Mitral kapak, gebelik ve doğum...

sea_moon_love

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2011
124
3
37
mrb arkadaşlar ;

doğuşatan mitral kapak yetmezliğim var bununla birlikte ritim bozukluğum da var
her yıl düzenli olarak kont ediliyorum çok şükür ilerleme yok ilaç kullanmıyorum
hamileliğin bir sorun olmadığını sadece daha fazla yorulacağımı söylüyor doktorum

sizlere sormak istediğim ;

mitral kapakta sorunu olan arkadaşlar doğumunuz nasıl oldu

Bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden tşk...

bu konuyu siz açmasaydınız ben açacaktım, teşekkürler :)

aynı sorun bende de var (2. derece mvp)

kardiyoloğum gebelikte sorun olmaz demişti ama benim asıl merak ettiğim acaba normal doğum için bir sorun oluşturuyor mu? ve gebeliğin son zamanlarını nasıl etkiliyor?

şimdi bile çalıştığım okulda ve oturduğum apartmanda merdivenleri çıkarken çarpıntı oluyor hemen, çok çabuk yoruyor merdivenler ve yokuşlar.

bu konuda yaşadıklarını anlatacak olan biri çıkarsa ben de çok sevinirim :)

Bende dogustan mitral kapak prolapsusu ve mitral yetmezlik var.ama ben bunu dogumdan 7 ay sonra ogrendim.benim gebeligimde surekli kansizligim vardi.yorgunlugum pek olmadi ama arada carpintilarim oluyordu.ama 8. Ayda siddetlenmeye basladi hastaneye gidip durduk.adini vermek istemiyorum bir devlet hastanesinde alttan muayne yapayim derken suyumu patlattilar.hemen ertesi gun doguma girdim sezeryan oldum.yani cok panik yapmamak gerekiyor.olumcul degil sonucta allah korusun.

Konuyu acali cok olmus ama yazmak istedim.benimde mitral kapak plorapsus ve hafif my vadi 2 doğum yaptim cok şükür iyiyim.sorun olmadi.once dr a gidin ve muhakkak sezeryan olun.ve rahatsizliginizi muhakkak bildirin ona gore dogum da tedavi uygulaniyor.

X