Aile Planlaması Mirena spiral kullanan varmi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Dandinidastana2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2011
319
163
Mirena daha once kullanip memnun olan varmi diye konu acmistim ama pek yorum alamadim.deneyip pisman olanlari cok gorduk ama memnun olan varmi uzun yillardir acaba

Mirena daha once kullanip memnun olan varmi diye konu acmistim ama pek yorum alamadim.deneyip pisman olanlari cok gorduk ama memnun olan varmi uzun yillardir acaba
Ben kullandım ve çok çektim ondan ya
Adet düzenimi bozdu bikere şiddetli agrılarmı dersin ilk gün oluyodum 3 gün gelmiyodu sonra bidaha
İlişki sirasında batıyodu fena bi şekilde hiç bişy anlamıyodum acıdan başka çıkarttırdım kurtuldum hap kullanıyorum şimdi

Ben spiral kullanıyorum.Oğlumun doğumundan sonra takıldı 9 yıl oldu.Çok memnunum sadece bir dezavantajı var kanama günü artıyor.Ben öncesinde 4 gün olurdum.Şuan ilk iki gün leke sonraki 3 gün normal kanama son iki bazen üç gün leke şeklinde devam ediyor.(Beni rahatsız etmiyor)Bunun dışında hiç bir olumsuzlığu yok.Her türlü korunma yöntemini denemil biri olarak çok konforlu olduğunu söyleyebilirim.

Mirena progesteron hormonu içeriyor adet olmayabiliyor o hormonla
Ben sürekli hamile miyim diye paranoyak olurum diye düşündüm bakır spiral taktırdım

Ben Nisan ayında taktırdım çok memnunum adet görme olayı neredeyse son buldu zaten bunun için taktırdım koruma olasılığı diğer sprallere göre çok daha yüksek adet görmeyince yumurtlama olmadığı için kafam rahat yani. hisedildiğini yazmışlar ben hiç hissetmedim rahmim küçük ve ters olmasına rağmen doktoruma taktırdım çok memnunum tavsiye ederim 3 4 ay sonra sadece leke olarak adet görmeye başladım günlük ped yetiyor sıcak havada pedler çekilmiyor cinsel hayatta ok ara vermiyorsunhemiden:rapci::KK9::KK36: :halay: :KK74:

Spiral cok kötü ya ilk evlendigim de coxuk dusunmuyordum ve taktirmaya gittim oyle aci cektim ki anlatamam resmen rahmimi cikarip aliyor sandim dayanamadim birakin dedim istemiyorum taktirmadim da ve 1 ay sonra hamile kaldim 😂 ama gorumcem kullandi cok memnun kaldi oda aci hissetmedigini soyledi 1 seneden fazla oldu hala cok memnun adet kanamalari 2 veya 3 gun sürüyor ve sancisi azaldi

Hormon içerenleri önermiyorum.Benimki dümdüz manuel spiral :rapci: Kanamayı durdurması da sağlıklı gelmiyor bana.Vücudun kirli kanı atmaya ihtiyacı var.Muhakkak bir yan etkisi olacağını düşünüyorum.

Gynefix tavsiye ederim, biraz pahalı ama değer. Kayma ihtimali uok, kanamayı arttırmıyor, varlığını hissetmiyorsunuz, hormon içermiyor. Mis gibi. Netten bi araştırun kesinlikle bunu isterim dersiniz. Kafadan 5 yıl rahat kayma riski olmadığı için.

Gynefix tavsiye ederim, biraz pahalı ama değer. Kayma ihtimali uok, kanamayı arttırmıyor, varlığını hissetmiyorsunuz, hormon içermiyor. Mis gibi. Netten bi araştırun kesinlikle bunu isterim dersiniz. Kafadan 5 yıl rahat kayma riski olmadığı için.
Bunu duydum.. ama bakirdan sonra aman aman spiral mi uzak dursun dedim : (

Hormon içerenleri önermiyorum.Benimki dümdüz manuel spiral :rapci: Kanamayı durdurması da sağlıklı gelmiyor bana.Vücudun kirli kanı atmaya ihtiyacı var.Muhakkak bir yan etkisi olacağını düşünüyorum.
Vücutda kirli kan diye bir şey yok Rahmi alınanlar kirli kan mı dolu oluyor yada menapozlu veya erken menapoz olanlar🙄adet görmek Rahmi bir sonraki aya hamileliğe hazırlamak ve tazelemek temizlemek yumurtlama için vücudun yaptığı bir sistem. Hamilelelik istemiyorsa boşuna adet görmek kan kaybetmek gereksiz hormonlu spraller kansızlığı önlemek çok uzun ve yoğun kanaması olanların azaltmak için üretilmiş üründür adet kanaması az kısa olanlarda neredeyse tamamen kesiliyor

Vücutda kirli kan diye bir şey yok Rahmi alınanlar kirli kan mı dolu oluyor yada menapozlu veya erken menapoz olanlar🙄adet görmek Rahmi bir sonraki aya hamileliğe hazırlamak ve tazelemek temizlemek yumurtlama için vücudun yaptığı bir sistem. Hamilelelik istemiyorsa boşuna adet görmek kan kaybetmek gereksiz hormonlu spraller kansızlığı önlemek çok uzun ve yoğun kanaması olanların azaltmak için üretilmiş üründür adet kanaması az kısa olanlarda neredeyse tamamen kesiliyor
Hımm yanlış biliyorum demekki araştıracağım bu konuyu.Teşekkür ederim.Ama ben vücudun varolan sistemini değiştiren şeyler korkuyorum.

Merhabalar.Uzun zaman önce açılmış bir başlık ama ben de bu konudan muzdarip olduğumdan yazmak istedim.
Ben de mirenayi yakalı 8ay oldu ben de kanamaları azalttı ağrılarımı da.Kilo da yapmadı fakat çok yoğun bir saç dokulmem var.Benim gibi bu sorunla karşılaşan var mı acaba

Merhabalar.Uzun zaman önce açılmış bir başlık ama ben de bu konudan muzdarip olduğumdan yazmak istedim.
Ben de mirenayi yakalı 8ay oldu ben de kanamaları azalttı ağrılarımı da.Kilo da yapmadı fakat çok yoğun bir saç dokulmem var.Benim gibi bu sorunla karşılaşan var mı acaba
Merhaba bende yeni taktırdım bir ay olmadi daha ama adetim daha bitmedi sizin ilk ay kanamaniz ne kadar sürdü?

Merhaba bende yeni taktırdım bir ay olmadi daha ama adetim daha bitmedi sizin ilk ay kanamaniz ne kadar sürdü?
Benimde ilk ay biraz uzun sürmüştü tam hatırlamıyorum ama 10 gune sürmüştü sanırım ara ara idi ama yoğun değildi boyle.Bende ki olumsuz etkisi saç dökmesi yaptı.Saclwrimin yapısı çok inceldi.Siz de böyle bir etki yaptı mı acaba?

Benimde ilk ay biraz uzun sürmüştü tam hatırlamıyorum ama 10 gune sürmüştü sanırım ara ara idi ama yoğun değildi boyle.Bende ki olumsuz etkisi saç dökmesi yaptı.Saclwrimin yapısı çok inceldi.Siz de böyle bir etki yaptı mı acaba?
Benim takilali 7 ay oldu ama cikarticam gibi içerisindeki etkin madde saç dokulmesi yapabiliriz diye okumuştum bazı yerlerde.

Ben ayin 17sinde taktırdım. O zamandan beri kanamam devam ediyor. Az az ama yine de var. Üstelik bi kac gun oyle kanamasiz gecti. Sac dokulmesiyle ilgili bi sorun yaşamdım şimdilik umarim yasamam cunku normalde de sacim cok dökülür 😒

X