Aile Planlaması mirena spiral kullanan varmı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
E

EU3

Ziyaretçi
merhabalar . kızlar mirena spiral taktırdım.hani şu hormon salgılayan regl kanamasını azaltanlar var ya :) . kullanan varmı aranızda . yan etkilerini yaşayanlar varsa lütfen paylaşalım. doktor bana ya çok az regl olursun yada hiç olmazsın dedi.taktırdıktan 20 gün sonra adet olmaya başladım ve hala oluyorum 11 gün oldu devam ediyor.ilk aylarda böyle olabilir dedi doktor ama bişey anlamadım ben bundan.kullanan varmııııııı :CADIARZUCADIARZU:1shok:

canım ben kullandım ama şimdiki aklım olsa kullanmazdım 4 sene kullandım ve çıkarmak istedigimde rahim duvarına yapışmış ve parcası içerde kaldı temmuzda 3üncü operasyonu geçircem bu sipral yüzünden korkutmak istemem ama onon yuzunden şimdi çocuk sahibi olamıyorum azalma falanda olmuyor çok dikkatli ol ben sadece yaşadıklarımı annattım

ben 4 yıldır kullanıyorum.aynı zamanda takılan arkadaşımın adet görmesi çoktan bitmiş.ama benim devam ediyor.süre yine aynı tamamen bitmesi 10 günü buluyor.ama miktar çok azaldı.çok kanamam olduğu için doktorum bunu uygun gördü.düzenli kontrollerime gidip smir testimi yaptırıyorum.yan etkisi yok.çünkü içindeki hormon çok az ve dolaşıma geçmiyor sadece rahimiçinde etkili oluyor.hiç doğum yapmamış birisine zaten spiral uygun değil ilk doğumdan sonra takıldıysa ikinci kez hamile kalmayı etkilemez

vahşikedi bu arada geçireceğin operasyon için şimdiden geçmiş olsun. mirena yüzündenmi bu operasyonlar canım yaaa

evet canım diğer siprallere göre daha hassas olduğu için çıkartırken parça içeride kaldı ve rahım duvarına yapışmış ameliyatla alınacak çıkartmak isteyene kadar bende bir sorun olduğunu anlamadım ne zaman korunmayı bırakmak için doktora gidince belli oldu ve bu arada sipralin yaptığı enfeksion sonucu tüplerimde tıkanmış anlıcan bebek sahibide olamıyorum artık...........inşallah sen benim yaşadıklarlmı yaşamazsın canım yanlız konturöllerini ihmal etme sakın...kanamalarında 4 ay kadar sonra düzene girer korkma......

canım ya biz seni korkutmayalım ama bende üç sene kullandım kontrole gittim ve sprailden kaynaklanan enfeksiyon yüzünden yara oluşmuş sprailimi çıkarttrdım ve hala yaramla uğraşıyorum ama kurtulduğuma seviniyorum hiç istemeyerek taktırmıştım...ama bunun yanında çevremde kullananlarda var ve onlar memnunlar herkesin bünyesi farklı spiralin kontrolü ihmal edilmemesi gerekiyor her sene kontrole gidersen bir sorun olmaz olursada ucunda ölüm yok benim gibi çıkarttırırsın olur biter problem etme bence

canım ben mirena değil de normal spiral taktımıştım 7 yıl falan kullandım ikinci bebek istediğim için çıkarttım .tek dejavantajı fazla kanama yapıyodu. mirena hormon (progesteron hormonu) içerdiği için bu yan etki ortadan kalkıyo.senin belki yeni uygulandığı için çok regli oluyosundur.başka yan etkisi hormondan dolayı kilo alımı ve göğüslerde şişkinlik yapıyo. ama sonraki adetlerinde gittikçe azalma olur.korunma tabletinin yan etkileri daha çok oyüzden hormonlu spirali tavsiye ederim ama yinede canım.Dr. konturolünü aksatma.

ben yaklaşık 8 aydır kullanıyorum ama halen doktorun dediği gini 2 günlük adet süresine inemedim.Halen 7 gün sürüyor ama miktar gerçekten yok denecek kadar az oldu. Fakat ben daha öncesinde 1 yıl kadar normal sğiral kullandım ve vücüdum allak bullak oldu. Kanamalar aşırı fazla ve 15 gün sürmeye başlayınca dr en doğrusunun mirena olduğunu söyledi. Hatta kendi bile kullanıyormuş. En fazla 2 gün sürüyormuş kendinde. Anestezi ile takıldığı için hiç bir şey anlamadım. Ama ilk günlerde kanamalar fazla olduğu için düzenlenmesi için ilaç içtim. Benim hhormonların aklı karıştığı için düzene girmesi 9 ayı bulacak dedi bana baştan. Ama normalde en fazla 3 ay sürüyormuş. Bir arkadaşımda 1 aydan düzene girdi. Halen arada aşırı kanama yada kanama uzun sürerse hormon desteği alıyorum ama 1*2 ay içinde tamamen düzene girecekmiş ki gidişatta gireceğini gösteriyor.

ya bende ikinci haftamdayım ağrılarım ve ara kanamalar var kaydımı diye çok korkuyorum inş bişey yoktur.:uhm:

evet ben kullanıyorum...

aşırı kansızlık sebebiyle normal spiralimi çıkarttırıp mirena kullanmam önerildi ve 2 yıl önce kullanmaya başladım..

çok haklısın ilk günler azalacağına arttı kanamam ve doktorumu arayıp çıkarttırmak istediğimi söyledim...

bana 3 ay içinde düzeleceğini düzelmezse eğer çıkartacağını söylerek sabretmemi tavsiye etti...

ben de peki dedim ve bekledim ...dediği gibi 3 aya bile kalmadan kanamalarım düzene girdi...

eskiden 12 gün regl olurdum ve 1 paket pedin yetmediği günler olurdu...

şimdi ise gene düzenli olarak 21 günde bir regl oluyorum ve 5-6 gün sürüyor...1 paket ped yeterde artar bile tüm reglime ama 5-6 saatte bir değiştiriyorum o da hijyen için

minera takdiran arkadaslar acaba bunun ucreti nedir. minera spral takdirmak istedim diyelim dr kendim mi alip gitcem yoksa orda dr tarafindan mi takiliyor.ucretleri nasil
ve diyelim ki 10 gun icinde rahatsiz olduk cikarttirmak istiyoruz onun icinde ayri bi ucret aliniyor mu bilenlere ....

tesekkurler cevaplayan herkesea.s.

minera takdiran arkadaslar acaba bunun ucreti nedir. minera spral takdirmak istedim diyelim dr kendim mi alip gitcem yoksa orda dr tarafindan mi takiliyor.ucretleri nasil
ve diyelim ki 10 gun icinde rahatsiz olduk cikarttirmak istiyoruz onun icinde ayri bi ucret aliniyor mu bilenlere ....

tesekkurler cevaplayan herkesea.s.

2 yıl önce 150 tl idi...şimdi ki fiyatını bilmiyorum....

daha geniş bilgi sahibi olmak istersen;

http://www.kadinlarkulubu.com/aile-...him-ici-sistemi-ris-progesteronlu-spiral.html

mirena hakkında herşey!

kızlar ben daha yeni pazartesi mirena taktırdım hormonlu olduğu için fiyatı pahalı 260 ytl
bende aslında korkuyorum acaba zararı olacakmı diye ama bekleyip göreceğiz dr.tavsiye etti ve muhakkat mirena takılması gerektiğinin söledi şuan bi problem yok gayet iiturkbayragi

Ben iki ay sonunda çıkardım ve bende kist oluşumuna sebebiyet verdi uzun süreli kanama karın kasık ağrısı ve kilo artışı hızlı şekilde , psikolojik sıkıntılar , çıkardım ve normalini taktırdım şuan normale döndüm çok çok gerekmiyorsa bence acilen çıkarttır..

Hormonlu spiral sigortaliysan önce doktora yazdırmak lazım bashekimden onay çıkması lazım yaklaşık 5 saat içindi onay çıkıyor ben ertesi gün eczaneden alabildim 62 tl 80 kuruş aldım ama spiral takali 3 gün oldu karnımda bir sislik ve hafifte olsa agri var bekle gecer diyolar ama bilemiyorum ben 8 yil once normal spiral taktirmiştim 29 gun kanama kesilmedi dokturum cikarti birdaha denemedim şimdi pelvit ağrıları için aldım aksine arada bir olan agrım şimdi tüm gün var taktirmadan önce doktoruna her şeyi sor

Hormonlu spiral sigortaliysan önce doktora yazdırmak lazım bashekimden onay çıkması lazım yaklaşık 5 saat içindi onay çıkıyor ben ertesi gün eczaneden alabildim 62 tl 80 kuruş aldım ama spiral takali 3 gün oldu karnımda bir sislik ve hafifte olsa agri var bekle gecer diyolar ama bilemiyorum ben 8 yil once normal spiral taktirmiştim 29 gun kanama kesilmedi dokturum cikarti birdaha denemedim şimdi pelvit ağrıları için aldım aksine arada bir olan agrım şimdi tüm gün var taktirmadan önce doktoruna her şeyi sor

X