Miyom Embolizasyonu (Uterin Alter Embolizasyonu)

deryasaranel

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2013
6
0
Rahmimde 6 cm çapında miyomum var. Miyom Embolizasyonu yaptırmaya karar verdim. Daha önce miyom embolizasyonu yaptıranların görüş ve önerileri çok önemli benim için. Ayrıca sonuç alıp alamadıkları yada ne gibi yan etkileri olduğunu da yazarlarsa seviinirim. Modern ve ameliyatsız bir işlem riski de az gibi görünüyor.
Girişimsel radyologların yaptığı bir operasyon olduğu iiçin kadın doğumcuların bu konuda pek bilgisi yok. Arastırmalarıma göre ülkemizde girişimsel radyolog sayısı az oldugu için pek yaygınlaşmamış bir yöntem. Ameliyattan korkanlar için alternatif.
Embolizasyon yaptıranlar lütfen tecrübelerini paylaşsın ....

Son düzenleme:
Rahmimde 6 cm çapında miyomum var. Miyom Embolizasyonu yaptırmaya karar verdim. Daha önce miyom embolizasyonu yaptıranların görüş ve önerileri çok önemli benim için. Ayrıca sonuç alıp alamadıkları yada ne gibi yan etkileri olduğunu da yazarlarsa seviinirim. Modern ve ameliyatsız bir işlem riski de az gibi görünüyor.
Girişimsel radyologların yaptığı bir operasyon olduğu iiçin kadın doğumcuların bu konuda pek bilgisi yok. Arastırmalarıma göre ülkemizde girişimsel radyolog sayısı az oldugu için pek yaygınlaşmamış bir yöntem. Ameliyattan korkanlar için alternatif.
Embolizasyon yaptıranlar lütfen tecrübelerini paylaşsın ....

Bir hafta önce miyom embolizasyonu oldum. Çok basit bir operasyon, bir miyom için sakın kadın doğumculara gidip kendinizi kestirip biçtirmeyin boşuna. Ayrıca bu dertlede yaşamayın ..

Bir hafta önce miyom embolizasyonu oldum. Çok basit bir operasyon, bir miyom için sakın kadın doğumculara gidip kendinizi kestirip biçtirmeyin boşuna. Ayrıca bu dertlede yaşamayın ..

merhaba bende de submikoz miyom var . nerde oldunuz bu müdahaleyi söylermisiniz ben de düşünüyorum, birde dr adı verirmisiniz, şimdi nasılsınız, şikayetiniz oldu mu?

merhaba bende de submikoz miyom var . nerde oldunuz bu müdahaleyi söylermisiniz ben de düşünüyorum, birde dr adı verirmisiniz, şimdi nasılsınız, şikayetiniz oldu mu?

Gazi Üniversitesi Hastanesinde Prof Dr Erhan Turgut Ilgıt miyom embolizasyonumu gerçekleşti. Oldukça titiz çalışan bir doktor ayrıca çok kibar ve insaniyetli, Allah ondan razı olsun böyle doktorları başımızdan eksik etmesin şu an çok iyiyim. Aylık olarak kontrole gideceğim miyomdaki küçülmeyi gözlemleyecekler. Miyom 6 aya kadar yavas yavas küçülecek. Ama miyomun verdiği sıkıntıların azaldığını hatta yok oldugunu operasyon sonrası ilk adetimde gördüm. Size de geçmiş olsun, Sizin miyomunuz ne sıkıntı yaratıyor ??

merhaba derya hanım benimde myomum var.Siz myom embolizasyonu olduğunuzu yazmışsınız.Herkese yapılabiliyormu?Bunun için myomun türü ya da tek miyom yada birden fazla myom olması önemli mi?Dr beyin muayenehanesi mi var? Nasıl ulaştınız?Şimdi durumunuz nasıl herhangi bir şikayetiniz varmı?Ameliyat için extra ücret ödedinizmi? Cevabınız için şimdiden tşk.

Son düzenleme:
Gazi Üniversitesi Hastanesinde Prof Dr Erhan Turgut Ilgıt miyom embolizasyonumu gerçekleşti. Oldukça titiz çalışan bir doktor ayrıca çok kibar ve insaniyetli, Allah ondan razı olsun böyle doktorları başımızdan eksik etmesin şu an çok iyiyim. Aylık olarak kontrole gideceğim miyomdaki küçülmeyi gözlemleyecekler. Miyom 6 aya kadar yavas yavas küçülecek. Ama miyomun verdiği sıkıntıların azaldığını hatta yok oldugunu operasyon sonrası ilk adetimde gördüm. Size de geçmiş olsun, Sizin miyomunuz ne sıkıntı yaratıyor ??

merhaba derya hanım benimde myomum var.Siz myom embolizasyonu olduğunuzu yazmışsınız.Herkese yapılabiliyormu?Bunun için myomun türü ya da tek miyom yada birden fazla myom olması önemli mi? Dr beyin muayenehanesi mi var? Nasıl ulaştınız?Şimdi durumunuz nasıl herhangi bir şikayetiniz varmı?Ameliyat için extra ücret ödedinizmi? Cevabınız için şimdiden tşk

miyomun türü önemli saplı miyomlara yapılmıyor. şuan 3 ay geçti ben embolizasyon olalı miyomum yarı yarıya küçülmüş. altı aya tamamen küçülecekmiş inşaallah zaten kanamalarım azaldı.ağrı falanda kalmadı. gazi üniversitesi girişimsel radyoloji bölümünü arayarak prof dr erhan ılgıta ulaşabilirsiniz. ayrıca muayenehanesi yok.hastanede randevu veriyor sereteri zaten erhan hoca önce öngörüşmeye alarak her türlü sorunuzu cevaplıyor işlem hakkında bilgi veriyor.

görümcem dün öğrendi 7 cm lik miyomu varmış, bugün de farklı bir doktora gitti, o da aynısını söylmeiş, rahminin alınmasınadan başka çare yok demişler. şok olduk , pazartesi günü rahmi alınacak

derya hanım meraba miyom embolizasyonu yaptırdiğınızı okudum operasyon sonrası negibi değişiklikler oldu bende yaptırmayı düşünüyorum bende de 2 tane miyom var operasyon sonrası miyomlar tamamen gidiyomu şu anki durumunuz nedir cevaplarsınız sevirim teşekkürler

Merhaba benim de 11cm miyomum var ve ameliyat olucam ama bu yazıyı okuyunca ameliyatin riskini almak istemedim çünkü yeni evliyim ve bebek istiyoruz. ne olur yardim edin ne yapmaliyim :KK43:((

derya hanım benimde 15 cmlik miyomum var 2 yıllık evliyim çocuğum yok türü vs henüz söylenmedi ilaçlı emara girecegim ankaradayım belirttiginiz işlem sonrası miyomunuz küçüldümü acaba tekrarlama durumu oldugu için ameliyat olmaktan korkuyorum psikolojim bozuldu yada yan etkisi vs oldumu embolizasyonun bilginizi rica ederim lütfen

X