Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

Ebramcım kürtaj olalı 1 ay oldu ama değerim sıfırlanmadı değerim 181 oldu bu hafta..Buna da şükürki düşüyor herhafta..yaklaşık yarısı kadar herhafta düşüyor..Bende hiç ayrıntılı kan testi yapılmadı hormonlarıma bakılmadı doktorum istemedi ama sorsammı acaba? aslında çokta kafamı karıştırmak istemiyorum.Billiyosun doktorlar bazen insanı deneme tahtasına çevirebiliyo..Bu arada moral olarak normale dönemeye başladım bu olayı unutmaya üstünü örtmeye başladım fakat 1 senelik bekleme süresi de başlasın artık istiyorum kııızzz inşallah sevimlimi sevimli sağlıklımı sağlıklı bebişlerimiz olur dimi kaydirigubbakcemile3 oyy oyy daha benim beklemem lazım ama napalım geç olsun güç olmasın demişler..bunu çok istedim de ne oldu 1 sene kafadan gitti :1closedeyes: neyse herşeyin hayırlısı bizim kalbimizi Rabbim biliyoya çok bekletmeden o duyguyu bize tattırır inşallaahhh.. Bu arada şunu da belirteyim etrafımdaki herkez hamile,doğuruyo vs.. kendimi ozaman Allah'ın gücüne gitmesin ama özürlü gibi hissediyorum :1no2: neyse öptümm sağlıcakla kal Şeniz hee buarada bebiş haberlerini bekliyorum..

selam nurhayat,moralinin düzelmesine sevindim,hep böyle üzüntülü yaşanmaz tabi ki ama bir bebeğimiz olana kadar bu içimizde cızlayıp duracak düşündükçe.benimde etrafımda çok hamile var ve bende onlara sinir oluyorum,açıkcası kıskanıyorum.ama biliyorum ki bizede bir gün nasip olacak ve bu zamanı da rabbim biliyo.
ben ilk gebelik düşünmeye başladığımda muayeneye gittim ve doktor zaten gebelik istediğim için tsh ve prolaktin hormonlarına baktırdı ben bişey demeden.benim ailemde çok guatrı olan var zaten bende de olacağını biliyodum.ondan sonrada başladım herşeyimi araştırmaya.hep özelde yaptırıyodum bütün tahlillerimi ama biraz pahalı omaya başladı.bu yüzden bugün sağlık ocağına gidip özeldeki doktorumun istediği tahlilleri yaptırdım,sonuçları yine ona götürücem.
1 senen başlamış işte kaldı 11 ay!!!
umarım bi gün burda bebişlerimizi anlatırız birbirimize.
hee bu arada senden ricam eğer çevrende bizim gibi mol gebelik yaşamış ve şu an bebeği olanları duyarsan lüften benimle paylaşırmısın buna çok ihtiyacım var!!!!

Geçmiş olsun canım ben hormon testi falan hiçbişey yaptırmadım doktor istemedi bende yaptırmadım.Buarada 1 senem başlamadı daha geçen hafta değerim 182 idi dün tekrar yaptırdım sonucunu doktorum arayıp söylicekti aramadı bugün.Çevremde düşük yaşamış çok kişi var ama mol gebelik olduğundan kimse bahsetmiyo..Ya paylaşmıyolar yada farkında değiller..biz o bakımdan şanslıyız yani enazından doğru teşhis ve müdahale yapıldı bu doktordan önce başka doktor bozulmuş gebelik demişti..bu doktoruma gelmeseydim belkide hiç bilmiyecektim ve geç kalınmış olabilirdi.Ama duyarsam mutlaka paylaşırım canım.. Sen tekrar hamile kalabilirmiyim diye tasalanıyosun sanırım? bence hiç takma kafana.. Allah'ın izni ile bizimde bebişlerimiz olacak canım :teselli:

çok güzel gidiyor değerlerin,çok sevindim.ben bu aralar çok sıkıldım artık herşeyden,sağlığımla uğraşmaktan,para mevzularından,işi düşünmekten......sürekli planlar yapıp yapıp bozmaktan.hep bişeyleri ertelemekten.gün geliyo tamam ben herşeyi yoluna koyucam ve ondan sonra kısmetse deniycem diyorum hazır olduğumda diyorum.pat diye biri çıkıyo karşıma öyle yaparsın çocuk böylede yaparsın hadi deneyin yine diyo beni gaza getiriyo hooopp allak bullak oluyo kafam.çok sıkıldım artık bu belirsizliklerden.allah ne zaman isterse elbet o zaman olacak ama bu kuruntularla ben kendimi yedim bitirdim artık.
nurhayatcım ben yapamıyorum ama sen bari rahat ol bu dönemde hiç plan yapma mümkünse
fazla uzattım galiba ama içimi döktüm işte iyi oldu.

iyi olmuş ebramcım.. sen milleti takma kafana.. sanki çocuk olunca onlar bakacak Allah'ım yarabbim yaa!! sinir oluyorum şöyle kendini bilmez insanlara!! sana ne!! kim ne zaman isterse ozaman yapar çocuk sana ne yani.. millet kendi hayatını yoluna koymuş herşeyi dört dörtlük sanki de senin hayatını yoluna sokmaya çalışıyolar.. Boşver tatlım sıkma canını.. sen kendini nezaman hazır hissedersen ozaman düşün bebiş..takma kimseyi.. ama eğerki benim fikrimi sorarsan çok bekleme.. çünkü düşük sonrası hamile kalmak daha kolay oluyomuş oyüzden diyorum çok açma arayı.. Allah yardım ederde borçlarımızı da öderiz hayırlısıyla kısa zamanda inşallah..

mesajımda millete söylendim söylendim en sonunda bende onlar gibi dedim dimi ama napim fikrimi söyleme gereği hissettim.

Bu arada yarın tekrar test vericem.. cuma günü adet oldum operasyon sonrası ilk adet :)

nekadar ilginç??? demekki KK da ben ve ebram'dan başka kimse mol gebelik yaşamamış.. olsaydı üzüntümüzü sevincimizi paylaşırdık ne güzel :teselli: bu arada bu hafta değerim 17 olmuş :dance:

Merhaba hatice
Sana da geçmiş olsun,sağol canım.. Değerlerin nekadar sürede sıfırlandı senin? Bide korundunmu? bebişin varmı?

maalesef bir arkadaş daha katıldı aramıza.maalesef diyorum çünkü kimsenin böyle ve buna benzer şeyler yaşamasını istemiyorum.hatice arkadaşımız henüz cevap vermemiş ama umarım güzel haberlerle motivasyon sağlar bize.

Kaçak hatice yazdın kaçtın kızdım sana yazdın kaçtın hoşgeldin ebramcım alkisalkisalkis nasılsın bakim?

Hatice ben seni biyerden hatırlıyom
Sanki buraya daha önce yazmıştın yada özelden yazdın dimi?
Yanlışmı hatırlıyorum? burdaki mesajlara baktım ama göremedim. Sanırım korunmadım demiştin ve bebişin yoktu yanlışmı hatırlıyorum haticem?

hmmm gittiii senağlama sen nasılsın tatlım?

Öncelikle geçmiş olsun Canım ablam yaşamıştı mol gebelik bence şükretmelisinki erken teşhis edilmiş geç kalınsaydı çok daha kötü şeyler olurdu .

Ablamda 1 yıl erteledi ama şimdi dünya tatlısı bir kızı var sakın moralini bozma canım inşallah hayırlısıyla kavuşursun sende meleğine :1hug:

Ablan için çok sevindim canım. sırnaşık şey Allah bağışlasın darısı olmayanların başına :) Şükrediyorum hep canım.. Hemde her gece..

geldim kıslar kızmayın ben yaklaşık 4 sene önce yaşadım benim değerlerim 1-1,5 ayda sıfırlandı şuan bebiş yok ama bu ay bıraktık korunmayı inşallah yakında olur mesajlarına baktımda çok güzel bi şekilde düşüyo değerlerin bi daha kan verişinde sıfırlanır merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…