Miyom ameliyatı olanlar

Ahh zormus cok agir geldi bana
Şimdiden geçmiş olsun.kendine gelince burayada yaz
Canımm inşallah güzel geçecrk dualarımız seninle. Yarın kendine gelince bizi de bilgilendir lütfen. Allah yardımcın olsun.
KIzlar selam lar bendaha bugun kafami yataktan kaldirip yuruye bildim. Dun cok kotu idim. Narkozdan dolayi bi turlu gözümü acamiyirdum. Konusulanlari duyuyorum ama kendime gelemedim bi tirlu. Yurutus yine oyle cok zor kalktim ayaga bunyem zayiftir demistim daha once. Bugun 1unite kan vetildi onun uzerine kalktim ayaga

Ay canım oldun kurtuldun . Bundan sonra hızla iyileşirsin inşallah . İlk 2 gün ben ağrıdan nefes alamıyordum . Eve çıktın mı?? eve çıkınca çok daha rahatlarsın .

İlk 2 gün en zor kısmı.bende yürüyüşe kalkamamıştım, ama yürümeye başlayınca büyük kısmı atlatmış oluyorsun.sık sık yürü çabuk toparlarsın.çok geçmiş olsun tekrar

Reactions: shr
Ameyat olan arkadaşlar nasılsını şimdi ? Benim 3 ay oldu . Yeni yeni kendime geliyorum . Doktor artık düşünebilirsin çocuk dedi ama 3 ay bana çok kısa geldi .6 ay bekleyeyim diyorum .

Ameyat olan arkadaşlar nasılsını şimdi ? Benim 3 ay oldu . Yeni yeni kendime geliyorum . Doktor artık düşünebilirsin çocuk dedi ama 3 ay bana çok kısa geldi .6 ay bekleyeyim diyorum .
Selamlar arkadasim vede herkese hayirli ramazanlar diliyirum. Ben bilindigi uzere 24 subatta ameliyat oldum. Ben suan ayet iyiyimallah drbumdan razi olsun. Eger amelyat icin dr arayan varsa lutfenbtek tercih edeeginiz isim olsun sn. Doc. Dr. Gokhan boyraz bey. Ameliyattan ciktiktan sonraki ilk 10 gun zorlandim o kadar . Zor bir surecti ama sonrasinda gayet rahat gecti
Allah bi daha yasatmasin tek istegim bu.
Bir de icim hala şiş gibi ve kesi yeri alti ve ustu de şiş duruyor. Bunlar normalmi. Cok yurudugumde vede cok oturdugumda sanki karmimin ici daha şiş gibi oluyr. Yasayan varmi bunu. Paylasirsaniz sevinirim

Ameliyat ol bence. Benimki kucuktu sonra 3,5 kilo! Oldu. Hastane hastane gezdim, kactane doktor cesaret edemedi. Sonunda buldum ve kurtuldum

Reactions: shr
Merhaba , öncelikle Rabbim şifa versin arkadaşım. Bende bu konuda çok araştırma yaptım ve bir kaç doktor gezdim bana da ameliyst dendi hep. Benim de 4 cm e yakın rahim içinde myom vardı. Bir düşük yaptım ve bunun sonucunda öğrendim miyomu. En son gittiğim avcılar hospital da ki Nil hoca kapalı ameliyat ile miyom alınır dedi ama ben yapamıyorum dedi. Kendi hocasına yönlendirdi beni. Yücel Karaman Şişli de bu alanda başarılı bir doktor. Tuzlu ameliyatı tabi. Ama başka çare olmadığı için yücel hocaya gittim. Ve hemen gün aldık. Ameliyst oldum. Ameliyatlarını Şişli memorial de yapıyor kendi yerinde değil. 29 bin liraya yaptı. Hatta 37 bin filan imiş ameliyat fakat Nil hoca yönlendirdiği işin 29 bin dediler. Çaresiz yaptık. Çok şükür gayet güzel geçti ameliyst ve 1 hafta içinde iyileşiyorsun. Bence değer. Bende 33 yaşındayım ve çocuk istiyorum. 4 ay sonra düşünebilirsiniz çocuk dedi doktor. Tavsiye edebileceğim bir hoca yardımcı olmak istedim. Umarım faydası olur. İnşallah kurtulursun sende. Allah herkesin gönlüne göre versin. Sağlıkla sıhhatle kalın.

Ben de 20 gün önce açık miyom ameliyati oldum. Miyomum 17 cm di ve yaklaşık 1 kilo dedi doktorum. Karnımı ameliyatta çok gerdiklerinden karnımın hemen hemen tamamı mordu. Morarma hafifledi doktor gerdirdiğimizden dolayı öyle sorun yok dedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Bir de normalde agrım yok fakat karnımı elleyince, yatıp kalkınca hala ağrıyor ve şişkinlik var sürekli. Sizde de böyle oldu mu? Yazar mısın lütfen ameliyat sonrası durumlarınızı

Geçmiş olsun.20 gün çok yeni bir süre,herkeste durum farklıdır ama ben kendiminkini anlatayım.benden 9 cm ve bir çok 3-5 cm liK çoklu miyom alındı.ameliyat kesisinin üst ve alt kısmında ciddi morluklar vardı ve bunlar 2 ayda filan yok oldu bende.Ödem zaten çok uzun süre oldu 6 aydan sonra normale yakın olmuştum.Hareket ederken çok dikkat etmen lazım, ben çok uzun süre düğmeli pantolon bile giyemedim,düğme değse acıyordu.Dediğim gibi bünyeye göre değişir mutlaka ama kendine bebek gibi bak bu süreçte daha çok yenisin,çorapsız gezme mesela asla üşütme,terleme.Ben ameliyattan sonra uzun süre yatarken bile çorapla yattım, hayatım boyunca yapmadığım birşeydir.Sonuçta karnında ciddi bir kesik var,17 cm diyorsun baya büyük bir miyom alınmış,yıllardıe onu yerleştiği baskı yaptığı organlar var, bunların olması normal.Benim hala bazen miyomun yerleştiği yer ağrır,kesi yeri değil

İçimi rahatlattın teşekkür ederim. Bende gece gündüz çorabı çıkarmıyorum üşütürüm diye korkuyorum

Merhaba bendede 7 cm görüldü Dr çok büyümeden alayım dedi. Ama kararsızım. Nasıl çok agrı oluyor mu.

Merhaba bendede 7 cm görüldü Dr çok büyümeden alayım dedi. Ama kararsızım. Nasıl çok agrı oluyor mu.
Bende hafif kasık ağrısı
Merhaba bendede 7 cm görüldü Dr çok büyümeden alayım dedi. Ama kararsızım. Nasıl çok agrı ol

Ara ara kasık agrım oluyordu. Birde kabızlık vardı. 7cm ise büyüyor mu diye takip de edilebilir. Bulunduğu yer ve verdiği rahatsızlık önemli. Birde küçük olanlarda kapalı ameliyat yapılabiliyor. Büyürse açık yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Rabbim şifa versin

Kapalı ameliyat d
Benim ara ara kısa dönemli kasık agrım oluyor o kadar. Kanama vs hiçbir şikayetim yok. Sizinki epey büyümüş kaç yıl ertelediniz. Dr hiç evlenmedim için açık ameliyat olacağımı söyledi. Açık ameliyat çokmu zor. İlk kez olucam da merakım bundan genel anestezi mi oldu. Ameliyat sonrası en yaygın sorununuz ne idi. Çok agrı oluyor mu.

Ben tesadüfen farkettim. Daha önceden kadın hastalıklarına hiç gitmemiştim kasık ağrım olunca muayene olmak istedim ve o anda fark ettik miyomu. Yani ne zamandır var bilmiyorum. Kasık agrım son zamanlarda oldu ve şiddetli değildi. Kanama bende de yoktu. Benimki büyük olduğu için hiç ertelemedim ben. Muayeneden 1 hafta sonra ameliyat oldum. Benim de ilk ameliyatımdı. Daha önceden hic narkoz almadım korkularım vardı fakat bu süreçte doktor çok önemli. Size moral vermesi, kendine güvenmesi..Benim doktorum sizin boyutlarda milyonları kapalı yapıyordu. Benim ki büyük olduğu için açık yaptı sezeryan kesisi gibi hatta biraz daha küçük. Genel anestezi oluyor. Ameliyata girerken varis çorabı giydiriyorlar. Ameliyat sonrası 10 gün de giymeye devam ediyorsun. Benim ameliyatım 1 saat sürdü. Fakat ayılmam ile birlikte iki saati buldu. Ameliyat sonrası çok ağrım yoktu ama 2. gün gaz sancısından dolayı kollarıma vuran dayanılmaz ağrılarım oldu. Hastanede bir gece kaldım ikinci gün taburcu oldum. Antibiyotik ve ağrı kesici verdi doktorum. Yani iki gün biraz ağrılar oluyor. Sonrasında evde ağrı kesici aldığımdan hiç agrım olmadı. Bir hafta sonra kendi işlerinizi yapabilecek duruma geliyorsunuz fakat yine dikkat etmek şartı ile. Yani ben 1 hafta sonra dışarı çıktım. Fakat 3 hafta olmasına ragmen şişkinliğim hala var. Hala elleyince karnımda hafif ağrı oluyor.

Çok teşekkür ederim ayrıntılı yazmışsınız içim rahatladı. Bakalım 3 ay sonra tekrar çagırdı o zaman olucam. Çok büyümeden. Çok geçmiş olsun. Tez zamanda eski sağlığınıza kavuşun.allah bir daha göstermesin inş

Amin inşaAllah. Size da acil şifalar diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…