miyomlu gebeliklerde güncel durumunuz

Canım yine rahatsız ediyorum ama bir şey soracağım progestan vermişti doktor bana 12. Aya kadar kullandım 15 gunde 2 cm buyutmustu miyomumu . Sana vermismiydi doktor progestan fitilden ? Çok kararsız kaldim ya progestani biraktım miyom 3 aydir aynı duruyor büyümedi
Merhaba canım yok ben kullanmadım hiç progestan.

Merhaba ben de 13+3 günlük hamileyim .ilk kontrolümde öğrendim myomlarimin olduğunu daha öncesinde hicbi belirtim yoktu .rahmin dışında biri 7cm di 9cm oldu diğerine 3.5 cm di 6cm oldu.doktorum erken doğum düşük riski vs olabilir dedi.sezeryanla alınabilir ama kanama çok olabilir dedi buyuk olduğu için .başka bı Dr'a daha görüneceğim.dua dan başka yapabileceğim hiçbir şey yok umarım sagliklica yavrularımızı kucağımıza alırız ...

merhaba ben de aynı durumdayım benim de 1 cm mesafe var bebeğin oluşacağı yere, fakat benimki 5.5 cm bana mutlaka alınması gerektiğini söylediler. Ve artık aldırmaya ikna oldum. Yaklaşık 7 doktorla görüştüm, Bana söyledikleri aldırırsan çok daha rahat hamile kalırsın oldu
Sizinki neredeymis peki

Benim rahmin ortasinda bir miyomum var 5 cm, ya ameliyat ya gebelik...Fikirlerinize ihtiyacım var

Benim rahmin ortasinda bir miyomum var 5 cm, ya ameliyat ya gebelik...Fikirlerinize ihtiyacım var
Gebelik oluşmayan birisi olarak aldırmak daha mantıklı geldi ve aldırdım. 7 cm di. Miyom küçük değil ise kendiliğinden yok olmayacak. Gebelikte kadınlık hormonuyla büyümesi de olası bi durum. Ama ne miyomlarla da hamile kalanlar var çok arafta bi konu😵‍💫 tek doktora bağlı kalmayın doktorların yorumları karar vermenizi kolaylaştırır

Rahmin ortasinda olması beni korkuttu yoksa kenarda olsa sıkıntı olmaz sanırım o kadar .Gerçi 15 cm miyomla doğum yapanlarda var .

Rahmin ortasinda olması beni korkuttu yoksa kenarda olsa sıkıntı olmaz sanırım o kadar .Gerçi 15 cm miyomla doğum yapanlarda var .
Benim rahimin tepesinde dışındaydı. İçinde olup gebelik oluşmadığı durumlarda daha çok müdahale etme taraftarılar

Evet rahmin dışında olunca sıkıntı olmuyormuş, benim rahmin ortasinda maalesef , gebelik denemeli miyim olumlu olma şansı var mı hiç bilmiyorum doktorlar da nötr konuşuyor sizin düşünceleriniz nedir

Evet rahmin dışında olunca sıkıntı olmuyormuş, benim rahmin ortasinda maalesef , gebelik denemeli miyim olumlu olma şansı var mı hiç bilmiyorum doktorlar da nötr konuşuyor sizin düşünceleriniz nedir
Gebelik oluşacaksa göze alıp deneyin derim. Ben gebeliğim oluşmadığı İçin aldırma taraftarı oldum. Söylediklerine göre ne miyomlarla doğum yapan kişiler var, varlığından bile habersizler. Ama çocuk arayışınız var ve olmuyosa naçizane fikrim aldırmanızdan yana. Eğer hamile kalırda olumsuz bi durum olursa o zaman düşünüp karar verirsiniz çünkü miyomsuz kadın yok denecek kadar az dedi doktorum. Sonuçta cerrahi işlem oluyo nadir ama riskleri oluyor. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🤲🏻

Gebelik oluşacaksa göze alıp deneyin derim. Ben gebeliğim oluşmadığı İçin aldırma taraftarı oldum. Söylediklerine göre ne miyomlarla doğum yapan kişiler var, varlığından bile habersizler. Ama çocuk arayışınız var ve olmuyosa naçizane fikrim aldırmanızdan yana. Eğer hamile kalırda olumsuz bi durum olursa o zaman düşünüp karar verirsiniz çünkü miyomsuz kadın yok denecek kadar az dedi doktorum. Sonuçta cerrahi işlem oluyo nadir ama riskleri oluyor. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🤲🏻
Oyle mi diyorsunuz?bende gebelik denemek istiyorum aslında, sonuçta rahimde bi islem oluyor .Hangi doktora gitsem nötr davranıyor ya da tabiki alalım diyor .Çok moralim bozuk henüz gebelik denemedim .kontrol sırasında çıktı. Bebeğin yerleşecegi yerde olduğu için sıkıntı.bebek zaten su damlası kadar tutunuyor.rahmi genisletip belki galip gelir.Sonucta rahim esnek bir yapı değil mi?

Oyle mi diyorsunuz?bende gebelik denemek istiyorum aslında, sonuçta rahimde bi islem oluyor .Hangi doktora gitsem nötr davranıyor ya da tabiki alalım diyor .Çok moralim bozuk henüz gebelik denemedim .kontrol sırasında çıktı. Bebeğin yerleşecegi yerde olduğu için sıkıntı.bebek zaten su damlası kadar tutunuyor.rahmi genisletip belki galip gelir.Sonucta rahim esnek bir yapı değil mi?
Evet dediğiniz gibi bende de aynı yorumlar vardı kaç dr gezdim. Nötr kalanların düşüncesi şu “%50 ya düşük olur, ya hiçbir şey olmaz” Dursun diyip riski göze alıyolar. Tüp bebek olacağı için beni riske atmadılar kafamızda soru işareti kalmasın dediler Diğer türlü sizinki zaten rahimin iç ortasında ise kapalı ameliyatla 1 gün sonra normal hayatınıza dönersiniz. Gerçekten hiç korkmayın zor bir ameliyat değil 💐

Ama ben şundan korkuyorum kapali ameliyatta da riskler var sanırım, tüplerde tıkanıklık rahimde yapisiklik gibi o yüzden tedirginim. Yoksa dayanırım birsekilde sonrasinda beni sıkıntıya sokarsa diye korkuyorum yani rahmimle ilgili kötü bisey olursa diye

Ama ben şundan korkuyorum kapali ameliyatta da riskler var sanırım, tüplerde tıkanıklık rahimde yapisiklik gibi o yüzden tedirginim. Yoksa dayanırım birsekilde sonrasinda beni sıkıntıya sokarsa diye korkuyorum yani rahmimle ilgili kötü bisey olursa diye
Kötüyü düşünmeyin yani bi sıradan enfeksiyon bile sebep olabilir o yakışıklıklara. En fazla iyileşme sürecinden sonra gebelik oluşmazsa kontrol amaçlı bi rahim filmi yada histeroskopi ile yapışıklık durumu var mı diye bakıp müdahale edebiliyorlar. Kalbinizi ferah tutun 😊

Oyle mi diyorsunuz , teşekkür ederim böyle tecrübelerden faydalanmak çok iyi geliyor en azından bi fikir oluşuyor ona göre de adımı mı atarim.Cok çok teşekkür ederim sagolun

X