeliğinde kimi 2 kimi 3,kimimizi ilk yılında kimimizi 4 kimimizi 6...tek ortak yönümüz var bebek hasreti... sende haline şükret beterin beteri war biliyorsun neyden bahsettigimi o yuzden hayırlısı diyelim öylede olsun

herkes mışıl mışıl uyurken ben ayaktayım uyumadan bi bakınayım dedim ya aklıma bişey takıldı özellikle mol gebelik geçiren bizlerde sadece kese war bebek yoktu hani derlerya bebekleriniz size cennetin kapısında şefaatçilik edecek diye bizdede böyle bi durum olacakmı ?

ama ruhları vardı bence....önemli olan ruh değil mi zaten

Konya daki arkadaşlar diyorum ki bi ara dışarda görüşelim yüzyüze. Biz Ayşe ile görüşüyoruz(daha doğrusu görüşmeye çalışıyoruz:))))))))))) Ama ben diyorumki bir hafta sonu mesela cumartesi günü buluşalım tabi herkese uyarsa....En azından kafamızdaki şeyleri yüzyüze paylaşırızz.beyin fırtınası yapalım...Hamile kalma yöntemlerini konuşalım..ne dersiniz.........

olur inşallah cnm neden olmasın bu yaz döneminde ben biraz yoğun oluyorum şehir dışından gelenler çok oluo bana ama müsait bi an olur inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…