Minik Siyamlı

epaq

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2008
1.353
2
...................................

Son düzenleme:
Estetiğe hiç ihtiyacı yok,profilden gayet güzel

n5336155396869263754fu0.jpg

w604.png

Ayy,korktum!

n5336155397329589916ib5.jpg

w604.png

Bu pozu ne düşünerek verdi,hiç anlamadım:uhm:

n5336155397329854118cr9.jpg

w604.png

Kalliste'nin Spike'ı gibi abuk yatış şekilleri(en normal olanlar bunlar sanırım)

n53361553917466207717ma2.jpg

w604.png

n5336155397511695667xr0.jpg

w604.png

Böyle de poz veriyor makine görmesin yeter ki...

n5336155397511747424gd5.jpg

w604.png

Canım gerçekten çok benziyorlar ama sanki seninki zayıf kalacakmış gibi görünüyor bilemem ama ilk anda öyle bir ifade var sanki.. Ben oğlumun ufaklık hallerini bilmiyorum hiç fotoğrafı da yok elimizde. Bize geldiğinde 6 aylık ve 9 kilo civarındaydı üstelik diyet mama yiyordu ama çocuklarla yaşam ve mama değişikliği fazla kilolarını atmasına yardımcı oldu şu anda 6 kg civarı epeydir tartılmadık belki değişmiştir..

Seninki kaç aylık? Çok güzel maşallah.. Madem konunuz açılmış sık sık fotoğraf bekleriz...
Yatış şekilleride bir harika cidden seviyorlar abuk yatmayı... Çok güzel pozlar vermiş daha oyun bebeği belli bizimki oynamaz hiç çok adam sayar kendini çok ciddidir, arada Yırtık yanından geçerken oynamak ister olduğu kanepede ters dönerek patilerini uzatır ama bizim kız biraz oylarken ayılık yapar ve canını acıtır üzerine atlayıp:mymeka: canını yakar.. Bu yüzden yarım kalır hep oyunları..

Adı bir harika, Makbule heedelikafadulden... Seslenince cevap veriyor değil mi? bizimkide mutlaka cevap verir sanki böyle hııı der gibi çıkarır o sesleri... Pisi pisi diye bir seslenme tarzı varmış bizimki bilmez delikafadulden asla kafasını çevirip bakmaz sadece oğluşum ve oğluma gelir koşa koşa...

Çok şeker maşallah..
Bu da kallisimin kedisi gibi çok asil.. Demek ki bu cinsler böyle oluyo.. Canlı değil de heykel gibiler sanki..
Hani ağır abi havalı..
Seninki de ağır abla :roflol:

Ama bazı pozlar var ki bittim..
1. foto: muhteşem renkli gözler.. deniz kedisi
4. foto: kırmızı örtünün üzerine yan yatması.. O ne sahiden yaaa :nazar:

Kedilerde de durum böyle midir merak ettim.. Bilmediğim bi'konu.. Kallisimin dediği gibi, seninki daha narin.. Köpeklerde, kız köpekler, erkeklere göre her daim daha narin, daha ince kemik yapısına sahipler.. Kedilerde durum aynı mıdır?

Maşallah.. :nazar:

kuzenimdede var siyam...diğer kediler bi yana siyamlar çok özel ve zarif hayvanlar..resmen muhabbet ediyor..bebek sesi çıkarıyor ınga ınga gibi...ve çok emptaik canlılar..bide hayvanda çözemediğim çok güzel bi koku var..çikolata vanilya gibi bişe...

Canım gerçekten çok benziyorlar ama sanki seninki zayıf kalacakmış gibi görünüyor bilemem ama ilk anda öyle bir ifade var sanki.. Ben oğlumun ufaklık hallerini bilmiyorum hiç fotoğrafı da yok elimizde. Bize geldiğinde 6 aylık ve 9 kilo civarındaydı üstelik diyet mama yiyordu ama çocuklarla yaşam ve mama değişikliği fazla kilolarını atmasına yardımcı oldu şu anda 6 kg civarı epeydir tartılmadık belki değişmiştir..

Seninki kaç aylık? Çok güzel maşallah.. Madem konunuz açılmış sık sık fotoğraf bekleriz...
Yatış şekilleride bir harika cidden seviyorlar abuk yatmayı... Çok güzel pozlar vermiş daha oyun bebeği belli bizimki oynamaz hiç çok adam sayar kendini çok ciddidir, arada Yırtık yanından geçerken oynamak ister olduğu kanepede ters dönerek patilerini uzatır ama bizim kız biraz oylarken ayılık yapar ve canını acıtır üzerine atlayıp:mymeka: canını yakar.. Bu yüzden yarım kalır hep oyunları..

Adı bir harika, Makbule heedelikafadulden... Seslenince cevap veriyor değil mi? bizimkide mutlaka cevap verir sanki böyle hııı der gibi çıkarır o sesleri... Pisi pisi diye bir seslenme tarzı varmış bizimki bilmez delikafadulden asla kafasını çevirip bakmaz sadece oğluşum ve oğluma gelir koşa koşa...

Hanımefendi 17 aylık oldu ama daha büyümeye niyeti yok gibi.Kaldı böyle minicik.Erkek kedilerle farkı belli oluyor kemik yapısı yüzü filan daha narin gözüküyor ama bizimkinde ekstra bir minyonluk var.Bacakları filan çırpı gibi o kadar narin kemikleri.O yüzden de yaş mamayı kestik,kuru mamayı çok titiz ölçülerle veriyoruz.Hemen kilo alıyor çünkü.evde yaş mama da denmiyor.Ne desek anlıyor,gidiyor mutfağa yaş mama bekliyor ağlayarak.Yakında evde ingilizce konuşmamız gerekecek dedik geçen güna.s

Seslenince cevap vermeleri zaten bir alem.Nasıl olabilir anlamıyorum herşeyi üstüne alınıyor cevap veriyor.Resmen tonlamaları var soru miyavlaması var kızgınlık miyavlaması var.Bir de belki ,Spike'da yapıyordur,kapı çalınca hırlıyor.İlk önce karşı komşunun köpeği hırlıyor sandım.Nası duyuyorum ben acaba duvardan sesi filan dedim.Ama sürekli yapınca anladık ki bizim Obama yapıyormuş hırlamayı.Hiç sevmiyor zaten misafiri.Bedeni ince ama ruhu kaba biraz:roflol:

Yeni fotograflarımızı da ekleriz inşallah yakında,makine görünce kendinden geçiyor zaten ruhunda artistlik var,anında yere yatmalar,objektife bakmalar,neler neler...a.s

Çok şeker maşallah..
Bu da kallisimin kedisi gibi çok asil.. Demek ki bu cinsler böyle oluyo.. Canlı değil de heykel gibiler sanki..
Hani ağır abi havalı..
Seninki de ağır abla :roflol:

Ama bazı pozlar var ki bittim..
1. foto: muhteşem renkli gözler.. deniz kedisi
4. foto: kırmızı örtünün üzerine yan yatması.. O ne sahiden yaaa :nazar:

Kedilerde de durum böyle midir merak ettim.. Bilmediğim bi'konu.. Kallisimin dediği gibi, seninki daha narin.. Köpeklerde, kız köpekler, erkeklere göre her daim daha narin, daha ince kemik yapısına sahipler.. Kedilerde durum aynı mıdır?

Maşallah.. :nazar:

Ben kedi sahibi olmadan önce kediye bakıp bu kız,bu erkek diyenler nasıl biliyorlar acaba diye düşünürdüm.Ama gerçekten belli oluyor artık benim gözümde de.Annem erkek kedilere "adam kedi" diyor.Hepimiz profesyonel olduk:roflol:

Asaleti gerçekten harika bu siyamların.İnanılmaz huzurlu ve nolursa olsun kimseye,hiçbirşeye zarar vermiyor.Sıkıştırıyorum bazen öptürmek istemeyince patilerini koyuyor yüzüme ittiriyor ama asla başka birşey yapmıyor müthiş bir maymun gerçekten.(Kuzguna yavrusu ...kaydirigubbakcemile3)

kuzenimdede var siyam...diğer kediler bi yana siyamlar çok özel ve zarif hayvanlar..resmen muhabbet ediyor..bebek sesi çıkarıyor ınga ınga gibi...ve çok emptaik canlılar..bide hayvanda çözemediğim çok güzel bi koku var..çikolata vanilya gibi bişe...

Bazen sırf koklamak için alıyorum kucağıma.Gerçekten tarif edilmez bir koku.Bağımlılık yaptı bende:roflol:

Veterineri de mis kokulu evladım diye seviyor Makbule'yi zaten.Benden başka bir tek o vardı kokuyu alan ama sende katıldın aramıza canımkaydirigubbakcemile3

epagçım aklıma ne geldi, biz çocuklarınokulu kocanın işi diye sabah 06.00 da ayaktayızdır hafta arası her gün.. Spike buna öyle alıştı ki, saat çalmadan tamı tamına 5 dakika önce uyanır yanımda değilse yanıma gelir ve saatin çalmasını bekler hiç ses çıkartmadan.. Eğer odada değilse benimle yatmamışsa da kapıda bekler... Saat çaldığı anda dışardaysa kapıya içerdeysede koluma vurur bir kezde ses çıkarır sonra bekler, bekler... Bazen numara yaparım uyanmamış gibi, o zaman sabrı tükenir hangi pozisyondaysam ona göre üzerime çıkar usulca, sırt üstü yatıyorsam göbeğime uzanır eğer yan yatyorsam diğer yanıma uzanır 5-10 dakikada böyle geçer, fazla naz aşık usandırır misali en sonunda hala kalkmamışsam acıtmadan 2 tokat atar iner yataktan kapıya yönelir ve bekler... Denildiği gibi asla zarar vermezler, bir şey devirdiğini bir şeye zarar verdiğini görmedim şimdiye dek.... Benimki kırık kuyruk cinsi, ilk geldiğinde bu hayvan sakat demiş acımıştım:roflol::roflol: meğer müsabakalarda bile çok aranan bir özellikmiş nereden bileyim :roflol:

Off sorma Kalliste,sabah uyandırma huyu aynı Spike'la Makbuşuna.s.

Bende saat çaldığı halde kalkmamışsam,bir uyarı verme ihtiyacı duyuyor kalk artık sıkıldım diye.

Yüzümü yalar genelde,ya da koluma vurur.Kalkınca da "e kalkmasaydın" der gibi mızırdanır,birşeyler söyler konuşur da konuşur:roflol:

İnanılmaz temkinli ve zarif bir hayvan.Hiç bir şeye zarar verme iç güdüsü yok.O yüzden küçük çocuklu ve kedi almak isteyen ailelere hep siyam alın diyorum ben.

Bir de dışarı çıkmayı sevmiyor.Zaten salmıyoruz gerçi adada çok kedi olduğu için hastalık kapması ihtimaline karşı ama kapı açıldı mı içeri kaçıyor hemen hiç dışarı çıkma isteği çok.Spike'da öyle mi acaba?

Siyamlar Siyam Krallarının(bunu diyince de aklıma The King and I geliyor hep:1rolleyes:)mücevherlerini beklerlermiş.Hiç saraydan dışarı çıkmazlarmış.sonra da zaten ev kedisi olmuşlar İngilizlerin keşfetmesiyle.Acaba genlerinde mi yok dışarıda yaşamak?:uhm:

Bu da benim uçuk bir teorim ama her siyam böyleyse doğrulamayı düşünüyorum:roflol:

Tezin yarım kaldı diyebilirim:roflol: Spike kapıyı aralık bulsun yeterkişakkıdı ama uzaklaşma huyu yok, bahçeye yakın diğer kedileri paralayıp kıstırır bir köşeye:mymeka: gidip alana kadar da böyle bekler, şu an kulağında ufak bir yırtık var geçen yaz bir kediyle boğuşurken kulağının ucu yırtıldı eski kulağı kesiklerden yane:roflol: .. Müthiş bir düşmanlık var başka kedilere karşı... Spike'ın havalanması için pencerenin birine tel gerdik orada oturur ama ne oturuş o fotoğrafları bulup eklesemde gülseniz püsküütüm bilir sanki kahvede oturmuş gelip geçeni keser gibi bir tavırdakaydirigubbakcemile3 .. Bir gün akşam saatine dek evde yoktuk ama evden çıkarkende pencereyi kapamam o istediği gibi davransın diye, her yerde tel ya içim rahat hesapta... Gel gör ki telin en üstkısmında bir kaç cm aralık kalmış mümkün değil bir kedi giremez ama girmiş, yane spike eve kız atmış:roflol: üst kata kızlardan birinin odasına kaçmış hayvancağız ve yatağın arkasına bunu sıkıştırmış başında bekçi gibi oturmuş nasıl bir ses çıkartıyor, o garibimde korkmuş kıpırdayamıyor, araya girip alacağız mümkün değil vermiyor kediyi üzerine ve üzerimize yürüyor korktum çünkü kedilerin arasına girilmez kavga ederken, bir çamaşır sepeti alıp o yavrucuğun üzerine kapattım bizimki deli oldu aldık neyse başka odaya o hayvanıda saldık, o gün bu gündür başka biriyle daha karşılaşmadı zaten yabani... En sevdiği Yırtık var başka kimseye bir şey için izin vermiyor ona tık yokCADIARZU

Evin ve sokağın müdüriyetini üstlenmiş Spike resmen:roflol:.

Kabadayılık huyu Makbuş'ta hiç yok.İnanılmaz korkak.İnsanlardan kaçıyor.Hayvanlarla karşılaştırmadık hiç zaten.

Evin bahçesine iki kedi geliyordu bir ara.İsimlerini Tekircan ve Sarmansu koymuştum.Bir tek onlarla kesişiyordu uzaktan ama hiç tepki vermiyordu.Büyükada Düşesi Makbule,halktan kedilerle muhatap olmuyor yani:roflol:

Teorimi de çok özene bezene kurmuştum ama çürüyeceği varmış,sağlık olsun artık:roflol::roflol:

Makbuş'la forumda gezerken İpek yeni resmimi koysana dedi.(Ciddi ciddi monitörün önüne oturup sayfalara bakıyor,sandalyeden kalktığım zamanda koşup bilgisayara doğru beni taklit eder gibi oturuyor kendisi.)

Yeni çıkacak albümünün kapağı için çektirmiş olduğu fotografı koyuyoruz.Miyavca-pop söylüyor.Ama albüm kapağı biraz arabesk tarzda olacak sanırım,güle sarılmış ufuklara bakan kadın :nazar:

n53361553913914477039.jpg

w604.png

Çok tatlı bu sıpa ama:asigim:

Siyamların karakterinde asabiyet vardır derler kedi türleri için de en asil tabir-i caizse laf dinlemeyen yani evin herşeyin patronudur denir.

Çok merak ederdim besleyene denk gelmemiştim. Doğru mu gerçekten.

Sizin Makbuş nasıl, bu ara uzun ömürler dilerimŞeniz

Çok teşekkür ederim nevbahar,okudu yazdıklarını zaten kendisi dea.s

Asabiyetin zerresi yok,ama çok asil olduğu doğru.Gerçekten ev onun evi,herşeyi kontrol altında tutmak istiyor,bir de üstüne Başak burcuymuş kraliçe hazretleri,oradan da bir titizlik huyu var,aman aman...

Geçen gün odamdaki koltuğun yerini değiştirdim,sinirle merdivenin ortasına oturdu hiç kimseyi çıkarmadı yukarı,mır mır mır homurdandı.Tekrar düzeltmek zorunda kaldım,anca barıştı siniri geçince.
a.s

O çiçekten bizdede var ve Spike'ın kafasına taç yapıyoruzsırnaşık şey hiç kıpırdamadan duruyor ciddi ciddi kral havalarına giriyorsırnaşık şey

epagçım senin bu Makbuş çok cin gibi gözüküyor poza bak delikafadulden

Acayip bir şey Kallistecim,cin demek az kalır kaydirigubbakcemile3

Spike da almış çiçeğin tadını demek ki bizim saftirik sarılıp uyuyor bi de duygusal bağ oluşturdu
:roflol:

X