Minibüste başörtülü kıza saldırı anı saniye saniye kaydedildi.

Siminru

Canım üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2012
3.949
2.545
Maltepe’de minibüste bir kadın yolcu, başörtülü genç kıza saldırdı. Genç kızın başörtüsünü çıkaran ve kendisine tekme atan saldırgan, “Siz teröristsiniz" diye bağırdı.

İstanbul'daki olay, Pendik-Kadıköy hattında sefer yapan bir minibüste yaşandı. Arkadaşları ile birlikte gezmek için Maltepe’ye giden lise öğrencisi Fatma Dilara Aslıhan Y., A.A.K. isimli kadının saldırısına uğradı.

SALDIRGAN KADIN GÖZALTINA ALINDI

Bir anda genç kızın başörtüsüne asılan kadın, “Siz teröristsiniz, sizin yüzünüzden herkes ölüyor. Sen başın kapalı okuyamazsın” diyerek hakaretlerde bulundu. Genç kıza tekme de atan saldırgan, ardından kızın başörtüsünü çıkardı. Bir anda neye uğradığını şaşıran genç kız ise uzun süre olayın şokunu yaşadı. Tartışma üzerine minibüs şoförü devreye girerek kadını sakinleştirdi. Maltepe Cumhuriyet Karakolu önünde duran şoför, duruma polislere bildirdi. Minibüsten indirilen saldırgan kadın gözaltına alınırken, genç kız ise ifadesi alınmak üzere Maltepe Çocuk Büro Amirliği’ne götürüldü.

SALDIRI ANINI ANLATTI

İHA muhabirine saldırı anını anlatan Fatma Dilara Aslıhan Y., “Bugün okulum yarım gündü. Arkadaşlarımla gezmek için Maltepe’ye gitmek istedik. Minibüse bindik. Sonrasında minibüste yanıma fizik öğretmeni olduğunu öğrendiğim bir bayan oturdu. Sohbet ettik. Okulumu sordu, 'fizikle aran nasıl diye' sordu. O sırada birden arkamda oturan bayan topuzumdan tutarak beni arkaya doğru çekti ve şalımı eline aldı. Bağırmaya başladı ‘siz teröristsiniz, sizin yüzünüzden herkes ölüyor. Sen başın kapalı okuyamazsın. Siz ölmelisiniz’ gibi hakaretlerde bulundu. Sonrasında bana tekme atmaya çalıştı. Böbreğime tekme attı. O sırada minibüs karakolun önünden geçiyordu. Arkadaşlarım beni çekti. Sonra minibüsçü devreye girdi. Sonra polisler müdahale etti” dedi. Darp raporu aldığını söyleyen genç kız, kendisine saldıran A.A.K.’den şikayetçi olduğunu ve adli sürecin başladığını söyledi.

O ANLAR KAMERADA

Minibüste yaşanan çirkin saldırı sonrasında yaşananlar, genç kızın yanında bulunan arkadaşı tarafında görüntülendi. Görüntülerde genç kız başörtüsünü elinde tutarken, saldırgan kadın ise oturduğu yerden bağırmayı sürdürüyor.

mynet.com

Ne geçti eline cidden , lise öğrencısı gencecik bır kıza yaşattığın travmanın bedelini kim ödeyecek. Kadınız hepimiz, türbanlımız da turbansızımız da , aynı değirmen taşı altında eziliyoruz hepimiz. yetti kadınların kadınlara dusmanlıgı vallahi.erkekler okuyabilecek ama kadın sırf türbanı var dıye okuyamayacak, olaya gel, laflara bak.

haberin linkini eklemeniz lazım ..anlamadıgım goruntunun tamamı yok yarım yamalak verilmis niye tamamı yokki..
normal biri degil iste bunu yapan da acık diye saldıranda kapalı diye saldıran da aynı versiyon insanlar ha ama kadına tekme atıp serbest kalanların aksine bunu iceriye alırlarsa haksızlık olur kadına siddet kadından da gelse iyi bir ceza verilmeli

dengesizin biri yanlış yapmış adli süreçte başlamış cezasını çekecek

bu haberden başka ne çıkarmam gerekiyor acaba

Bu haber nedense bana hic inandirici gelmedi. O civarda o kadar cok tesetturlu kadin var ki, hangi birine saldiracak bu kadin.. Bir de yaninda arkadasi varmis, yardim etmek yerine arkadasinin acilan basini kameraya cekmeyi tercih eden.. Iki resim, altina iki lakirdi ile haber yapiyorlar.

Yazdıklarınızı okuyunca hatırıma Gez olayları sırasında Tayyip Erdoğan'ın örtülü bacısı geldi.
Olayı televizyonda izledim. Nedense darp edildiğini savunan kızın yüzüde darp izleri yok.

İnsanları birbirine düşürülmeye mi çalışıyorlar?

Bir de kadın sanık konumundaki kadın tutuklanmış. Ama nedense Ankara'da öğrencilere cinsel istismar yapan okul müdürü dedikleri tutuklanmamış.

Bunlarin en iyi yaptigi sey insanlari birbirine dusurmek zaten. Halki nefret soylemleri ile kutuplara ayirdilar. Kim dindar, kim kafir, kim terorist, kim vatansever belli degil, hergun bir baska suclama savuruyorlar medyadan.. Referandum yaklastikca boyle haberler cogalir.

Doğruysa gerçekten hasta bi insan olmalı çünkü bence kimse kapalıları terörist olarak görmüyor bu bir gerçek
Yanlış haber yalan haberse de Allah kötülerin fesatlık çıkaran herkesin yalanlarını bi an evvel aşikar eder inşallah diyorum

Aman, hic birsey olmuyor onlara.. Istedikleri kadar yalanlari ortaya ciksin.. Hatta guvenilirlikleri artiyor nedense..

Bu olayda minibüs şoförünü takdir ettim: "Saldırganı sözle uyardım, dinlemeyince emniyete çektim" demiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…