Miyom ameliyatı

Biz miyomlari zaten gebe kaldıktan sonra öğrendik öncesinde farkında değildik.ama bana bir zorlugu olmadı.ne bir ağrı ne bir kanama hiç bişey.ama doktorum ağrı yapabilir demişti kişiye göre de değişebiliyor etkisi.iyi dilekleriniz için teşekkürler.siz de bır an önce çözersiniz inşallah sorununuz

Merhabalar iylesme süreci nasıl oldu acaba çok zorlandiniz mi benim de miyom var şu an gebeyim sezeryanla bebekle beraber alınacak miyomlar.iylesmesi uzun mu sürüyor acaba .bir de genel anestezi mi olmustu sizin
Benim hamileligim zor gecti malesef dogumda alamadilar miyomu dogumdan 1 sene sonra oldum ben suan kizim 1 yasinda 18 gun oldu 1 haftada ben ayaklandim agriniz oluyor ama zaten ilac kullancaksiniz onlar hafifletiyor

Merhabalar iylesme süreci nasıl oldu acaba çok zorlandiniz mi benim de miyom var şu an gebeyim sezeryanla bebekle beraber alınacak miyomlar.iylesmesi uzun mu sürüyor acaba .bir de genel anestezi mi olmustu sizin
Benim hamileligim zor gecti malesef dogumda alamadilar miyomu dogumdan 1 sene sonra oldum ben suan kizim 1 yasinda 18 gun oldu 1 haftada ben ayaklandim agriniz oluyor ama zaten ilac
Merhaba. Sakıncası yoksa miyomla gebelik süreciniz nasıl geçiyor diye sorabilir miyim? Bende de bir miyom var ve ameliyat olmadan gebe kalmaya karar verdim. Bir yandan da çok mu zor olur diye korkuyorum. Deneyiminizi paylaşırsanız çok sevinirim. Umarım bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alır ve miyomlarınızdan da sorunsuzca kurtulursunuz 🙏🏻
Bende miyomla hamilelik gecrdim eğer doktorunuz tqvsiye ediyorsa once amaliyatinizi olun derim cunku gercekten zor bi surec cok agrili oluyor cok sukur benim kanamali olmadi ama 7 cm miyom hamilelikte 17 cm oldu ve buda cok zorladi son qylar hep hastanede yattim once bi kadindogum uzmqniyla gorusun miyomunuz hamileliginizi etkilemeyecek bir yerdese sorun yok ama rahim ici ve cwbresindeyse amaliyat olun derim

Benim hamileligim zor gecti malesef dogumda alamadilar miyomu dogumdan 1 sene sonra oldum ben suan kizim 1 yasinda 18 gun oldu 1 haftada ben ayaklandim agriniz oluyor ama zaten ilac

Bende miyomla hamilelik gecrdim eğer doktorunuz tqvsiye ediyorsa once amaliyatinizi olun derim cunku gercekten zor bi surec cok agrili oluyor cok sukur benim kanamali olmadi ama 7 cm miyom hamilelikte 17 cm oldu ve buda cok zorladi son qylar hep hastanede yattim once bi kadindogum uzmqniyla gorusun miyomunuz hamileliginizi etkilemeyecek bir yerdese sorun yok ama rahim ici ve cwbresindeyse amaliyat olun derim
Deneyiminizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. İki ayrı doktorla görüştüm bu konuda. İkisi de rahim dışınd olduğunu ve gebeliği etkilemeyeceğini söyledi. Biri almaya hiç gerek yok gebe kalman daha önemli dedi yaştan dolayı (35 yaşındayım). Diğeri kararı bana bıraktı, gebelik sırasında ağrın vs olabilir diyerek. Ben de zaman kaybetmemek adına denemeye karar verdim.

Devlet hastanesinde degil ama Gokhan Boyraz'i arastirmanizi oneririm. Dunyanin en buyuk (18 kilo) rahim korunarak miyom ameliyatini yapti bir kac ay once. Ben de kendisine 3 hafta once ameliyat oldum, 25 cm miyomum vardi, rahim korundu hatta normal dogum bile yapabilecegimi soyledi. Alaninda cok tecrubeli bir hekim, gozum kapali herkese tavsiye ederim. Gecmis olsun🍀
Merhaba.açık ameliyat mi kapalı ameliyat mi oldunuz.Miyom rahim ağzına yakınmiydi.

Merhaba.açık ameliyat mi kapalı ameliyat mi oldunuz.Miyom rahim ağzına yakınmiydi.
Merhaba, acik ameliyat oldum. Mr raporunda myomun intramural oldugu yaziyordu ama ameliyattan sonra doktorum servikal oldugunu soyledi ve tum rahmi dolduruyordu. Rahim alinmasi endiseniz varsa Gokhan hocayla gorusmenizi oneririm, cok riskli miyom ameliyatlari yapiyor ve simdiye kadar hic rahim almak durumunda kalmamis. Gecmis olsun

Merhaba, gecmis olsun. Ameliyat sekli, miyomun boyutu, hastane tercihi fiyati etkileyen durumlar. O yuzden asistaniyla iletisime gecip kendi ozelinizde fiyat almanizi oneririm. Benim ekstra odemelerim cikti, hastanede kendi istegimle 1 gece fazla kaldim, miyomum oldukca buyuktu bu yuzden kan degerlerim cok dusuk oldugu icin kan da verildi, bana toplam maliyeti 50 bine yakin oldu. Ama dedigim gibi bunlar ekstrem durumlar, genelde kan takviyesi, ekstra yatis vs ihtiyac duyulmuyor.
Merhaba, geçmiş olsun size de. Biraz zaman geçmiş üzerinden ama sormak istedim eğer görürseniz msjımı. Ben de Gökhan Boyraz'a Şubat'ta ameliyat olucam kısmetse. Siz hangi hastanede oldunuz acaba ?

Merhaba, geçmiş olsun size de. Biraz zaman geçmiş üzerinden ama sormak istedim eğer görürseniz msjımı. Ben de Gökhan Boyraz'a Şubat'ta ameliyat olucam kısmetse. Siz hangi hastanede oldunuz acaba ?
Merhaba, bir kac alternatif arasindan Kolan hastanesini secmek durumunda kalmistim (sigortam ameliyati karsilamadigi icin). Kendi tecrubemi ozetlersem; ameliyat saatinden 3 saat once yatis yapmalari gerekiyordu ancak bos oda olmadigi icin saatlerce disarda beklettiler. Ameliyata yarim saat kala bir dogum odasina gecici olarak alip orada hazirladilar, zaten hemen ameliyathaneye alindim. Hemsireler ve kat personeli ilgiliydi, baska da bir artisi oldugunu soyleyemem. Ama bunlara takilmamistim, ameliyat anksiyetem o kadar yuksek ki tek gundemim oydu :)) İstanbulda tum hastaneler cok yogun, sanirim hepsinde ufak tefek aksakliklar yasaniyordur. Bence en onemlisi doktorunuzun Gokhan hoca olmasi 🍀 Sizin de saglikla ameliyatinizi olup hizlica iyilesmenizi dilerim🙏 Simdiden gecmis bitmis olsun🙏

Merhaba ben Ekim ayında açık myom ameliyati oldum Açıkçası yıllardır ertelediğim bir ameliyatti Rahim alınma riskinden dolayı önce hamile kalmayı denedim ancak düşük yaptım ( sebep myom değildi Doktorlar myomla gebeliğin zor olacağını söyledikleri için artık bir cesaret ameliyat oldum) 9 cm olan rahim dışında rahim içinde de 2cm toplam 2 myomum vardı. Açık ameliyat oldum Ayilma surecimle beraber 2 saat sürdü. Bir iki saat ağrım oldu ki ameliyat icin cok normal. Ertesi gün sonra taburcu edildim Ameliyatın ilk günü biraz kanamam oldu 1 hafta sonra disarida yürüyüş yapmaya bile başladım Benim 9cmlik myomum mesaneye baskı yapıyordu Sürekli tuvalete gitmek zorunda kalıyordum Son dönemlerde evden çıkmak işkence gibiydi Şimdi saatlerce dışarıda olduğum zamanlarda bile tuvalet aramıyorum Yaşam kalitem arttı diyebilirim Ameliyattan bir hafta sonra kontrole gittim. Doktorum durumun iyi oldugumu 2 regli döneminden sonra tekrar kontrole gelmemi söyledi Reglimde düzensizlik olmadi.Tüm süreçler çok normal ve acısız geçti. Ben Cerrahpasada Prof Altay Gezere ameliyat oldum. Çok uzun süre doktor araştırdım Çok uçuk fiyatlar aldım Sağlıkta para mühim değil tabii ama bu işi ticarete döken o kadar cok doktor varki.. Altay Hocam işinin ehli meslegini seven bir doktor. Baska doktorlardan ciktigimda hep kendime dusunme payi birakiyordum. Altay Bey ilk muayenede tüm korkularımı aldı ve hemen ameliyat icin gün almaya karar verdim .Tavsiyem ameliyat olmanız söyleniyorsa kesinlikle ertelemeyin. Çünkü belli boylardaki myomlarda küçülme olmuyor aksine myom sayısı artıyor myomlar büyüyor. Ertelemek sadece zaman kaybetmenize sebep oluyor Sadece biraz cesaret ameliyattan bir hafta sonra iyiki ameliyat oldum diyeceginize eminim.

Merhaba, acik ameliyat oldum. Mr raporunda myomun intramural oldugu yaziyordu ama ameliyattan sonra doktorum servikal oldugunu soyledi ve tum rahmi dolduruyordu. Rahim alinmasi endiseniz varsa Gokhan hocayla gorusmenizi oneririm, cok riskli miyom ameliyatlari yapiyor ve simdiye kadar hic rahim almak durumunda kalmamis. Gecmis olsun
merhabalar benim de intramural miyomum varmış 5 cm dedi doktor sizin ne kadardı büyüklüğü? Gökhan hocayı bende bu siteden öğrendim iyi olduğunu. Ama bana gittiğim bir doktor gebeliğe etki edecek bi yerde değil dedi başka bir doktor da ameliyat dedi çok kararsız kaldım.

X