Miyom

nimetbal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2024
2
0
21
Sitemizde merhaba 21 yaşındayım 8 cm miyom ameliyatı olacağım acik 24 saat içinde taburcu ederim dedi Dr Rum ben Antalyadan Alanya'ya geleceğim 2 saat yolculuk yapmaliyim bilgisi olan yardımcı olabilirim kacgun kalmalıyım hastanede kaçıncı gün 2 saat yol gitmeliyim

Otobüs ile iki üç saat cekilmez. Araba ile bir nebze. İlk ameliyat zor olmuyor. Ertesi gün yol için haliniz olur diye düşünüyorum. Ama belli olmaz avı eşiğine göre değişir. Kolay bir ameliyat değil geçmiş olsun şimdiden

Arkadaşlar hepinize merhaba. Bu sayfayı 2 yıl önce takip etmeye başladım. Başlama nedenim hepimizin korkulu rüyası miyomlar! Öncelikle 4 yıldır evliyim. 2 yıldır çocuk düşünüyorum ve 2 yıl önce yaşadığım şehirde çok duyduğum bir doktorun kliniğine gittim. Doktor bana 2,5cm miyomumun olduğunu rahim duvarına baskı yaptığı için açık ameliyatla alınması gerektiğini alınmazsa gebelik oluşsa bile düşük ihtimalinin olduğunu söyledi. Ben çok korktum ve 2 yıl boyunca çatlatma iğneleri aşılama vs derken zaman kaybettim. Ve 1 hafta önce kesin bir kararla miyom ameliyatı oldum. Öncelikle sizi gerçekten anlıyorum. Korkularınızı endişelerinizi çok iyi anlıyorum ben bu kararı 2 yılda verebildim. Ameliyatın öncesinden korkan biri olarak kesinlikle korkmayın! Ben canı çok az ve çok duygusal biri olarak bunu şu an size yazabiliyorum. Ameliyat sonrasına gelince ağrınız evet oluyor ama bu ağrı kesici yapılana kadar sürüyor. Ve şunu düşünüyorsunuz kurtuldum. Bunun vermiş olduğu psikoloji zaten size iyi hissettiriyor. Kendinize geldikten sonra yürüyüş istiyorlar başta korkabilirsiniz ama üstüne gidin göreceksiniz oturmak istemeyeceksiniz. Ve bol sıvı tüketin su için su hem narkozu atmanıza hem de tuvaleye kolay çıkmanıza yardımcı olcak. Yani arkadaşlar konuyu bitirecek olursam kesinlikle aksatmayın..

Mrb bende 26 eylülde uzun düşünme karar süreci sonrası açık miyom ameliyati olacağim hala dohru karar mı diye düşünüyorum benimde rahim dışında inşlh kolay olur çabuk iyileşirim.hemen wc gidebiliyor musunuz sonta mı takıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…